Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Dziwny hałas z tyłu auta (nagranie)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    147 1.9 JTD 150KM 16V
    Postów
    2

    Domyślnie Dziwny hałas z tyłu auta (nagranie)

    Cześć,

    mam dziwny problem z autem. Coś hałasuje z tyłu. Hałasuje równomiernym dźwiękiem, niezależnym od prędkości, nierówności, przyspieszania, hamowania. Hałasuje czasami przez 2km, czasami przez 150km. Pojawia się i znika nagle - również niezależnie od warunków.

    Pod tym linkiem znajdziecie nagranie: https://drive.google.com/open?id=0B_ADwZV1AGeHaG82cU5STVBUMWs

    Ostatnio wymieniałem tylne klocki i hamulce. Przed wymianą także hałasowało, ale zdecydowanie mniej i ciszej. Moim zdaniem to nie hamulce, ponieważ jest coraz gorzej i sama wymiana nic nie zmieniła. Nie jest to zawieszenie, bo auto jedzie idealnie, a hałas nie jest zależny od nierówności. Nie jest też to nic z silnikiem, ponieważ hałas dochodzi z tyłu, a spadków mocy nie ma. Hałas nie jest zależny od prędkości - nie zwiększa się jak jedziemy szybciej, więc nie jest to nic z części "ruchomych".

    Jedyne co mi przychodzi na myśl to tłumik. Coś w środku tłumika się poluzowało i lata. Hałas pojawia się czasami w momencie gdy ruszam hamuje przed światłami po dłuższej trasie i potem jak ruszam i jadę to hałasuje przez kilka kilometrów - (coś w tłumiku przesuwa się do przodu na hamowaniu i lata, a jak jadę to wpychane jest do "tyłu" i się klinuje?). Jeśli jadę z prędkością 120kmh i ostro przyhamuje do 60kmh to nic takiego nie ma miejsca. Dotyczy to tylko sytuacji kiedy zwalniam do 10kmh lub do 0.

    Proszę o pomoc, sugestie. Dziękuję ślicznie!

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Niemcy
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTDm 8V 120 KM
    Postów
    106

    Domyślnie Dziwny hałas z tyłu auta (nagranie)

    A może łożysko w którymś kole do wymiany... jak łożysko jest zużyte to szumi a z każdym dniem bardziej...


    http://allegro.pl/nowa-piasta-lozysk...437829357.html
    Ostatnio edytowane przez strejcher ; 30-08-2017 o 17:37

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    147 1.9 JTD 150KM 16V
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał strejcher Zobacz post
    A może łożysko w którymś kole do wymiany... jak łożysko jest zużyte to szumi a z każdym dniem bardziej...

    Dzięki za odpowiedź. Ale wydaje mi się, że łożysko hałasowałoby cały czas. Tutaj jest sytuacja kiedy przez 70% czasu jazdy nie ma żadnego hałasu.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa 147 1.6 benzyna rok 2010.
    Postów
    19

    Domyślnie

    Mam również podobny problem, lecz także nie doszedłem do ustalenia przyczyny. Skłaniam się jednak do układu wydechowego. Ponieważ na idealnie równej drodze przy prędkości około 100KM/H nie zawsze ale słychać odgłos z tyłu jak gdybym miał przyczepioną puszkę po piwie na sznurku, albo jakby był jakiś element lużny w tłumiku, generalnie coć lekko wydaje metaliczny dżwięk. Mój oryginalny tłumik jest juz podrdzewiały i odpadła mi jego zewnętrzna warstwa. Poza tym wyglada ok. Ja myślę że to w nim coś jest. Zastanawia mnie tylko że codziennie tego nie słyszę , czasem jest dzien że tak inne dni że nie.

Podobne wątki

  1. 2.4 jtd 100kw. Dziwny hałas Turbo
    Utworzone przez Alfiar95 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 20:02
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 21:25
  3. [2.0 JTS] Hałas przy gaszeniu auta
    Utworzone przez Strzalka w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 21:33
  4. [GTV] Dziwny odgłos z tyłu auta
    Utworzone przez wojo003 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 12:58
  5. [146] dziwny hałas
    Utworzone przez mmpolska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory