Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Błąd P0300 i P0304 pomocy!

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 147 1,6 TS 120 KM 2002r.
    Postów
    24

    Unhappy Błąd P0300 i P0304 pomocy!

    Witam, dwa dni temu w trakcie jazdy przy 100km/h gwałtownie przyspieszyłem do 130km/h, nagle auto zamuliło trochę,pojawiła się kontrolka "Motor system control failure" - mrugła ze 3-4 razy.Auto zaczęło chodzić jakbym miał 5 litrów pod maską.
    Oczywiście zwolniłem i kontrolka po chwili zgasła, dokulałem się do domu (ok.1,5 km) i na postoju posłuchałem trochę, wydaje się że nie pali na jeden cylinder, na drugi dzień spokojnie pojechałem do mechanika na komputer, błędy:
    P0300 - Układ zapłonowy-wypadanie zapłonów
    P0304 - Zapłon cylindra 4 - wypadanie zapłonów
    Jeśli to coś da to program był bodajże DELPHI

    Silnik 1.6 TS 120km sekwencja BRC

    Pierwsza myśl-cewka, wiec nabyłem nowiutką cewkę razem z fajką na małą świece, po wymianie dalej to samo,nie pali na 4 cylinder,sprawdziłem świece małą i dużą-są OK, wtrysk podaje,fajki dają iskrę,żadnych przebić nie ma wszystko jest tak jak powinno i nadal nie pali... dla pewności zamieniłem obie świece i cewkę razem z fajkami z 3 cylindrem który był sprawny. Po podmiance nadal 4 cylinder nie odpala a 3 cylinder na bebechach z czwartego działa poprawnie... Niestety nie sprawdziłem kompresji bo nie miałem jak,jutro prawdopodobnie pojadę do mechanika żeby zmierzył.
    Może macie jakieś pomysły o co tu może chodzić...co jest winne i jak się za to zabrać?
    Dodam że 2 dni po nocach czytałem internety i jest wiele podobnych tematów ale jednak nie takie same problemy...

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Jutro po pomiarze będziesz miał odpowiedź Teraz to wróżenie z kuli.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Skąd wiesz, że wtryskiwacz podaje paliwo?
    Jeśli wtryskiwacz podaje paliwo to świece powinny być mokre po wykręceniu, a podczas pracy silnika wtryskiwacz powinien "cykać" podczas osłuchiwania stetoskopem. Warto też zmierzyć rezystancję cewki tego wtryskiwacza i porównać z wartościami z pozostałych wtryskiwaczy.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 08-11-2017 o 21:02

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 147 1,6 TS 120 KM 2002r.
    Postów
    24

    Domyślnie

    "Jeśli wtryskiwacz podaje paliwo to świece powinny być mokre po wykręceniu, a podczas pracy silnika wtryskiwacz powinien "cykać" podczas osłuchiwania stetoskopem."
    wykręciłem świece przetarłem do sucha,wkręciłem i odpaliłem na chwile,po ponownym wykręceniu były mokre.
    Generalnie coś tam cyka i możliwe że to wtryskiwacz, z tym że cyka dosyć głośno i delikatnie go słychać na uruchomionym silniku. Niestety głowy nie dam że to wtrysk...
    Podzwonie jutro po mechanikach, może ktoś mi sprawdzi te cewki i wtryski "na miejscu"...
    Swoją drogą może znacie jakiegoś szamana od Alfy z okolic Poznania bo większość zaczyna płakać jak widzą TS'a...

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    TS jest takim samym silnikiem, jak każdy inny, tylko mechanicy są słabi.
    Jeśli świece były mokre od paliwa to znaczy, że wtryskiwacz działa i trzeba szukać, dlaczego nie ma iskry, ewentualnie sprężania.
    Jest raczej mało prawdopodobne, aby tak nagle siadło sprężanie. Cewkę i świece można wykluczyć, więc pozostaje kwestia sterowania cewką. Trzeba teraz sprawdzić ciągłość żył przewodu elektrycznego między cewką, a ECU oraz jakość połączenia na pinach. No chyba, że padł ECU i nie daje impulsu do cewki 4-go cylindra.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 147 1,6 TS 120 KM 2002r.
    Postów
    24

    Domyślnie

    Sprawdzałem na obu fajkach bez świecy i ze wsadzoną świecą - iskra jest
    sprawdzałem też kostkę która wchodzi do cewki 4 cylindra, prąd daje tak samo jak do pozostałych cewek wiec chyba wiązkę bym również wykluczył...
    A jak mogę sprawdzić ECU? trzeba pod komputer podpiąć czy jak?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Z tego, co piszesz to wygląda, że układ zapłonowy jest sprawny. Nie wiem, czym sprawdzałeś wtyczkę wchodzącą do cewki i jak stwierdziłeś, że kabel daje prąd, bo z tym trzeba uważać, aby nie uszkodzić ECU.
    Może odłącz akumulator i odepnij wtyczki z ECU i zobacz, jak tam wyglądają piny, ewentualnie podziałaj jakimś kontakt sprayem. No i sprawdź sprężanie bo może faktycznie jest jakaś dziura w cylindrze.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 147 1,6 TS 120 KM 2002r.
    Postów
    24

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem od mechanika.
    Po sprawdzeniu kompresji okazało się że właściwie nie ma kompresji w ogóle na 4 cylindrze,wskazówka ledwo się podniosła...
    Po 2 dniach walki już się przyzwyczaiłem do myśli że skończy się to remontem silnika...
    Mechanik mówi że może być uszkodzony zawór albo głębiej-tłok (chyba)
    Pytanie do Was koledzy,co trzeba wtedy wymienić,jakie części są potrzebne,chciałbym żeby wymienił wszystko co będzie trzeba żeby po miesiącu nie było niespodzianek... ewentualnie ile może takie coś kosztować (części i robocizna mniej więcej) chociaż orientacyjnie na co się nastawić, czy na 1000 PLN czy 1500 czy może 2000 albo więcej. Może ktoś już robił taki zabieg.
    Jeżeli okazałoby się że to "tylko" zawór to pytanie czy wymienić pozostałe też z uwagi na instalacje gazową?

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    3-4 tysiące zależy co dodatkowo trzeba zrobić i jak mechanik z Ciebie za robotę zedrze.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A jak wyglądało sprężanie na pozostałych cylindrach?
    Sprawdziłbym jeszcze wałki rozrządu. Może tylko wytarły się krzywki i doraźnie wystarczyłaby wymiana wałków.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 1,9 jts check engine kody : P0017 , p0300 , p0301 , p0302 , p0303 , p0304
    Utworzone przez qomodo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-05-2017, 12:33
  2. [159] 2,2 JTS błąd P0300 P0302
    Utworzone przez songokudj w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2017, 14:26
  3. Błędy P0300, P0301, P0304
    Utworzone przez Jakub33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 17:04
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 19:51
  5. Błąd silnika P0300 AR 1,6 105 KM
    Utworzone przez witek-tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory