Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Pytanie o EGR

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie Pytanie o EGR

    Witam
    temat pewnie kiedyś już się pojawił jednak nie mogę znaleźć informacji które mnie interesują więc liczę na was koledzy w rzetelnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

    Ostatni mój mechanik stwierdził że mam uszkodzoną cewkę w zaworze EGR i radził żeby nie szukać oryginału bo wydam majątek tylko sprawnej używki(skoro i tak koło wakacji chce wymieniać alfe na "nudne rodzinne kombi") i później ewentualnie ją zaślepić. Na pytanie jakiego egr-a mam szukać powiedział tylko żebym pytał czy nie jest z wersji 16v bo jest inny a tak to to wszystko to samo czy wersja 105,115 czy 120 KM i nieważne czy dla silnika JTD czy JTDM bo egr był montowany taki sam ( ja posiadam 1,9 Jtdm 88kW 120KM). Tutaj moje pytanie czy faktycznie to prawda i jeśli tak to czym różnią się od siebie te EGR-y. na allegrodo i olx jest tego trochę i wolałbym kupić dobrą używkę niż później odsyłać i wymieniać. Jeśli to nie problem to poprosiłbym ewentualnie o link do przykładowej aukcji jak to ma wyglądać lub co byłoby chyba nawet fajniejsze wskazanie osoby która może ma taką część na zbyciu. Z góry dziękuje za odpowiedz na pewnie dla niektórych proste pytanie jednak ja nie mechanik

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Wejdź na nasz bazar i poszukaj ludzi, którzy handlują częściami. Ktoś z forumowiczów powinien mieć taki EGR. Elektromagnes przy EGR lubi być zabrudzony sadzą i niektóre zacinają się mocno albo są już zapieczone. Wiec lepiej kupić od kogoś z formu, komu będzie się chciało go sprawdzić albo będzie pewny, że on działa. To prawda, że większość silników 8V i 10V ma ten sam zawór.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Elektromagnes przy EGR lubi być zabrudzony sadzą i niektóre zacinają się mocno albo są już zapieczone.
    No własnie tak jest.
    I dla tego mechanicy albo kupują nowe albo każą używkę załatwiać klientowi.
    Nowe można kupić za tyle
    http://allegro.pl/zawor-egr-alfa-rom...560018821.html
    i tyle
    http://allegro.pl/zawor-egr-pierburg...908785109.html
    Trzeba samemu ocenić czy to dużo.
    Pół roku temu do Forda Focusa płaciłem ponad 700zł.
    Ostatnio edytowane przez Dariusz156 ; 19-12-2017 o 12:46
    Moja Bella

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ja kilka elektromagnesów uratowałem poprzez mycie zmywaczem do hamulców.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Dzięki za linki i za odpowiedzi trochę rozjaśniło mi to temat. Firmie NTY niestety nie ufam bo już parę razy odsyłałem ich produkty więc poszukam używki choć na forum bieda jeśli chodzi o tego typu część może na fb ktoś będzie mieć używkę sprawną. Z tego co mi powiedział mechanik elektromagnes się ukruszył/ułamał... ogólnie jest uszkodzony i trzeba wymienić egr bo ponoć on nie jest wymienialny i że za dużo by z tym roboty było i taniej wymienić cały egr. Ile w tym prawdy nie wiem nie jestem mechanikiem i nie zamierzam zgłębiać tematu wiem tylko że trzeba to wymienić na część sprawną. Wielkie dzięki za pomoc jeszcze raz.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to nie ma żadnego problemu z wymianą samego elektromagnesu, jeżeli tylko on jest uszkodzony.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Wymiana elektromagnesu to 5 minut. Tylko ciężko sam elektromagnes dostać. Zresztą jeśli kupisz używany to i tak musisz odkręcić elektromagnes i wszystko tam wyczyścić.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Panowie pewnie macie tutaj racje jednak tak jak pisałem wcześniej nie jestem mechanikiem i nie będę sam tego naprawiać bo przy takiej pogodzie pod blokiem to raczej głupot. Oddam to fachowcowi i niech on robi. Wiem tylko że mam kupić cześć używaną sam lub dać im niech oni mi kupią nową, jeśli nie dostałbym takiej propozycji pewnie by kupili nowa i byłoby po sprawie jednak ja się kłócić nie będę bo chce mieć sprawny samochód a nie jakieś nieporozumienia.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Marconi
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    Była Alfa Romeo GT 1.9 jtd-m, obecnie Alfa 159 SW 2.4 jtdm
    Postów
    173

    Domyślnie

    jeżeli w twoim elektromagnesie masz zapieczoną ośkę która się nie rusza to dla większości nawet mechaników jest to nie naprawialne co nie oznacza że nie da się naprawić
    wystarczy nawiercić w plastikowej osłonie elektromagnesu dziurkę( po przeciwległej stronie do ośki) przez którą da się wybić całą ośkę i wyczyścić cały elektromagnes od środka - z reguły jest tam masa sadzy. Sam tak robiłem i działa do dzisiaj.
    dziurkę po całej czynności zalepiamy poxipolem i jest jak nówka

Podobne wątki

  1. Głupioszybkie pytanie o bezpiecznik na aku i pytanie
    Utworzone przez Przemekkk97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-09-2016, 22:28
  2. Pytanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 21:06
  3. ICS - pytanie...
    Utworzone przez songobpa w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 17:17
  4. pytanie
    Utworzone przez Cubus00 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 16:56
  5. Pytanie
    Utworzone przez Czaha w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 10:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory