Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Amortyzator tył, wymiana?

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Kupiłem Max Gear, bo tylko takie udało mi się nabyć z tych tańszych 14 sierpnia, a musiałem szybko działać bo samochód był pilnie potrzebny. Na razie jest za krótko, aby coś opiniować, ale widzę, że tył poszedł nieco do góry i ładniej wygląda. To dlatego, że te stare amory już były bez gazu i tłoczyska nic nie odbijały.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    ALfa 147
    Postów
    54

    Domyślnie

    Panowie powiedzcie jak dostać się do górnego mocowania amortyzatora z tyłu. Wiem, że jest pod tymi dywanikami ,ale czy jest jakiś szybki sposób aby się do tego dobrać. U mnie jest tak mocno spasowane,że cięzko je zdjąć.Próbowałem poluzować nakretki, 2 dolne poszły, odkręcają się do końca, tylko jak wybić traz tą długą śrubę? Co do łącznika do wymiany, na początku szło dobrze, ale niesty na samym końcu jest rdza i przez to imbus kontrujący nie przezwyciężył tego.

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To nawet nie rdza, tylko ktoś tu już pisał o tych łącznikach - imbus wsadzony w śrubę lekutko, ledwo ledwo , ale wystarczająco ją poszerza - rozpycha jakby od środka i właśnie na koniec nakrętka nie schodzi.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtas1811 Zobacz post
    Panowie powiedzcie jak dostać się do górnego mocowania amortyzatora z tyłu. Wiem, że jest pod tymi dywanikami ,ale czy jest jakiś szybki sposób aby się do tego dobrać. U mnie jest tak mocno spasowane,że cięzko je zdjąć.Próbowałem poluzować nakretki, 2 dolne poszły, odkręcają się do końca, tylko jak wybić traz tą długą śrubę? Co do łącznika do wymiany, na początku szło dobrze, ale niesty na samym końcu jest rdza i przez to imbus kontrujący nie przezwyciężył tego.
    W bagażniku trzeba odchylić wykładzinę, żeby dostać się do pierwszej nakrętki mocującej. Odnośnie wybicia długiej śruby to dobrze jest zalać ją jakimś środkiem typu WD40. Drugą śrubę położoną wyżej też warto jest zalać, bo z nią również nie będzie łatwo. Zalewać trzeba od tyłu, tam gdzie są uszy zwrotnicy. Niektórzy zalecają podgrzewanie śruby, ale z tym trzeba uważać, aby nie popalić przewodów i gum w tulejach wahaczy.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 11-09-2017 o 18:48

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar ayrekp
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS 105 kM 2001
    Postów
    196

    Domyślnie

    Koledzy a co myślicie o tych amorach w linku warto ? potrzebuję coś na szybkiego bo mi się wylał już jeden (prawy) bo jakiś baran (poprzedni właściciel) wymienił na monroe ale tylko jeden lewy i ma dwa lata. Ale i tak trzeba wymienić parę.
    http://allegro.pl/amortyzatory-kpl-t...014563034.html

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja myślę, że te tanie amory to wszystkie jakościowo mogą okazać się nie najlepsze na dłuższa metę - ale cena jest rewelacyjna. Zależy ile kto chce pojeździć, ale jeśli zamierzasz eksploatować dłużej swój pojazd to może warto by było rozważyć zakup czegoś markowego. Jak nie to zakładaj - ze 2-3 lata powinny wytrzymać, jeśli nie jeździsz po wertepach.

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar ayrekp
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS 105 kM 2001
    Postów
    196

    Domyślnie

    Samochód jeszcze z rok będę miał tok ze chyba je kupię. A ze nie markowe to wiem sam nie jestem zwolennikiem wkładania taniochy do Włoszki ale jak na rok to wystarczą, dzięki za podpowiedz...

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja jakieś 3 lata temu dałem na przód amortyzatory firmy TA-TECHNIX, takie niby sportowe o krótszym skoku. To też jakaś taniocha, podobno made in Germany, kupiona na allegro, ale muszę stwierdzić obiektywnie, że na razie, po przebiegu ok. 15 tys. km dają radę.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    ALfa 147
    Postów
    54

    Domyślnie

    Odkręciłem praktycznie wszystkie śruby ale poległem z braku czasu na tej długiej śrubie spinającej na dole amortyzator, zwrotnicę i wahacze poprzeczne. Może ktoś pofpowiedzieć jak to wybić? Wszystko mocno zlałem preparatem pentrującym. Małymi kroczkami udało się wybić tą 2 śrube , tą krótszą, ale z tą długą jest problem. Ani drgnie. Podnosiłem nawet zwrotnice , zeby odciązyć śrubę i nic. Proszę o podzielenie się , jak Wam to poszło i jak ją wybiliście?

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Najpierw trzeba tę śrubę obrócić. Najlepiej złapać jej łeb mocnym kluczem francuskim. Jak już ją obrócisz, to potem cięższy młotek i do dzieła, polewając obficie środkiem penetrującym i obracając w trakcie uderzania. Można też trochę ją podgrzać w okolicy zwrotnicy, ale z tym trzeba uważać, żeby nie spalić czujnika i przewodu abs oraz tulei zwrotnicy i wahaczy.

Podobne wątki

  1. amortyzator
    Utworzone przez lukasz2511 w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 20:40
  2. Wymiana poduszki amortyzator przód 156
    Utworzone przez eddi87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2015, 08:07
  3. Amortyzator
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 19:21
  4. Amortyzator coś nie tak.....
    Utworzone przez Cichy 28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 18:36
  5. [146] Amortyzator 1.9TD
    Utworzone przez autista146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 11:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory