Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: 147 2.0 TS - nie pracuje pierwszy gar, wszystkie przyczyny wyeliminowane

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Lee-Shu
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    9

    Domyślnie

    No i auto leci do innego mechanika. Tamten zakład poszedł na urlop, a przyczyny nie znalazł. Po złożeniu auto dalej nie gra na pierwszym garze, metalicznie "pierdzi" i przy okazji chodzi bardziej basowo niż V8 w jakimś amerykańskim muscle car.
    Sprawdzono wszystkie proponowane tutaj rzeczy i nic z tego nie wynikło.

    Przy okazji zmartwiła mnie jedna rzecz... W marcu zeszłego roku sprawdzałem ze znajomym mechanikiem (jeszcze inny niż ci wyżej opisani) kompresję i było średnio 13.5 bara na cylinder z odchyłką maks. 0.2 bara. Tymczasem zapytałem na odchodne ile im wyszło teraz i usłyszałem, że - cytuję - "lekko powyżej 8 bar". Czy taki spadek w ciągu roku jest w ogóle możliwy? Po splanowaniu głowicy nie mogli podobno dostać uszczelki o odpowiedniej grubości. Co ciekawe teraz auto jest bardzo zamulone i reaguje dużo gorzej niż wcześniej, a niby teraz jak i przedtem problem był "tylko" w niegadającym pierwszym cylindrze.
    Ostatnio edytowane przez Lee-Shu ; 31-07-2017 o 13:55
    "Wynajdywanie sobie coraz większej liczby obowiązków zwykliśmy nazywać rozwojem" - JA

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To i tak dziwne, że przy takim sprężu ten silnik jeszcze pracuje. Ewidentnie źle wykonana naprawa głowicy, ewentualnie lekko puknięte zwory z uwagi na nieprawidłowe złożenie rozrządu.
    Ja bym oddał ten samochód do warsztatu, który robił głowicę w ramach reklamacji i stał nad nimi przy otwieraniu silnika, żeby nie próbowali wciskać jakiegoś kitu.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Lee-Shu
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    9

    Domyślnie

    Aktualizacja:

    Nowy mechanik w jeden dzień rozwiązał problem braku kompresji, mocy i nierównej pracy - UWAGA! - ustawił dobrze rozrząd. Gary znów mają po 13 bar wzwyż, a auto zapiernicza jak mały samolocik, czyli tak jak trzeba. Niestety nadal jest jakiś problem z pierwszym garem, a dokładniej z jego wtryskiem. Przyczyny mam ponoć szukać albo w padniętym alternatorze (nie zapodaje odpowiedniego prądu, a na desce dyskoteka), albo w samym wtrysku, bądź jego sterowaniu elektronicznym (cytuję z pamięci).

    Jutro podrzucam auto do elektromechanika, więc zobaczymy co dalej.
    "Wynajdywanie sobie coraz większej liczby obowiązków zwykliśmy nazywać rozwojem" - JA

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    80

    Domyślnie

    Przecież SG0240 napisał w komentarzu, że źle został rozrząd zrobiony przy okazji robienia wariatora ...

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Lee-Shu
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    9

    Domyślnie

    Napisał też, że źle została wykonana naprawa głowicy. Teorii było kilka, a o rozrządzie mówiłem w poprzednim zakładzie mechanicznym kilkukrotnie, gdzie przecież wymieniano cały komplet po zdjęciu głowicy. Stąd ironia odkrywcy w moim komentarzu, bo przez ponad miesiąc X mechaników załamywało ręce nad Alfą, która po remoncie czapy ledwie chodzi, ale na moje sugestie by sprawdzić rozrząd kpiąco sapali pod nosem. Przy okazji pewnego dnia usłyszałem, że w moim aucie nie ma wariatora, bo - cytuję - "są Twin Sparki bez wariatora" Jakbym sam tego nie przeżył to bym nie uwierzył.

    Nie zmienia to faktu, że problem z garem nadal nie jest rozwiązany. Póki co jedynie poprawiono niewłaściwe złożenie rozrządu po planowaniu głowicy i wydano nową diagnozę, co przynajmniej pozwala obrać jakiś kierunek.
    "Wynajdywanie sobie coraz większej liczby obowiązków zwykliśmy nazywać rozwojem" - JA

Podobne wątki

  1. Przyczyny cieknącego paliwa...
    Utworzone przez Ruda__ w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 15:36
  2. 1.9 JTD Nie pali, nikt nie zna przyczyny
    Utworzone przez kiniek93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 13:32
  3. Przyczyny wysokiego spalania ?
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 23:44
  4. Przyczyny błędu P0204
    Utworzone przez kamko25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 09:56
  5. Zapaliła się moja Alfa - przyczyny
    Utworzone przez kapselek w dziale 166
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 19:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory