Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Szarpanie przy ruszaniu i redukcji biegów 1.9 jtd 115 km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Marcos
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 km 2003r.
    Postów
    7

    Domyślnie Szarpanie przy ruszaniu i redukcji biegów 1.9 jtd 115 km

    Witam wszystkich !

    Od razu zaznaczam, że przeczytałem multum tematów z naszego forum jak i forum innych marek i nie umiem znaleźć konkretnej odpowiedzi na moj problem.

    Do rzeczy, niestety ruszając moja alfą autko wpada w dość spore wibracje i szarpie czego wynikiem płynne ruszenie jest bardzo trudne. Trzeba podbić obroty ponad 2 tys. i przeciągnąć sprzegło, zeby jako tako ruszyc chciaż "szału nie ma". Wibracja ta również występuje przy zmianie biegów z 1 na 2 czasami udaje sie to lekko zminimalizować gdy przy zmianie biegu lekko "zaatakuje' gaz. Przy zmienie z 2 na 3 itd juz wibracja praktycznie nie wystepuje.
    Kolejna sytuacja chyba najbardziej irytująca to redukcja z 3 na 2 bieg, również auto wpada dośc spore wibracje i cięzko płynnie wykonać ten manewr sprzęgłem.
    Objawy te lekko ustają gdy ruszam z górki lub gdy autko minimalnie sie toczy, czyli wtedy gdy układ napedowny jest trozske mniej obciążony.
    Można powiedzieć w ciemno dwumas jednak:
    - nie słychać metalicznych stuków podczas gaszenia i odpalania samochodu
    - 1000 obrotów, 5 bieg, gaz do dechy, żadnych wiekszych wibracji ani szarpania, spokojne przyspieszanie
    Moze krzywa tarcza sprzegła ? wadliwy docisk ? a może wysprzeglik lub pompa sprzegła ?
    Liczę na waszą pomoc Być może ktoś z was miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać, bardzio się ucieszę jeśli się podzieli radą

    PS. dodam jeszcze, że sprzegło łapie mniej wiecej w srodku ze wskazaniem na podłoge, oraz nie jest ani za twarde ani za miękkie
    Ostatnio edytowane przez Marcos ; 23-05-2017 o 16:57

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Ja mam praktycznie taki sam problem z ruszaniem...najpewniej jest to słabej jakości/wadliwy/ zużyty/kto wie co jeszcze sprzęgło - mimo że było montowane nowe Valeo około 40 tys km temu. To samo dotyczy się u mnie dwumasu. Też był nowy Valeo razem ze sprzęgłem. U mnie oprócz ruszania drugim najbardziej dotkliwym objawem jest szarpanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu podczas jazdy np na 4 biegu. Wyeliminowałem już poduszki, skrzynie biegów, dyferencjał, półosie, przeguby. Mechanik powiedział, że już tylko może zostać sprzęgło i dwumas - z resztą wszystko też na to wskazuje. To samo powiedział mi ostatnio cinek z Cinsoft. Zasugerował zdecydowanie jednocześnie, że sprzęgła Valeo jako takie nic sobą nie reprezentują jeśli chodzi o jakość - warto zakładać Valeo ale made by Fiat czyli Ricambi orginali czy jak kto woli FPT. Valeo zwykłe a Valeo z ASO to różnica jak się okazuje.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Marcos
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 km 2003r.
    Postów
    7

    Domyślnie

    To widać, że z tym valeo to jak z wahaczami z TRW, montowane w fabryce robiły przebiegi spokojnie ponad 100 tys km a te montowane pozniej ledwo przejezdzają 50 tys...

    Widzisz u Ciebie szarpie na wyższych biegach a u mnie takiego objawu nie ma...
    Zapomniałem dodać, że jeśli chodzi o zmiane biegów to wchodzą gładko bez żadnych problemów.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    U mnie też biegi zmieniają sie i wchodzą zawsze wszystkie bez problemu. Ten objaw szarpania przy ujmowaniu gazu czy dodawaniu to raczej dwumas. Sprzęgło podejrzewam identyczny problem u nas. Wahacze TRW dotyczy dokładnie to samo temat - tak jak napisałeś.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Marcos
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 km 2003r.
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dziwna sprawa ...
    Jeszcze dodam jedną rzecz która, może być powiązana a wiec na postoju dodajać gazu w zakresie obrotów miedzy 1600-1800 obr. buja silnikiem/autem. Ponad te obroty nic sie nie dzieje, nie buja, nie szarpie czyli tak jak z tym ruszaniem, tez gdy ruszam z ponad 2000 obr. da sie jeszcze jakoś w miare płynnie ruszyć. Tylko dlaczego akurat w takim wąskim zakresie obrotów buja samochodem.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    To co teraz piszesz to jeszcze bym sprawdził poduszki silnika
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

Podobne wątki

  1. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez JaTaNu w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 12:05
  2. 2.4 jtd szarpanie przy ruszaniu...
    Utworzone przez mati91lbn w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 19:30
  3. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 08:10
  4. [146] Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez autista146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 17:59
  5. [145] Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez Wit w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory