Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Opony zimowe 185/65 r15 na oblodzone drogi.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 CUP EDIZIONE 1.9 JTD 115KM
    Postów
    30

    Domyślnie Opony zimowe 185/65 r15 na oblodzone drogi.

    Witam, przyszedł czas na kupno zimówek 185/65 r15 no chyba że lepiej zarzucić coś na 17' żeby było ładniej ale nie wiem czy jest sens dopłacać. Szukam czegoś nie specjalnie drogiego ale też nie najtańszej tandety. Na drogach po których się poruszam rzadko jest dużo śniegu, raczej znaczna przewaga lodu i tzw. szklanka. Proszę o podpowiedź

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...we_kupic_.html

    Może ten temat ci pomoże



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    Nie zmieniaj rozmiaru opon z 15 na 17 z powodów głównie ekonomicznych. Opony zimowe 17 calowe są znacznie droższe od swoich 15 calowych odpowiedników. W Twoim rozmiarze kuzyn ostatnio kupował przyzwoitą Dębicę Frigo 2 za 620 komplet z dostawą. Z pozostałych modeli warto zobaczyć Firestona Winterhawk 3: http://wulkanista.pl/firestone-winterhawk-3/ i Nexena Winguard snowg wh2: http://wulkanista.pl/nexen-winguard-snow-g-wh2/ oraz mój faworyt Kleber Krisalp Hp3:http://wulkanista.pl/kleber-krisalp-hp3/ (180 zł sztuka)
    Ostatnio edytowane przez Macko_5 ; 26-09-2017 o 21:39

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 TB
    Postów
    4

    Domyślnie

    To ma jeszcze innej konsekwencje: Spadek komfortu jazdy (bardziej czuć wszystkie dziury), szybciej zużywają się elementy zawieszenia i auto może nieznacznie stracić na przyspieszeniu...
    Co do opon, to faktycznie Kleber Krisalp HP3 moim zdaniem wyprzedza pozostałe. Firestone Winterhawk 3 nie jest mi znany, za to znam Dębice Frigo 2... powiem w ten sposób: to opony tylko dla tych co jeżdżą spokojnie...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    A mój sąsiad próbował się kiedyś przesiąść z 18 calowych opon na 16 bo różnica w cenie opon była tak duża że taniej wychodziło kupić stalówki i 16 calowe opony niż same opony.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 CUP EDIZIONE 1.9 JTD 115KM
    Postów
    30

    Domyślnie

    No wlasnie sprawdziłem ceny 17stek i jedna opona prawie w cenie kompletu takze nie pójdę tą drogą. Bardzo dużo naczytalem sie o nokianach wr d4 i ich świetności. Jest tu ktos kto testował?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    11

    Domyślnie

    Model WR D4 od nokiana o którym wspominasz to zimowy majstersztyk. Na prawdę, czytałem o tej oponie już prawie wszystko od for dyskusyjnych, blogi, opinie w sklepach, fb i nie trafiłem na nikogo kto oceniłby tą oponę źle. Jeżeli tylko stać Cię na zakup nokiana wr d4 to śmiało bierz "w ciemno". Tutaj masz chyba wszystko zebrane do kupy w jednym miejscu na temat tego bieżnika: wulkanista.pl/nokian-wr-d4/

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał CymeS Zobacz post
    No wlasnie sprawdziłem ceny 17stek i jedna opona prawie w cenie kompletu takze nie pójdę tą drogą. Bardzo dużo naczytalem sie o nokianach wr d4 i ich świetności. Jest tu ktos kto testował?
    Jak db poszukasz to kupisz komplet za choćby 1100zl. Ja kupowałem swoje uniroyale w tej cenie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Macko_5 Zobacz post
    A mój sąsiad próbował się kiedyś przesiąść z 18 calowych opon na 16 bo różnica w cenie opon była tak duża że taniej wychodziło kupić stalówki i 16 calowe opony niż same opony.
    Stalówka zawsze tania jest ale jak to wyglada ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcos212 Zobacz post
    To ma jeszcze innej konsekwencje: Spadek komfortu jazdy (bardziej czuć wszystkie dziury), szybciej zużywają się elementy zawieszenia i auto może nieznacznie stracić na przyspieszeniu...
    Co do opon, to faktycznie Kleber Krisalp HP3 moim zdaniem wyprzedza pozostałe. Firestone Winterhawk 3 nie jest mi znany, za to znam Dębice Frigo 2... powiem w ten sposób: to opony tylko dla tych co jeżdżą spokojnie...
    Spadek komfortu, ze niby przesiadka z 15 na 17”, serio ??


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [MiTo] Opony zimowe
    Utworzone przez blower w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 16-09-2018, 10:24
  2. [146] opony zimowe
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-10-2008, 00:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory