Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Problem z katalizatorem ? /check engine

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS ECO
    Postów
    9

    Exclamation Problem z katalizatorem ? /check engine

    Witam drodzy forumowicze ! Od tygodnia jestem posiadaczem Belli 147 z silnikiem 1.6 TS ECO z 2006 roku. Już podczas oględzin samochodu świecił się check engine, ale myśleliśmy z kolegą ,że to raczej problem z przepływomierzem. Później podczas jazdy usłyszeliśmy dziwne rezonowanie pod maską, początkowo myśleliśmy, że może jest jakiś luz w osłonie. Jednakże po powrocie do domu zrobiłem diagnostykę komputerową i okazało się, że problem jest w katalizatorze(link do zrzutu z multiecuscan) pl.tinypic.com/view.php?pic=25svh42&s=9#.WXTxgYjyiUk


    vimeo.com/226646438
    vimeo.com/226646473

    Wrzuciłem wam także filmiki jaki odgłos jest pod maską podczas dodawania gazu i jazdy. Co także myślę, że ważne to to ,że zmieniając z 1 na 2 podczas dodawania gazu szarpie za każdym razem. Czy w takim razie katalizator jest całkowicie do wymiany ? Czy może tylko do wyczyszczenia ? Czytałem, że z powodu obecności dwóch sond lambda(przed i za katalizatorem) nie ma sensu go wyrzucać totalnie, gdyż komputer będzie wyrzucał błędy. To prawda ? Co z tym fantem zrobić ?


    Dziękuje za pomoc !
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	69.8 KB
ID:	232142  

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    Jak dla mnie to uszkodzony wkład katalizatora, który obija się o jego obudowę.
    Jazda z tym problemem może spowodować zapchanie układu wydechowego na dalszym jego odcinku.
    Co z tym fantem zrobić? Najlepiej wymienić kata, chociażby coś uniwersalnego, bo z obecnym nic oprócz rozprucia/wycięcia zrobić się nie da.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS ECO
    Postów
    9

    Domyślnie

    W takim razie uniwersalny katalizator będzie pasował ? Nie będzie żadnych problemów ze wspawaniem go i dalszymi problemami z checkiem ? Niestety całe katalizatory na alledrogo kosztują prawie 800 PLN :/

    allegro.pl/alfa-romeo-147-1-6-ar37203-2000-2010-katalizator-i6662643776.html
    allegro.pl/katalizator-euro3-alfa-skoda-audi-seat-vw-golf-kat-i6323784690.html

    Tylko pytanie czy ta sama puszka wystarczy ? Czy rura też do wymiany?
    Ostatnio edytowane przez SHIRIvetn ; 24-07-2017 o 08:36

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Uć, Wwa, okolice
    Auto
    AR 147 1.6 TS
    Postów
    52

    Domyślnie

    Przerabiałem to w tym roku w 1.6 TS. Wkład katalizatora to zapewne jakieś 300-400pln plus wymiana/wspawanie 100pln. Najlepiej będzie Ci kupić nowy element z katalizatorami i go po prostu wymienić i mieć gwarancję.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS ECO
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qukie Zobacz post
    Przerabiałem to w tym roku w 1.6 TS. Wkład katalizatora to zapewne jakieś 300-400pln plus wymiana/wspawanie 100pln. Najlepiej będzie Ci kupić nowy element z katalizatorami i go po prostu wymienić i mieć gwarancję.
    Czyli masz na myśli wymianę całego katalizatora z rurą taki jak ten ? allegro.pl/alfa-romeo-147-1-6-ar37203-2000-2010-katalizator-i6662643776.html

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    Przerabiałem dokładnie ten sam problem (możesz popatrzeć na moje posty zw.). Opcje są 3: A) wywalasz kata wstawiasz "rurę", oszukujesz sondy przedłużkami i jeździsz B)wspawujesz uniwersalny, który kiedyś też trzeba będzie pewnie wymienić C) szukasz dedykowanego kata, np. polskiej produkcji (ja znalazłem taki, chyba mam namiar na dystrybutora, pisz pw, cena ok 830). Osobiście opcja C) u mnie się sprawdziła świetnie, mocowany jak oryginał, parametry jak oryginał, o żywotności trudno mi powiedzieć użytkuje go 2 rok, przejechane 26k. Wymieniasz część od bloku silnika, reszta układu zostaje jak była. Pytanie o sądy lambda bo jak masz błąd kata to nie ocenisz ich stanu. Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 t.spark
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    Przerabiałem dokładnie ten sam problem (możesz popatrzeć na moje posty zw.). Opcje są 3: A) wywalasz kata wstawiasz "rurę", oszukujesz sondy przedłużkami i jeździsz B)wspawujesz uniwersalny, który kiedyś też trzeba będzie pewnie wymienić C) szukasz dedykowanego kata, np. polskiej produkcji (ja znalazłem taki, chyba mam namiar na dystrybutora, pisz pw, cena ok 830). Osobiście opcja C) u mnie się sprawdziła świetnie, mocowany jak oryginał, parametry jak oryginał, o żywotności trudno mi powiedzieć użytkuje go 2 rok, przejechane 26k. Wymieniasz część od bloku silnika, reszta układu zostaje jak była. Pytanie o sądy lambda bo jak masz błąd kata to nie ocenisz ich stanu. Pozdrawiam.
    Możesz coś przyblizyć z tym oszukaniem sond przedłużkami? bo kupiłem 147 i ma wycięty katalizator, pokazuje błąd komputera, właśnie chce je kontrolnie wymienić bo dziwne trzesienie z silnika na luzie mam i pomysł tu na forum się zrodził że może to być przez sondę bo ktoś już miał coś podobnego i po wymianie było ok więc chce spróbować ale pali się kontrolka.
    Ostatnio edytowane przez Luk88 ; 25-07-2017 o 10:12

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    Są do kupienia emulatory sond lambda. Wkręca się to w miejsce sondy a w emulator sondę. Wygląda to jak przedłużka. Można też w samą sondę ingerować. Na alegro te emulatory kupić, są tanie. Ja przed wsadzeniem kata dedykowanego wydałem 30 zł za takie. Czy działało? Po skasowaniu błąd znikał, po jakimś czasie wracał. Znowu kasowanie itd. Zdecydowałem się w to nie bawić, ale jest to opcja niskobużetowa.
    Szukaj emulatora kątowego bo przy drugiej sondzie jest mało miejsca i prosty+sonda ledwo wchodzi.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 t.spark
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abacar Zobacz post
    Są do kupienia emulatory sond lambda. Wkręca się to w miejsce sondy a w emulator sondę. Wygląda to jak przedłużka. Można też w samą sondę ingerować. Na alegro te emulatory kupić, są tanie. Ja przed wsadzeniem kata dedykowanego wydałem 30 zł za takie. Czy działało? Po skasowaniu błąd znikał, po jakimś czasie wracał. Znowu kasowanie itd. Zdecydowałem się w to nie bawić, ale jest to opcja niskobużetowa.
    Szukaj emulatora kątowego bo przy drugiej sondzie jest mało miejsca i prosty+sonda ledwo wchodzi.
    Ok dzieki nigdy o tym nie słyszałem znalazłem takie coś http://allegro.pl/katowy-emulator-dr...b-5b6be52680e3 to to rozumiem? myślę że przy pierwszej sondzie na kolektorze nie potrzeba czegoś takiego wsadzać bo zapewne bład jest przez większą ilośc spalic przez brak katalizatora.

    - - - Updated - - -

    Zapewne lepiej na podbicie przeglądu technicznego z czyms takim lepiej nie jechać bo mogą się przysrać i nie podbić?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    dokładnie coś takiego, jak wkleiłeś w linku. Na przeglądzie sprawdzą (ew.) emisję spalin, a nawet bez kata przejdzie twoja bella. Nie sądzę, aby ktoś zainteresował się mocowaniem sond lambda. Tak, na drugiej powinna wystarczyć choć ja miałem w komplecie dwie toteż na obu założyłem.
    ps. przepraszam za polszczyznę w postach powyżej, pracuję i odpisuję.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Problem z check engine
    Utworzone przez niko94 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2017, 07:52
  2. problem z check engine w alfie 156 2.4 JTD
    Utworzone przez Luk156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 17:48
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 10:58
  4. [MiTo] problem z kontrolką Check engine i asr
    Utworzone przez Mioto w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-12-2012, 12:13
  5. [156] PROBLEM - check engine HELP !
    Utworzone przez J.A.N w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory