Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Nie chodzi jeden cylinder, trzęsie, śmierdzi spalinami i znika paliwo

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS Eco
    Postów
    8

    Domyślnie Nie chodzi jeden cylinder, trzęsie, śmierdzi spalinami i znika paliwo

    Zarejestrowałem się tu i wertuję forum, żeby wiedzieć jak to ogarnąć, bo nie miałem nigdy do czynienia z Alfą. Zakładałem, że silnik to trup. Planowałem od razu wywalać i kupować nowy, ale po przyjrzeniu się temu może to nie być konieczne. Problem powstał jednorazowo podczas jazdy po obwodnicy. Tak dowiedziałem się od osoby jadącej autem. Coś nagle szarpnęło i kaput. Do tego momentu auto jeździło dobrze. Silnik udało mi się uruchomić. Nie działa jeszcze 3 cylinder. Jak utrzyma się pow. 1000obr po rozruchu to może chodzić tak i nie gaśnie, ale brakuje mu mocy. Pracuje jak traktor i bardzo szarpie budą, śmierdzi spalinami, strzela w wydech i znika paliwo w ekspresowym tempie. Nie dymi z rury wydechowej na żaden podejrzany kolor, obroty nie falują.

    Tak silnik pracuje obecnie:
    youtu.be/qKGCua-rDHc

    Nie świeci się check engine, tylko na wyświetlaczu jest żółta ikona wraz z komunikatem (nawet nie zawsze):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180206_131206.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	62.4 KB
ID:	241374
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180209_133018.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	68.1 KB
ID:	241373

    To co już zrobiłem:
    1. Na 100% nie chodzi tylko 3 cylinder.
    2. Kupiłem komplet cewek, choć moje okazały się sprawne.
    3. Zamieniałem cewki miejscami - wtedy przełożona nie pali na 3 cylindrze.
    4. Wymieniałem świece.
    5. Zamieniałem świece z innego cylindra, żeby mieć pewność i ta z 3 cylindra działa na innym, a przełożona do 3 już nie.
    6. Sprawdzałem dopływ prądu.
    7. Osuszyłem i wyczyściłem gniazda świec i cewek.

    Zamówiłem interfejs diagnostyczny, więc jak we wtorek dojdzie to odczytam co wyrzuca.

    Mam też pytanie co do cewek. Widziałem na zdjęciach silników TS, że czasami są spięte 1 - 4 i 2 - 3. To zależy od modelu? U mnie były 1-1, 2-2 itd.

    Jest bardzo obszerny wątek o podobnym problemie, który przeszukałem, ale dotyczy to JTD. Auto odpala, choć ciężej. Jedzie, ale mocy brakuje i czuje w nim spaliny, a najbardziej zastanawia mnie fakt paliwa. Około 15 L wlane, wskaźnik był na 2 kreski, parę razy odpalany jak testowałem co padło, przejechane 4km i samochód stanął z braku paliwa z komunikatem, że się skończyło. To daje spalanie liczone już w litrach na minutę. Już teraz odpala na oparach.

    Moje pytanie to, co sugerujecie dalej wymienić. Bo chcę dać auto do serwisu, ale z konkretną listą elementów do wymiany i zobaczę czy jest efekt, a jak nie to kupię nowy silnik. Obstawiam jeszcze z tych najbardziej prostych rzeczy czujnik położenia wału, który zaraz zamówię lub moduł wtrysku paliwa. A może to objaw awarii rozrządu? Może przeskoczył, ale czy wtedy silnik by chodził?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    43

    Domyślnie

    Podstawowa sprawa przed pchaniem sie w koszty. Zmierz ciśnienie sprężania, obstawiam wypalony zawór.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS Eco
    Postów
    8

    Domyślnie

    Też zacząłem skłaniać się ku tej opcji, bo wertując internet mnóstwo ludzi miało ten problem i drogi były dwie - albo wypalony zawór, albo nie rozwiązali problemu. Manometr dopiero kupuję, ale żeby było szybciej to w poniedziałek poproszę jakiś serwis w okolicy o zmierzenie kompresji. Zacząłem od najprostszych rzeczy.

    Znalazłem identyczny problem w BMW i walczył ktoś z nim miesiącami. Tamto BMW pracuje identycznie jak moja Alfa, nawet dźwięk taki sam.
    youtube.com/watch?v=8UfbYCO9vyk

    A tu rozwiązanie tamtego problemu:

    Co zostało zrobione:
    Nowe
    -świece
    -przewody
    -lambda
    -ECU
    -kopułka
    -gumy dolotu
    -rozrząd

    Sprawdzone
    -przepływka
    -wtryski
    -ciśnienie na listwie
    -krokowy
    -luzy zaworowe
    -czujniki temperatur (wszystkie)
    -kompresja
    -lewe powietrze
    -brak błędów w disie

    Po wyeliminowaniu już chyba wszystkiego okazało się że urwany jest jeden przewód we wtyczce 3 wtryskiwacza benzyny. Nie mam pojęcia jak to się mogło stać ale myślę że naruszyli go panowie od instalacji LPG co zakończyło się urwaniem podczas jazdy. Auto po zapaleniu chodziło na 5 cylindrów do momentu przełączenia się na gaz.
    źródło: 7er.pl/showthread.php/33647-Nie-chodzi-na-wszystkie-gary-czuc-benzyne/page8
    Ostatnio edytowane przez g2k ; 11-02-2018 o 15:05

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS Eco
    Postów
    8

    Domyślnie

    Już wiadomo. Całkowity brak kompresji na 3 cylindrze.
    Teraz zastanawiam się co najlepiej zrobić.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Czarek GTV
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    GTV V6 TB-jest, Spider 2 TS - jest, 159 1,9 JTDm 16V 2006r - sprzedam, 156 2,5 - jest. 147, 1,6 LPG
    Postów
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał g2k Zobacz post
    Już wiadomo. Całkowity brak kompresji na 3 cylindrze.
    Teraz zastanawiam się co najlepiej zrobić.
    g2k. Cześć. Uzupełnij dane o zamieszkaniu. Jeżeli gdzieś w centrum mieszkasz postaram Ci się pomóc na ile będę w stanie. Jeżeli dalej doradzę Pozdrawiam: Czarek.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS Eco
    Postów
    8

    Domyślnie

    Już uzupełniłem. Poza 3 cylindrem pomiary kompresji ok. 13, więc bardzo dobrze, stąd też najrozsądniejszym wydaje się remont. Ale ze względu na aktualny stan całości samochodu rozwiązań jest kilka:
    1. Wymiana silnika.
    2. Kupno rozbitego lub anglika i wyjęcie co potrzebuje.
    3. Remont.

    Pierwsza to tak na sztukę i raczej odpada, chyba, że trafiłbym coś z pewnego źródła, ale nie ma co się oszukiwać większość uszkodzonych benzynowych Alf jest uszkodzona z powodu silnika. Druga opcja całkiem, bo oprócz silnika potrzebuję też dużo innych gratów, no ale też nie wiadomo co z tym motorem będzie. A w praktyce to zamiast wyciągać silnik z tamtego i wkładać tu, łatwiej byłoby wyjąć z tego co warte uwagi i włożyć w ten drugi, więc trochę bez sensu.
    Ostatnia najpewniejsza, bo problem kompresji jest tylko w 3 cylindrze.

    Do tego wszystkiego potrzebuję jeszcze rozrząd, tarczę sprzęgła, docisk, brakujące elementy wnętrza, komplet opon, więc trochę tego jest na liście.
    Ostatnio edytowane przez g2k ; 20-02-2018 o 14:04

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Czarek GTV
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    GTV V6 TB-jest, Spider 2 TS - jest, 159 1,9 JTDm 16V 2006r - sprzedam, 156 2,5 - jest. 147, 1,6 LPG
    Postów
    223

    Domyślnie

    g2k Ja niestety z centralnej Polski. A w zeszłym roku przyjechała do mnie z Gdańska moja 156 V6 .
    Z tego co piszesz ja bym wybrał stanowczo opcję z zakupem auta do demontażu pod warunkiem sprawdzenia silnika w aucie ! Masz gdzie to robić, czy oddasz jakiemuś warsztatowi ?
    Jeżeli ktoś to będzie robił to:
    1. Drogo
    2. Najlepiej samemu wszystko wiedzieć i patrzeć na ręce mechanikowi. (niestety).

    Najlepsza opcja zrobić to samemu, tym bardziej że jak widzę masz "pasję" w sobie.
    Miło było Cię tu spotkać.
    Mam nadzieje że jeszcze będzie okazja popisać.
    Opisuj wszystko po kolei, jezeli będziesz miał pytania wal śmiało. Ja od 3 lat sam ogarniam włoszki, mechaników (hehe aż przykro używać takiego słowa w stosunku do nich) mam już dosyć, majątek i zdrowie z nimi straciłem. Teraz mam ten komfort, że nawet jak coś spierdziele przy naprawie to pretensja do siebie a nauka do głowy
    Jeszcze raz pozdrawiam i życzę trafnych decyzji. Czarek.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Przed zrzuceniem głowicy proponuję zdjąć miskę i zajrzeć do panewek. Wtedy będzie wiadomo mniej więcej co do kosztów ewentualnego remontu

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS Eco
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Uprzedziliście trochę moje pytania.

    Zbierając to wszystko do kupy i licząc nawet najbardziej optymistycznie, widzę, że gra jest raczej nie warta świeczki. Bo remontu potrzebuje nie tylko silnik...

    Aktualizacja:

    Przekalkulowałem sobie temat. Generalnie nie jest to w żaden sposób opłacalne, ale podejmę się tego. Tylko muszę poczekać, bo mam teraz pilniejsze rzeczy, ale nie sprzedam i będę robił.
    Ostatnio edytowane przez g2k ; 21-02-2018 o 19:31 Powód: Aktualizacja tematu

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Czarek GTV
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    GTV V6 TB-jest, Spider 2 TS - jest, 159 1,9 JTDm 16V 2006r - sprzedam, 156 2,5 - jest. 147, 1,6 LPG
    Postów
    223

    Domyślnie

    g2k Widze już pasję jak u mnie.. Powodzonka.

Podobne wątki

  1. Śmierdzi spalinami i przyczyna.
    Utworzone przez maciej.jurewicz w dziale GT
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 12:58
  2. Nie chodzi na jeden cylinder 156 1,8 ts
    Utworzone przez adisalfaromeo w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 13:29
  3. Nie pali na jeden cylinder
    Utworzone przez Tomko604 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2015, 17:28
  4. [155] Zimny nie chodzi na jeden cylinder.
    Utworzone przez Wujek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 09:10
  5. [146] nie pracuje jeden cylinder?
    Utworzone przez ice_fk w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 05:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory