Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Alfa Romeo 147 1.6 120KM cykający silnik ale jakby nie panewki??

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie Alfa Romeo 147 1.6 120KM cykający silnik ale jakby nie panewki??

    Witajcie. Dziś odebrałem po wymianie oleju w silniku i skrzyni biegów swoją 147 1.6 120KM i podczas uruchomienia silnika zdębiałem.
    Usłyszałem bardzo podobny dźwięk do tego z linku
    https://www.youtube.com/watch?v=XQ1iMWyrBLE
    Zamarłem... stanąłem autem, otworzyłem maskę i słyszę znów to samo...
    Wracam do mechanika i pytam go co to może być bo przed oddaniem auta było cichutko (rok temu w ASO Fiata i Alfy w Nysie mechanik powiedział mi, że NIGDY nie słyszał tak łądnie pracującego, równo 1.6 120KM z przebiegiem 200tyś km)
    Mechanik (naprawde ma dobrą renomę w Nysie i polecam go wszystkim) stwierdził, że to jakby wtryski LPG żebym odłączył LPG. Odłączyłem i to samo.. cyka.. ale tak jakby z góry silnika..jakby spod pokrywy...dziwne to do opisania. Co dziwne.. po chwili silnik SAM się uspokoił... czyli to było takie jakby tylko na zimnym?? Później jeszcze odpalałem silnik i ładnie pracował. Auto zostawiłem u mechanika celem jeszcze kilku napraw. Jutro jak odbiore to zobacze co i jak. Wszędzie czytam, że jeśli by to była obrócona panewka to KAŻDY z mechaników by to rozpoznał bez dwóch zdań, a mój mechanik w ogóle tego nie podejrzewał. Zażartował tylko.. o widzi Pan już się ładnie uspokoiło haha.
    No i nie wiem co robić..troszkę spanikowałem i nie wiem czy coś mam sprawdzać, kontrolować szukać i dawać do naprawy coś??
    Może ktoś coś doradzi? Będę wdzięczny za pomoc i poradę.
    Dzięki i pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    Pewnie szklanki.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    111

    Domyślnie

    Ja bym obstawiał szklanki. U mnie tez cykają jak sk***** na zimnym mimo ze były wymieniane wszystkie na nowe...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Kurcze, tak teraz czytam, że niektórzy profilaktycznie wymieniają panewki. Mój silnik ma już 200tyś km może warto to zrobić? Hmm

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli po kilkunastu sekundach po odpaleniu po dłuższym postoju tykanie ustaje, to tak ma być. Po prostu pod wpływem ciśnienia oleju popychacze hydrauliczne się napełniają i zaczynają właściwą pracę.
    Panewki zostaw w spokoju. Montaż nowych panewek na nieszlifowany wał to bardzo zły pomysł.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Wiesz, to się uspokoiło po przejechaniu jakies 600metrów powrocie do mechanika i postoju na jałowym biegu jakieś hmm 3 minuty... ucichło cykanie.. i było OK już później. Dziś sprawdzę jak odbiore auto od mechanika, czy to tylko tak się dzieje jak jest zimny czy nie. Miało wpływ to, że auto miało olej zmieniony i było to jego pierwsze odpalenie po zmianie oleju w silniku??

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    Kolega wyżej wyjaśnił Ci zasadę działania hydropopychaczy, pewnie przez ten czas się napełniały i stąd te tykanie. Wymiana oleju mogła mieć na to wpływ. Zmieniales go na inny, czy wlewałeś identyczny, jak stary?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Wymieniałem, na taki sam jaki był Motul 10W40

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    111

    Domyślnie

    Może był doktor wlany i po wymianie cykają popychacze. Ja akurat mialem tak ze przez zły olej po około tysiącu km od wymiany zaczęły walić popychacze. Zostały wymienione na Nowe i olej motula i niestety dalej walą

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Nie, nic nie było wlewane. Dziś już problemu w ogóle nie ma. Silniczek chodzi jak zegarek.. ten taki szwajcarski

Podobne wątki

  1. [159] Silnik Alfa Romeo 159 1.9 120KM a Opel 1.9 120 KM
    Utworzone przez jasiu159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 19:59
  2. Silnik 2.0 T.S. obrocone panewki to norma??
    Utworzone przez bastersebek w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 14:04
  3. Silnik 2.0 TS 155KM lub jego dół (wał, korby, panewki)
    Utworzone przez Michu89 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 10:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory