Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Cieknacy olej spod kola rozrAdu Wariatora

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 Super 3.0 V6 24V
    Postów
    13

    Domyślnie Cieknacy olej spod kola rozrAdu Wariatora

    Witam koledzy,zwracam sie do Was z phtaniem ktore mnie i kolege nurtuje juz jakis czas znajomy ma alfe 147 z 2.0ts provlem tkwi w tym iz z pod kola rozrzadu (kolo na wariatorze)wydobywabsie olej po zdjecciu tego kola ewidentnie widac iz wycieka z otworow nienagwintowanych z wariatora czy oznacza to wymiane wariatora czy sa jakies sposoby na naprawe tego barfzo prosE o pomoc,nie wiemy co robic

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Nigdy jeszcze nie słyszałem o przypadku wycieku oleju z otworów wariatora, o których piszesz. Normalnie powinno cieknąć spod simeringu. Te otwory służą do założenia specjalnego klucza do odkręcania wariatora od wałka rozrządu. Być może ktoś kiedyś, nie dysponując takim kluczem, chciał odkręcić wariator i i go uszkodził stosując jakieś nieodpowiednie narzędzia. W takim przypadku wariator byłby do wymiany. Spróbuj to oczyścić i dokładnie obejrzeć używając lupy. Znam natomiast przypadki zaspawywania wariatora, aby nie klekotał (oczywiście w innym miejscu), więc może akurat w tym przypadku - po dokładnych oględzinach dałoby się jakoś to zaspawać i jeszcze trochę pojeździć.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 03-07-2017 o 19:29

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 Super 3.0 V6 24V
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ogladalism to barddzo dokladnie po zdjeciu kola rozrzadu ewindentnie symering jest suchy bo takze byl juz zmieniany dlatego ze wszystko tan plywalo po zmianie symeringu i czestszym zagladaniu olej scieka po kole rozrzadu tak jak pisalem po zdjeciu kola ewidentnie widac krople w nienagwintowanych otworach nigdzie pozatym wiec mysle ze twoje podejzenia beda sluszne i prawdopodobne poniewaz podobno kiedys ten wariator byl juz zmieniany przed zakupem aita przez mojego kolege lecz czy niebylo to podczysczone do sprzedania tego niewie nikt postaram sie cos z tym.zrobic i napisze o efektach dzieki bardzo za pomoc

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    243

    Domyślnie

    Wymienic wariator i juz.. potem jakies chore akcje ze spawaniem i zalepianiem..

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz_ Zobacz post
    Wymienic wariator i juz.. potem jakies chore akcje ze spawaniem i zalepianiem..

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Nowy wariator kosztuje ok. 650-700 zł. Czasami to może być 10-20% wartości samochodu. Skuteczne zaślepienie tych otworów może załatwić problem do czasu naturalnego zużycia się wariatora. Dlatego poddałem pod rozwagę Dawidowi1038 taką możliwość naprawy i proszę mnie nie obrażać na forum sugerując mi jakąś chorobę (przypuszczam, że umysłową).

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    243

    Domyślnie

    Nie badz taki delikatny nie obrazam Ciebie, mowie o sposobie, ktory podales na chwilowe pozbycie sie problemu. wedlug mnie jak sie ma autko to trzeba sie liczyc z kosztami jego eksploatacji. Tym bardziej, kiedy kupuje sie auto gdzie taka eksploatacja jest nieco drozsza badz czestsza niz w innych autach. Pol srodki nigdy nie zalatwiaja sprawy a bron boze auto jeszcze z takim rozwiązaniem pojdzie na sprzedaz i wtedy kolo sie zamyka.. najlepiej odstawić auto do mechanika, niech sprawdzi o co chodzi bo moze ktos inny wczesniej zastosowal jakies druciarstwo i stad takie akcje teraz.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 Super 3.0 V6 24V
    Postów
    13

    Domyślnie

    Jutro skonsultuje to na zywo z bardziej doswiadczonyn kolega koszt wymiany noo to troszke sporo biorac pod uwage stan i koszt zakupu alfy mojego kolegi o ktorej mowa.Napewno skutecznym i zalatwiajacym sprawe raz na dlugo vylaby wymiaba lecz poki co nie jest to nozliwe z powodow finansowych wiec chyba pomysliny nad tymczasowym rozwiazaniem najac oczywiscie na uwadze kupno nowego,kozystajac z okazji mam jeszcze pytanie odnosnie wymiany tzn nie chodzi o ustawienie rozrzadu itp. To jest oczywiste natomiast o demontaz samego wariatora da sie tego dokonac bez demontazu walka??moze to banalne pytania ale nigdy nievylo okazji wykonywac takiej operacji....

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz_ Zobacz post
    Nie badz taki delikatny nie obrazam Ciebie, mowie o sposobie, ktory podales na chwilowe pozbycie sie problemu. wedlug mnie jak sie ma autko to trzeba sie liczyc z kosztami jego eksploatacji. Tym bardziej, kiedy kupuje sie auto gdzie taka eksploatacja jest nieco drozsza badz czestsza niz w innych autach. Pol srodki nigdy nie zalatwiaja sprawy a bron boze auto jeszcze z takim rozwiązaniem pojdzie na sprzedaz i wtedy kolo sie zamyka.. najlepiej odstawić auto do mechanika, niech sprawdzi o co chodzi bo moze ktos inny wczesniej zastosowal jakies druciarstwo i stad takie akcje teraz.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    A co jest takiego "chorego" w zaślepianiu otworu, jeśli sposób okaże się skuteczny, tani i do końca żywota wariatora? Zresztą kolega sam przyznaje, że na razie nie stać go na nową część.
    W razie sprzedaży trzeba uczciwie poinformować kupującego o wykonanych nietypowych naprawach.
    Co do pytania kolegi Dawid1038 to informuję, że bez wyjęcia wałka nie odkręcisz wariatora. Ci, którzy tego próbowali przy użyciu blokad do ustawiania rozrządu, zwykle zrywali gwinty w głowicy mocujące półpanewki wałka.
    Pamiętaj, że do prawidłowego ustawienia TS-a potrzebne są: blokady, czujnik zegarowy i klucz specjalny do trzymania kół rozrządu. Dobrze jest też mieć klucz specjalny do regulacji napinacza, jeśli ktoś nie umie bez niego poprawnie go ustawić. Ustawianie rozrządu wykonujemy tylko i wyłącznie na "pływających kołach". W przypadku silników 2,0 TS należy też zwrócić uwagę na właściwe ustawienie wałków wyrównoważających. Czasami zdarzało mi się robić rozrządy w tych silnikach, gdzie wałki były przestawione o 180 st., a właściciele nie rozumieli dlaczego silnik się trzęsie. Po prawidłowym ustawieniu problemy znikały, a właściciele nie mogli wyjść z podziwu, jak pięknie może pracować ich TS.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 166 Super 3.0 V6 24V
    Postów
    13

    Domyślnie

    Wlasnie zastanawialem sie nad zblokowanie walka blokadami oczywiscie w przypadku wymiany w przyszlosci a co do balansow maja jakies oznaczenia?oznaczenia i odnirsienia do tych oznaczen wzgledem czego maja vyc ustawione

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Oczywiście, że wałki balansu mają odpowiednie znaki.
    Nigdy nie próbuj odkręcać wariatora na wałku zablokowanym blokadami. Te blokady do tego nie służą.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-02-2023, 00:30
  2. Cieknie olej spod filtra 2.4 JTD
    Utworzone przez siwysiwy w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-06-2014, 07:06
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 13:06
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 22:51
  5. cieknacy olej
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory