Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: 147 jtd 140 KM

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie 147 jtd 140 KM

    Po regeneracji turbo, samochód jedzie jakby miał 110 KM, wyczuwalnie przyspiesza i turbo laduje tak od 2.5 tys juz do końca, ale jak pisałem czuć że jest słabsze. Z tyłu dymu nie wida więc dolot jest szczelny. Gdzie szukać problemu, czy do warsztatu który montował, czy do tych co turbo regenerowali?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Regeneracja a regeneracja to jest różnica Co w niej było robione? Zmienna geometria wypolerowana? Nie zmieniali długości cięgna gruszki? EGR zaślepiony?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Regeneracja a regeneracja to jest różnica Co w niej było robione? Zmienna geometria wypolerowana? Nie zmieniali długości cięgna gruszki? EGR zaślepiony?
    Generalnie duzo turbosprężarek od nich wychodzi i zawsze jest ok. Zostały tylko muszle stare, wałek i wirniki nowe, wiadomo uszczelnienia i łożyska ślizgowe nowe. Nie wiem własnie jak z tym ciengnem czy czasem nie ruszali, EGR zaslepiony był i jest.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    VGT podłączony, sprawny i wężyki nie podmienione?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    VGT podłączony, poza tym wywalałby błedy i wężyki też mi sie tak wydaje że waliłby błedami, zastanawia mnie to cięgno gruszki.

    Wczoraj podpiąłem pod kompa był błąd P1238 Masa powietrza za wysoki, ale ni ewiem czy to nie błąd sprzed regeneracji, bo dzisiaj jeździłem i tego błedu nie pokazywało, podjade jeszcze jutro na kompa.
    Ostatnio edytowane przez bosniak_sg ; 22-06-2017 o 16:05

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Grzebie przy tym cały czas i nic. Znalazłem nieszczelność na rurce egr w miejscu gdzie sie łączy z kolektorem wydechowym przy turbo, okazało sie że była tam pełna zaślepka, ale była też peknięta kryza i część spalin uciekała na zewnątrz. Ja po kupnie z 3 lata temu zaslepiłem niepełną zaślepką EGR na łączeniu z kolektorem ssącym. Wywaliłem tą zaslepke przy kolektorze wydechowym, wstawiłem nowa rurkę. Samochód jest znacznie żywszy, ale dalej to nie to i w dodatku na 3 biegu w zwyż przechodzi w tryb awaryjny. Podmieniałem ze sprawnego auta przepływomierz, czujnik ciśnienia doładowania w kolektorze ssącym, reg ciśnienia doładowania (podcisnienia w porzadku), wymieniałem nawet EGR i dalej nic.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    U mnie po regeneracji panowie nie wpadli na pomysł by wymienić harmonijkę od przepływki i problem był podobny. Sprawdź czy ona jest ok lubi się zrobić dziurka od spodu między zwojami i ciężko to zlokalizować.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    U mnie po regeneracji panowie nie wpadli na pomysł by wymienić harmonijkę od przepływki i problem był podobny. Sprawdź czy ona jest ok lubi się zrobić dziurka od spodu między zwojami i ciężko to zlokalizować.
    Masz to na myśli?

    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6863392670

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Przecież to samo wkleiłem. W tej rurze nie ma żadnego ciśnienia, w drugiej alfie miałem całkiem ta rurę rozwalona, dosłownie na włosku się trzymała, a [notranslate]Alfa[/notranslate] zapier.... jak ta lala, więc wpływu na nic to niema.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory