Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: przyśpieszenia po emerycku

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cyrus Zobacz post
    Do 8V 115km za ori VGT płaciłem 150zł Kupowałem na grupie fb u Tomasza
    Możesz podać jakiś kontakt?

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    https://www.facebook.com/groups/776687902425013/

    Dodaj się do grupy i napisz do Tomasz Chwesiuk

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Witam niestety problem nadal występuje jednak zmienił się po wymianie czujnika VGt a żeby nei zakłądać nowego tematu zapytam tutaj.

    Spraw wygląda następująco. Po wymianie czujnika VGT(nowy oryginalny sprawdzony po VIN ) alfa straciła moc na niskich obrotach 0-2000tys. nie bardzo chce jechać. Obroty wzrastają bardzo wolno na czasem na rozgrzanym silniki wzrastają "z przerwami"(nie wiem jak to opisać wzrastają zatrzymują się na chwile póżniej trochę znowu wzrosną i tak to 2200) później jest ok. Samochód nie dymi nie szarpie spalanie jakoś mocno wg komputera nie wzrosło. EGR IC był czyszczony(co prawda jakiś czas temu) rurki drożne niepopękane. Turbina działa poprawnie (znaczy jak się załączy nie wydaje dziwnych dźwięków i ładnie wtedy przyśpiesza). Czy ktoś ma może pomysł co mógł uszkodzić / zabrudzić ten walnięty zawór VGT bo tylko on był wymieniany i z nim był problem.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    A jakieś błędy wywala? Bo u mnie po wymianie overboosta auto nie szarpie silnik chodzi równiutko i nawet jest zrywne. Ale odczuwam trochę takie opory przy przyspieszaniu podejrzewam że czujnik ciśnienia w kolekotrze do wymiany na nowy choć żadnego błędu nie ma na kompie.

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Zaślep EGR na jakiś czas.

    Wkład przepływomierza wyjmij i zrób mu kąpiel w szklance z ekstrakcyjna czy izopropanolem.

    Jak sytuacja z czystością wejścia do kolektora za klapa gaszącą?

  6. #16
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cyrus Zobacz post
    A jakieś błędy wywala? Bo u mnie po wymianie overboosta auto nie szarpie silnik chodzi równiutko i nawet jest zrywne. Ale odczuwam trochę takie opory przy przyspieszaniu podejrzewam że czujnik ciśnienia w kolekotrze do wymiany na nowy choć żadnego błędu nie ma na kompie.
    błędów brak. Przyśpiesza bardzo wolno na niskich obrotach ale po osiągnięciu 2tys jest juz ok.

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Zaślep EGR na jakiś czas.

    Wkład przepływomierza wyjmij i zrób mu kąpiel w szklance z ekstrakcyjna czy izopropanolem.

    Jak sytuacja z czystością wejścia do kolektora za klapa gaszącą?
    EGR miałem czyszczony niedawno ale sprawdzę co z nim jeszcze co do reszty co napisałeś poczytam o co dokładnie chodzi i gdzie szukać i też sprawdzę.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Niemcy
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTDm 8V 120 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    U mnie było to samo. Okazała się nieszczelna rura dolotowa powietrza od przepływomierza do turbo... sprawdź dokładnie wszystkie rury od filra powietrza, również ten pod spodem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    147
    Postów
    12

    Domyślnie

    1. Może tak być jak opisuje strejcher. Posłuchaj przede wszystkim czy w fazie przyspieszania nie słyszysz uciekającego powietrza (charakterystyczne syczenie)
    2.Z opisu wygląda to tak jakby turbo nie działało w ogóle. Na wyższych obrotach turbina nie pompuje mocno więc zapewne masz odczucie normalnego zachowania. Dziwnym jest natomiast fakt, że nie wywala żadnego błędu. Czy ktoś sprawdzał jakie ciśnienie pojawia się w dolocie w fazie przyspieszania? Zacznij od tego. Jeżeli ciśnienia nie ma to trzeba szukać czy ono "ucieka" czy może w ogóle nie steruje turbosprężarką (może ten czujnik jest wymieniony niewłaściwie).

  9. #19
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    W fazie przyśpieszania nie słychać uciekającego powietrza to sprawdziłem na samym początku (jakby było to oprócz syczenia zostawiałbym czarną chmurę za sobą a to już przerabiałem przed wymianą rur a rury mam z nierdzewki co do łączeń też jest ok bo przy ponownej wymianie vgt to było sprawdzone) Czujnik był sprawdzony i jest zamontowany poprawnie, na wyższych obrotach turbina się załącza i daje "potężnego kopa". Fakt błędów niema żadnych. Ciśnienia nie sprawdzałem i wg. tego co mówi mój mechanik wygląda to faktycznie jakby nie było sterowania turbosprężarką.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    W takim razie trzeba by było sprawdzić przepływ powietrza podczas jazdy i zrobić logi z komputerem. Bardzo jestem ciekaw tego przyspieszenia, chciałbym to sam zobaczyć o co chodzi

    A jaka to jest wersja silnika? 8V czy 16V?

Podobne wątki

  1. Czujnik przyśpieszenia ESP
    Utworzone przez ozman w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 20:39
  2. [1.9 JTD 16V] Bezwładność pedału przyśpieszenia
    Utworzone przez jaboleq w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 15:30
  3. dziwne przyśpieszenia
    Utworzone przez Werno w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 11:55
  4. AlfaDiag - hamownia , testy przyśpieszenia .
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2009, 22:49
  5. [155] Brak przyśpieszenia.
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2008, 21:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory