Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Zły płyn do wspomagania?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 147 1,6 TS 120 KM 2002r.
    Postów
    24

    Domyślnie Zły płyn do wspomagania?

    Witam
    Dzisiaj odebrałem alfę z kapitalki silnika
    wszystko cacy jak należy prawie...u mechanika odpaliłem auto i pompa wspomagania zaczeła piszczeć... po chwili ucichła.
    Już jakiś czas temu po nocy jak odpaliłem to raz się odezwała ale na 5 sekund i spokój. W czasie powrotu po 3-4 km słyszę że od ok.2 tyś obrotów piszczy cały czas, na wolnych cisza.
    Jest możliwe żeby tak nagle zaczęła sobie piszczeć? albo piszczy bo zalał "złego" płynu?
    domyślam się że przy wymianie rozrządu trzeba ściągnąć pompę a na pewno spuścić płyn ze wspomagania.Jutro się do niego wybiorę bo oddałem mu auto i pompa nie piszczała i kierownicą się kręciło jak z funkcją city...
    Poza tym dość ciężko wchodzą biegi,kiedy kieruję lewarek w lewo lub prawo to czuję wyraźny opór, wcześniej było duuużo lżej...
    Mam wystarczające powody żeby jechać do niego i żądać naprawy uszkodzonych elementów albo coś...?

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał wujekkaczyxd Zobacz post
    Witam
    Dzisiaj odebrałem alfę z kapitalki silnika
    wszystko cacy jak należy prawie...u mechanika odpaliłem auto i pompa wspomagania zaczeła piszczeć... po chwili ucichła.
    Już jakiś czas temu po nocy jak odpaliłem to raz się odezwała ale na 5 sekund i spokój. W czasie powrotu po 3-4 km słyszę że od ok.2 tyś obrotów piszczy cały czas, na wolnych cisza.
    Jest możliwe żeby tak nagle zaczęła sobie piszczeć? albo piszczy bo zalał "złego" płynu?
    domyślam się że przy wymianie rozrządu trzeba ściągnąć pompę a na pewno spuścić płyn ze wspomagania.Jutro się do niego wybiorę bo oddałem mu auto i pompa nie piszczała i kierownicą się kręciło jak z funkcją city...
    Poza tym dość ciężko wchodzą biegi,kiedy kieruję lewarek w lewo lub prawo to czuję wyraźny opór, wcześniej było duuużo lżej...
    Mam wystarczające powody żeby jechać do niego i żądać naprawy uszkodzonych elementów albo coś...?
    Rozrząd nie ma nic wspólnego z pompą wspomagania.Wymiana rozrządu nie wymaga dotykania czegokolwiek przy wspomaganiu poza zdjęciem paska wieloklinowego.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 147 1,6 TS 120 KM 2002r.
    Postów
    24

    Domyślnie

    a przy ściąganiu głowicy?
    była regenerowana głowica wiec chyba musiał rozebrać wszystko nie? chyba że się mylę...
    mechanik mówił że mam nowy płyn do wspomagania,coś musiał grzebać skoro spuszczał płyn, jest możliwość że kierownica chodzi tak ciężko jeśli nie został odpowietrzony układ(o ile trzeba to zrobić)?

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał wujekkaczyxd Zobacz post
    a przy ściąganiu głowicy?
    była regenerowana głowica wiec chyba musiał rozebrać wszystko nie? chyba że się mylę...
    mechanik mówił że mam nowy płyn do wspomagania,coś musiał grzebać skoro spuszczał płyn, jest możliwość że kierownica chodzi tak ciężko jeśli nie został odpowietrzony układ(o ile trzeba to zrobić)?
    Nawet przy zdejmowaniu głowicy nie ma potrzeby rozpinania układu wspomagania. Odpowietrza się skręcając koła do oporu i przytrzymując chwilkę w lewo i prawo.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Moim zdaniem to mechanior żle naciągnął pasek bo jak piszczy to pasek, pompa wspomagania to raczej jęczy używając takiego okreslenia

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 147 1,6 TS 120 KM 2002r.
    Postów
    24

    Domyślnie

    dzisiaj do niego podjade,może rzeczywiście za mocno dociągnął pasek to to ewidentny pisk a nie jęczenie....mam nadzieje.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Ready
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 115KM 2003
    Postów
    117

    Domyślnie

    Ja miałem podobne objawy, przy skręcie kierownicą obroty znacznie spadały i był straszny pisk, najgłośniej piszczał po długim postoju, po włączaniu klimatyzacji piszczenie było nie co cichsze dlatego że podnosiły się obroty na biegu jałowym o ok.50rpm. Wymieniłem napinacz paska osprzętu, na używany i było idealnie przez ok.2 tygodnie, teraz znów zaczyna lekko piszczeć lecz jest to dużo cichsze piszczenie niż na poprzednim napinaczu.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 147 1,6 TS 120 KM 2002r.
    Postów
    24

    Domyślnie

    Wlasnie rozebralem nadkole i poluzowalem troche pasek osprzetu i niestety nic nie dało,w sumie to juz nie wiem czy to pompa czy napinacz... mam wrażenie tez że to może być pasek. Bo to nie jest ciągły pisk tylko jakby pasek w pewnym momencie się ślizgał po rowkach w rolkach

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał wujekkaczyxd Zobacz post
    Wlasnie rozebralem nadkole i poluzowalem troche pasek osprzetu i niestety nic nie dało,w sumie to juz nie wiem czy to pompa czy napinacz... mam wrażenie tez że to może być pasek. Bo to nie jest ciągły pisk tylko jakby pasek w pewnym momencie się ślizgał po rowkach w rolkach
    Jak mogłeś poluzować pasek, jak jest on napinany przez napinacz automatyczny ze sprężyną ? Tam się nic nie reguluje.
    Trzeba zdjąć pasek i sprawdzić, czy któraś z rolek się nie zaciera. Może ten mechanik coś spartolił i doprowadził do zatarcia pompy wspomagania, która jest na panewce i w przypadku braku należytego smarowania, choćby przez krótki czas, pompa może być do wymiany. No i uważaj z jazdą tym samochodem, bo jeśli pasek się zerwie i wkręci się w rozrząd to znowu będziesz miał silnik do remontu.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 147 1,6 TS 120 KM 2002r.
    Postów
    24

    Domyślnie

    Naprawione, mechanik założył stary pasek bo był "w porządku".
    Wymieniłem pasek, rolkę napinacza i rolkę prowadzącą przy okazji i po piszczeniu

Podobne wątki

  1. Płyn do wspomagania
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-07-2015, 20:01
  2. płyn do wspomagania
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 16:00
  3. płyn wspomagania
    Utworzone przez michal9916 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 07:21
  4. płyn wspomagania
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 21:43
  5. Płyn do wspomagania ukł.kier.
    Utworzone przez Garos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-03-2006, 08:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory