Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: tanie blokady rozrządu

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Z tymi przystępnymi cenami to przesada, sądzę, że jest raczej drogo, z resztą na forum również można przeczytać, że tanio tam nie jest. Ale chodzą głosy, że rzeczywiście znajdą się na alfach.
    Na razie skończyło się tak że zamówiłem blokady te z Bytomia (HP907 002 00). I chyba jeszcze kupię czujnik zegarowy - właśnie szukam jaki ma być. Do tego komplet rozrządu Conti CT 1149WP1, iuszczelki do kolektorów Elring EL626727, EL879280 oraz pod głowicę: EL626727. Zawór wydechowy freccia 4729/RCR

    Do tego wydrukuję mu instrukcję i mam nadzieję, że to dobrze ogarnie z tym wszystkim.

    Potem się pewnie będę doktoryzował jak sprawdzić ustawienie rozrządu multiecuscanem.

    Alfa nawet jakbym nie chciał to i tak zrobi ze mnie mechanika amatora.
    Ostatnio edytowane przez Gianni ; 09-01-2018 o 19:02

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gianni Zobacz post
    Na razie skończyło się tak że zamówiłem blokady te z Bytomia (HP907 002 00). I chyba jeszcze kupię czujnik zegarowy - właśnie szukam jaki ma być. Do tego komplet rozrządu Conti CT 1149WP1, iuszczelki do kolektorów Elring EL626727, EL879280 oraz pod głowicę: EL626727. Zawór wydechowy freccia 4729/RCR

    Do tego wydrukuję mu instrukcję i mam nadzieję, że to dobrze ogarnie z tym wszystkim.

    Potem się pewnie będę doktoryzował jak sprawdzić ustawienie rozrządu multiecuscanem.

    Alfa nawet jakbym nie chciał to i tak zrobi ze mnie mechanika amatora.
    Jak już wszystko zrobicie to stwierdzicie, że to jednak jest wszystko proste

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo147 1.9 JTDm
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Z tymi przystępnymi cenami to przesada, sądzę, że jest raczej drogo, z resztą na forum również można przeczytać, że tanio tam nie jest. Ale chodzą głosy, że rzeczywiście znajdą się na alfach.
    Najtaniej jest u Januszy w szopie ale o tym nie mówimy. Właśnie szukam jakiegoś warsztatu z diagnostyką i tam na razie jest najtaniej ale jaki masz normalny warsztat, tańszy na terenie Krakowa i okolic?

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catundra Zobacz post
    Najtaniej jest u Januszy w szopie ale o tym nie mówimy. Właśnie szukam jakiegoś warsztatu z diagnostyką i tam na razie jest najtaniej ale jaki masz normalny warsztat, tańszy na terenie Krakowa i okolic?
    Póki co tylko pytałeś o diagnostykę, jak zapłacisz za faktyczną naprawę to może się okazać, że tak tanio nie będzie, ale nie wiem.
    Co do warsztatów to zależy co dolega samochodowi, na pewno znajdzie się coś jeszcze w okolicy, ale nie poczuwam się, żeby tu kogoś specjalnie polecać, staram się sam naprawiać auto, jak tylko jestem w stanie. Ale jak chcesz to napisz prywatną wiadomość.
    Napisałem tylko, że nie jest tanio, bo tak sądzę, natomiast mówi się, że jest tam dobrze i znają typowe bolączki naszej marki.

    No i nie o tym jest temat, więc może nie śmiećmy tu dywagacjami o serwisie. Jest osobny o warsztatach na terenie Krk i okolic.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo147 1.9 JTDm
    Postów
    37

    Domyślnie

    Dokładnie pytałem o usunięcie EGR (czyli i mechanika nie tylko diagnostyka). I było 150 zł taniej od jednego i 50 zł od drugiego reklamowanego warsztatu na stronie głównej więc byłem zaskoczony niską ceną.

    Ale masz rację idę poszperać w tym temacie o warsztatach może jeszcze coś znajdę, a autorowi może się to przyda. Jak nie sorry za off top.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catundra Zobacz post
    Dokładnie pytałem o usunięcie EGR (czyli i mechanika nie tylko diagnostyka). I było 150 zł taniej od jednego i 50 zł od drugiego reklamowanego warsztatu na stronie głównej więc byłem zaskoczony niską ceną.

    Ale masz rację idę poszperać w tym temacie o warsztatach może jeszcze coś znajdę, a autorowi może się to przyda. Jak nie sorry za off top.
    Pisz jak najbardziej - przyda się na pewno miałbym mniej zmartwień z tym autem gdybym do tej pory znalazł dobry warsztat w Krakowie, okolicy który ma przystępne ceny i jest rzetelny.

    Mam jeszcze skodę i tam jest bajka z mechanikiem do niej. Ale ten z kolei robi tylko skody. Z alfą za to wiecznie problem był. Raz zapłaciłem prawie 2000 zł i nie przeszła przeglądu...

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Alfa to samochód, jak każdy inny i dobry mechanik nie powinien mieć żadnych problemów przy wykonywaniu większości napraw. Jedyne na co trzeba zwracać uwagę to rozrząd w silnikach TS, który jest specyficzny i mało kto rozumie istotę jego serwisowania. Prace przy rozrządzie winny być wykonywane wyłącznie przez mechaników którzy posiadają odpowiednie narzędzia i kwalifikacje. Niestety, takich mechaników jest mało i zwykle rozrządy w tych silnikach są źle ustawione, a napinacze za luźne, co skutkuje różnymi nieciekawymi sytuacjami. Dlatego jeśli trzeba robić coś przy rozrządzie w TS-ie to warto, mimo wszystko, skorzystać z usługi stacji specjalistycznej lub kogoś kto na pewno ma pojęcie.
    Załączam fotografie z mojego archiwum podczas pracy przy rozrządzie. I tak to ma wyglądać. Wszelkie inne działania, a szczególnie malowanie znaków markerem na kołach i pasku są zgubne dla tych silników.
    Oczywiście, jak widać na zdjęciu, silnik który tu jest obsługiwany też był w rękach mechaników, którzy nie mieli pojęcia, ale za to mieli markery i malowali ile wlezie. A takie ustawianie skutkuje tym, co dokładniej widać na drugiej fotografii: oba wałki źle ustawione - ssący za wcześnie, wydechowy za późno. No i jak to ma potem dobrze jechać i nie wypalać zaworów.?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCI0068.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	134.2 KB
ID:	240089   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCI0069.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	128.8 KB
ID:	240090  
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 11-01-2018 o 14:17

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    54

    Domyślnie

    Samochód już jeździ. Czy mechanik dobrze ustawił rozrząd nie wiem - zapewniłem mu i czujnik i blokady.
    Czy jest jakiś sposób żeby teraz sprawdzić ustawienie rozrządu np. multiecuscanem?

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Zwykłym programem diagnostycznym tego nie sprawdzisz. Kiedyś kolega bubu321 prowadził specjalistyczne badania w tym zakresie, ale do tego miał całe "laboratorium".

Podobne wątki

  1. [145] Blokady rozrządu
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2015, 16:10
  2. Blokady rozrządu AR GT 3.2 V6
    Utworzone przez LukeMazur w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 20:03
  3. [Sprzedam] Blokady rozrządu do AR
    Utworzone przez marcink70 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 18:21
  4. blokady rozrządu do GTA
    Utworzone przez aniucha05 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 15:21
  5. Blokady Rozrządu
    Utworzone przez Ducrider w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 09:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory