Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Działające dwa kierunkowskazy jednocześnie przód - włączony kierunek lewy bądź prawy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 16V 140km 2003r.
    Postów
    5

    Domyślnie Działające dwa kierunkowskazy jednocześnie przód - włączony kierunek lewy bądź prawy

    Witajcie. Piszę pierwszy raz, ponieważ nie mogę sobie poradzić z moim problemem, a mianowicie:

    Podczas włączania kierunku prawego, czy też lewego, przednie kierunkowskazy (umieszczone w zderzaku/spojlerze) działają jednocześnie dwa na raz(mrygają jak reszta). Reszta kierunków tj. boki i tył działają poprawnie. Jeśli chodzi o strzałki w licznikach, po włączeniu kierunków szybko migają 3 razy i później chodzą normalnie ( nie ma to żadnego wpływu na te działające na zewnątrz)
    Jeśli chodzi o światła awaryjne to działają bez zarzutu.
    Piszę nowy temat, bo nie spotkałem się z takim na forum. Macie może jakieś pomysły co mogło by to powodować? Z tego co czytałem może to być przerywnik kierunków? albo przełącznik (manetka na której są umieszczone włączniki świateł i kierunków) ?

    Dodam, że kierunki "chodzą" normalnie - mam na myśli z normalną częstotliwością włączania i wyłączania się. Tylko jedyny błąd że z przodu palą się dwa jednocześnie...

    Moja Alfa 147 rok 2003 silnik 1.9 JTD 16V 140 km wersja przed liftem

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarosz23 Zobacz post
    Podczas włączania kierunku prawego, czy też lewego, przednie kierunkowskazy (umieszczone w zderzaku/spojlerze) działają jednocześnie dwa na raz(mrygają jak reszta). Reszta kierunków tj. boki i tył działają poprawnie
    Kiedy ci się to stało ?
    Bo to wygląda na pogrzebane okablowanie.
    Moja Bella

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 16V 140km 2003r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc nie wiem, może tak jeżdżę z tydzień max, a dowiedziałem się jak znajomy powiedział mi że na skrzyżowaniu stoje na awaryjkach...
    wcześniej nic takiego się nie działo a nie miałem żadnej przygody...
    Może to sprawa mrozów? nie wiem czy inne Alfy ale zauważyłem, że moją jest dość kapryśna przy dużej wilgotności...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 16V 140km 2003r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witajcie ponownie!!! Znalazłem rozwiązanie problemu. Mianowicie ktoś przy centralce (module komfortu, skrzynka z bezpiecznikami pod kierownicą) wyprowadzał sobie jakieś kable ale do czego to nie mam pojęcia. Z kabli odkleiła się izolacja i się stykały co powodowało - tak myślę jakieś zwarcie. Po ponownym zaizolowaniu tych kabli problem ustąpił.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 16:06
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 15:58
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 19:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory