Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Dodanie komputera pokładowego i ASR do wyposażenia

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie Dodanie komputera pokładowego i ASR do wyposażenia

    Siema. Jako, że ostatnio wziąłem się za uzupełnianie mojej bidy wnętrza mam kolejne pytania. Mam licznik bez komputera pokładowego i ASR. Co mnie czeka po zakupie licznika z komputerem? Wiem, że pewnie będę musiał wymienić wajchy przy kierownicy żeby móc obsługiwać komputer. Ale czy są tam odpowiednie kable itd. i komputer będzie pokazywał choćby spalanie? p&p czy ciężko?

    ASR - dołożyłem przycisk, świeci ale nie działa. W mojej wtyczce brakuje pinów (porównując do tej obsługującej ASR), a nie przełożę całych kabli z tunelu ponieważ kupiłem przedliftowe a polift ma inną wtyczkę "główną" pod konsolą środkową. Co zrobić żeby działało? W ogóle mam ten ASR? Wychodziły wersje bez?

    147 polift, 1.6 105km

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    Alfa Romeo 1,9 jtd 140km Ti
    Postów
    522

    Domyślnie

    Na początek musisz zmienić licznik na taki który posiada asr i duży komputer. Liczniki pasują bez problemu. Od razu pokaze sie spalanie zasięg itp. Jeśli chcesz mam na sprzedasz taki licznik z asr dużym komputerem oraz temopomatem na skali prędkosciomierza. Potem będziesz musiał zrobić osiowanie proxy bo będzie ci mrugal licznik od przebiegu.Dodatkowo oczywiście wajcha pzy kierownicy do zmiany funkcji komputera.

    P.S licznik możesz zamontować od przedliftu z tubami który wygląda dużo lepiej

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek6600 Zobacz post
    Na początek musisz zmienić licznik na taki który posiada asr i duży komputer. Liczniki pasują bez problemu. Od razu pokaze sie spalanie zasięg itp. Jeśli chcesz mam na sprzedasz taki licznik z asr dużym komputerem oraz temopomatem na skali prędkosciomierza. Potem będziesz musiał zrobić osiowanie proxy bo będzie ci mrugal licznik od przebiegu.Dodatkowo oczywiście wajcha pzy kierownicy do zmiany funkcji komputera.

    P.S licznik możesz zamontować od przedliftu z tubami który wygląda dużo lepiej
    Eeee dzięki, ale napisałeś dokładnie to co ja w pierwszym poście... co do tub - są dużo brzydsze. Pomijając już fakt, że przedliftowy licznik oprócz tub różni się samymi tarczami.
    Ostatnio edytowane przez konrad53 ; 30-08-2017 o 14:16

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR147 1,9JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Wszystko zalezy od pompy abs. Byc moze w Alfach wszystkie pompy obsluguja ASR, ale piny odpowiadajace z ASR sa puste. Trzeba byloby sprawdzic w elearnie schemat elektryczny 'ASR', sprawdzic z tym co masz wpiete do kostki.
    Z ESP jest wieksza zabawa, bo trzeba dolozyc pare rzeczy.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR147 1,9JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Przycisk 'ASR OFF', znajdujący się na desce rozdzielczej H35 , wysyła sygnał wyłączenia do styku 27 M50 , natomiast ze styku 18 wysyłany jest sygnał włączający odpowiednią lampkę sygnalizującą wyłączenie układu - także na desce rozdzielczej H35.
    Linia Can, która łączy M50 z M10 pozwala na zasygnalizowani centralce sterującej silnikiem 'nadmiernej mocy silnika' poprzez funkcję ASR.

    Wg. mnie trzeba sprawdzić, czy masz połączenia między M50 (centralka abs) a M10 (centralka sterowania silnikiem). Czyli w M50 musisz mieć coś podpięte pod PIN 24 i 42. No i pod PIN 18 i 27, bo to jest odpowiedzialne za ten przycisk ASR.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Z tym, że ja mam przycisk 'ASR OFF' w tunelu, mam 2006r i tak wtedy miały. Pytam tutaj bo może ktoś to już u siebie dodawał i zna temat

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR147 1,9JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    No to Ci napisalem co masz sprawdzic, a to, ze masz przycisk, to tym lepiej.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    A jak z tym komputerem? Mam zegary bez komputera, chcę kupić zegary z komputerem. Czy ktoś to robił? Są wtyczki?

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Lędziny
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115
    Postów
    11

    Domyślnie

    Wszytko pasuje , robiłem to w przed fl co prawda miałem juz manetkę z SET ;D taka dziwna wersja poszukaj na forum jest temat dosyć dobrze opisany razem ze zdjęciami jak wymienić pałąk i zegary , co do ASR też dołożyłem przycisk i zegary rzecz jasna i nie działa , są pompy ABS z ASR i bez co widać odrazu po podłączeniu auta pod mesa masz do wyboru pompę niestety auto nie łączy się z pompą z ASR nie wiem jak by się miała sprawa z wymianą na pompę z ASR odpuściłem temat bo według mnie ASR chyba przeszkadza dobre opony i wyczucie gazu wystarczy co innego VDC , ASR działa tylko przy ruszaniu .

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Skoro miałeś manetkę z SET to może miałeś wersję podporządkowaną komputerowi, bo w sumie skąd mój ma brać info o spalaniu itd?

    Co do ASR odpuściłem temat. Ale ciekawi mnie jedna rzecz. Czy jego brak może objawiać się tym, że ruszając szybko na skręconych kołach (na prostych czasem też) owsze, mieli opony ale razem z takim dziwnym "stukaniem", delikatnym "podskakiwaniem". Nie wiem jak to nazwać. Najczęściej to występuje przy podciągnięciu auta do wyższych obrotów przed ruszaniem.

Podobne wątki

  1. Złe wskazania komputera pokładowego
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 19:05
  2. Wskazania komputera pokładowego
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2016, 13:38
  3. Wskazania komputera pokładowego
    Utworzone przez Bari w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 13:13
  4. [156] Wskazania komputera pokładowego
    Utworzone przez piter34 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 07:50
  5. [156] Montaż komputera pokładowego
    Utworzone przez Starscream w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-11-2008, 09:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory