Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: tanie blokady rozrządu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    54

    Domyślnie tanie blokady rozrządu

    Wypaliło mi zawór. Przy okazji będzie wymieniany rozrząd przez mechanika. Tak się złożyło że prawdopodobnie mój mechanik nie ma blokad do rozrządu - co prawda go jeszcze nie pytałem, ale ponieważ nie specjalizuje się w alfie, więc pewnie nie ma.
    Stwierdziłem że może kupię blokady żeby rozrząd był poprawnie ustawiony.
    Czy te fioletowe z allegro marki Geko są OK? prawdopodobnie to chińszczyzna. Ewentualnie trudniej dostępne HP bytom i 3x droższe.
    Ewentualnie chętnie pożyczę sprawdzone odpłatnie w Krakowie, lub kupię.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    W Krakowie masz chyba 2 jak nie więcej polecane serwisy od Alf, lepiej oddaj do nich i będziesz miał kłopot z głowy.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To zapytaj jeszcze mechanika, czy ma czujnik zegarowy do ustawienia tłoka w GMP. Jeśli powie, że ma to niech pokaże, a jak nie ma to niech nie robi tego silnika, bo szkoda Twoich pieniędzy.
    Możesz go jeszcze zapytać o klucz do ustawienia napinacza, a jak powie że bez klucza umie go prawidłowo napiąć, to niech powie jak to zamierza zrobić.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 08-01-2018 o 20:35

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebek2442 Zobacz post
    W Krakowie masz chyba 2 jak nie więcej polecane serwisy od Alf, lepiej oddaj do nich i będziesz miał kłopot z głowy.
    Tylko które? jak pytałem we Wróblowicach to wręcz zostałem zniechęcony - silnik chodził na trzy cylindry i podejrzewałem na początku cewkę . U Pana Żyły na pewno byłoby dobrze, ale nie wiem czy chcę tak inwestować

    Mój stary mechanik u którego naprawiałem inne auta był chętny i on przynajmniej wziął się za sprawdzanie kompresji a nie bał się że to elektryka.

    - - - Updated - - -

    podejrzewam że nie ma. Natomiast mogę go podpytać czy na pewno chce robić rozrząd na czuja - zawsze mogę skończyć na razie na wymianie uszczelki pod głowicą a rozrząd kiedyś tam wymienić.
    Przy czym gość jest na tyle spoko i cenowo ok (w stosunku do znanych mi serwisów alf), że chętnie bym kupił blokady aby on to zrobił. Jeżeli potrzebny jest jeszcze koniecznie czujnik to już gorzej, bo podejrzewam że to już mi się kosztowo nie będzie opłacać.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Nikt nie jest w stanie ustawić dobrze TS-a "na czuja". Wymiana uszczelki pod głowicą wiąże się z koniecznością ustawienia rozrządu, więc nawet nie próbuj tego robić u mechanika nieobeznanego z tym silnikiem.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Nikt nie jest w stanie ustawić dobrze TS-a "na czuja". Wymiana uszczelki pod głowicą wiąże się z koniecznością ustawienia rozrządu, więc nawet nie próbuj tego robić u mechanika nieobeznanego z tym silnikiem.
    no cóż. głowica już zdjęta, więc w takim razie nie ma odwrotu i pewnie będzie zrobione na czuja. Gdybym tylko znał dobry serwis w Krakowie. Teraz pozostaje mi liczyć że nie będzie źle. Niestety ale tyle już mnie to auto nerwów kosztowało że nie wiem po co je trzymam. Serwisować nie ma gdzie. Jak się zepsuje to na amen... i tak na każdym kroku.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gianni Zobacz post
    Gdybym tylko znał dobry serwis w Krakowie.
    Autka.pl Tomek_KRK. Coś słabo szukaleś

    Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiedzmaak Zobacz post
    Autka.pl Tomek_KRK. Coś słabo szukaleś

    Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
    Zostaje mi sprawdzenie ustawienia rozrządu tam gdzie wymieniłeś, gdy już samochód będzie jeździł. Teraz to już nic innego nie zrobię. Nie ma chyba też sensu montować wszystkiego na starych częściach do kupy.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo147 1.9 JTDm
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiedzmaak Zobacz post
    Autka.pl Tomek_KRK. Coś słabo szukaleś

    Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka

    Dodam od siebie, że mają przystępne ceny serwisu w porównaniu z co niektórymi reklamowanymi choćby tu na forum. Szkoda tylko, że w ofercie nie mają jakichś tanich Alf (chociaż pewnie nie sprowadzają byle szrotu).

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Z tymi przystępnymi cenami to przesada, sądzę, że jest raczej drogo, z resztą na forum również można przeczytać, że tanio tam nie jest. Ale chodzą głosy, że rzeczywiście znajdą się na alfach.

Podobne wątki

  1. [145] Blokady rozrządu
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2015, 16:10
  2. Blokady rozrządu AR GT 3.2 V6
    Utworzone przez LukeMazur w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 20:03
  3. [Sprzedam] Blokady rozrządu do AR
    Utworzone przez marcink70 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 18:21
  4. blokady rozrządu do GTA
    Utworzone przez aniucha05 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 15:21
  5. Blokady Rozrządu
    Utworzone przez Ducrider w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 09:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory