Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Stozek zamiast zwyklego filtra powietrza

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Zawato
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    AR 147 FL
    Postów
    99

    Domyślnie Stozek zamiast zwyklego filtra powietrza

    Witam !

    Mam do wymiany wszystkie filtry i zaczolem sie troszke zastanawiac nad filtrem powietrza czy zostac przy normalnym filtrze czy moze wymienic go na stozek ? Chcialbym prosic osoby ktore uzywaly / uzywaja i maja na ten temat jaks wiedze czy to jest dobry pomysl czy nie specjalnie. Wiem ze juz bylo pare postor na forum z takim tematem ale z tego co widzialem to byly one stworzone dosc dawno i moze do tego czasu cos sie pozmienialo.

    Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v
    Postów
    99

    Domyślnie

    Taki zwykły stożek szału nie zrobi poza lekko innym dźwiękiem, do tego byś musiał go odseparować by nie zaciągał ciepłego powietrza od silnika. Lepszym rozwiązaniem będzie sportowa wkładka filtra powietrza w miejsce fabrycznego plus tego jest taki że posłuży dłużej niż standardowy filtr. Ale w jednym jak i drugim rozwiązaniu nie uzyskasz przyrostu mocy, no może z 1-2 kuce. Także będzie ci się lepiej zbierać z dołu.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Zawato
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    AR 147 FL
    Postów
    99

    Domyślnie

    glownie chodzi mi tutaj wlasnie o dzwiek

    - - - Updated - - -

    niewiem czy to prawda ale wyczytalem w internecie ze przez stozek wiele rzeczy moze sie popsuc

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Masz 105km bez wariatora. Daruj sobie, daj normalny, oryginalny filtr i na prawdę nie ma co się bawić. Nic tym nie poprawisz, a tylko kasę stracisz. Jeżeli chcesz popracować nad dźwiękiem to zainwestuj w tłumik końcowy i po problemie

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Sportowe filtry są nasączane substancją która może znacznie skrócić żywotność przepływki.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar azthec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Strzebiń
    Auto
    Alfa 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    Sportowe filtry są nasączane substancją która może znacznie skrócić żywotność przepływki.
    Być może jak kupujesz chińskie badziewie lub w czasie czyszczenia nie stosujesz się do zaleceń producenta to takie cuda mogłyby się dziać... jednak nigdy się z taką opinią nie spotkałem... sam yego yez jie odczułem.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Wojkowice
    Auto
    AR 147 1.6TS 120KM 2002r
    Postów
    1

    Thumbs down

    Nie wiem jak to się ma do Alfy ale zakupiłem kiedyś samochód FORD PUMA 1.7 125km w samochodzie założony był stożkowy filtr powietrza. Auto chodziło minimalnie głośniej i paliło około 10l po jakimś czasie silnik stał się mniej dynamiczny (miał dziurę przy ruszaniu, szedł dopiero od wysokich) znajomy który w tym czasie jeździł alfa GTV polecił mi wrócenie do serii i filtr K&N. Zakupiłem oryginalną obudowę i zwykły tani filtra powietrza, poskładałem auto na seryjnym częściach, wyczyściłem przepływomierz (ciepły drucik) był cały mega zawalony syfem. Po tym zabiegu zrobiłem reset ustawień zapłonu poprzez obd2 i forscan (nie wiem jak to fachowo nazwać) auto po odpaleniu dostało obrotów 1500 i chwile to trwało zanim zeszło do 800-900. Po tym zabiegu samochód zaczął chodzić ciszej co było mi na rękę (miałem sportowy tłumik, więc i tak chodził głośno ale dopiero powyżej 3tyś), spalanie spadło z 10l do 6,5-7l, samochód zaczął żyć, stał się bardziej dynamiczny mimo że mniej palił. Na Papierowych filtrach przejeździłem z 3 lata nie miałem więcej problemów z przepływomierzem. Ja bym więcej nie założył takiego czegoś jak stożek, być może mój poprzednik nie dbał o ten filtr odpowiednio, ja też nie wiedziałem jak o to zadbać, a pewnie wymaga to jakiegoś nasączania specjalnym olejem tak jak to jest w przypadku modeli spalinowych RC. Jak robisz cały silnik na pokaz to wygląda to fajnie, jak o to będziesz dbał to pewnie się sprawdzi.
    Ostatnio edytowane przez trusiak ; 06-06-2017 o 21:49

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Zawato
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    AR 147 FL
    Postów
    99

    Domyślnie

    bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz tez juz sie wystarczajaco naczytalem na temat tych stazkow no i narazie sobie odpuszczam to jest fajna sprawa ale jesli masz wiecej pieniedzy dasz samochod do kogos kto sie naprwade na tym zna i zrobisz to tak jak powinno byc zrobione a nie kupisz jakis stozek z dupy zamontujesz sobie go tak jak pokazali na yt i potem zostaje jedynie narzekanie na to ze auto nie dziala

Podobne wątki

  1. Obudowa filtra powietrza do 156 z 166
    Utworzone przez Miskovsky w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 20:59
  2. odgłos powietrza z okolic filtra powietrza, intercoolera.
    Utworzone przez szefo79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-05-2015, 21:46
  3. Obudowa filtra powietrza
    Utworzone przez przem-1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 22:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory