Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 147 1.6 / 5000zl remont i nadal problemy. Może mechanik oszukał?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa 147 1.6 120
    Postów
    13

    Lightbulb 147 1.6 / 5000zl remont i nadal problemy. Może mechanik oszukał?

    Witam Panów i Panie. Kupiłem zaniedbaną Włoszkę 147 ts 120kM. Z miłości, nie z rozsądku. Samochód miał uszkodzoną uszczelkę pod głowicą oraz głośno stukał co zgodnie z opisami na w waszym forum mogło świadczyć o uszkodzonym wariatorze. Zawiozłem samochód do mechanika i zleciłem wymianę uszczelki
    z planowaniem głowicy, wymianę świec, termostatu, filtrów ,płynów oraz oczywiście wariatora. Mechanik stwierdził, że trzeba było jeszcze zrobić popychacze zaworów i zrobił. Auto wcześniej gotowało się, wskaźnik temperatury opadał by po 15 sekundach wrócić do swojej pozycji, dymiło na bialo,chodzilo jak diesel z takim metalicznym stukiem ,wyrzucało wodę i nie miało mocy. Przyjechałem odebrać auto które nadal dymiło, stukało w silniku i nie miało mocy. Mechanik stwierdził że dymi ponieważ mogły zostać pozostałości wody lub paliwa w rurach. Na brak mocy odpowiedzią było że auto potrzebuje czasu a co do klekotu stwierdził że nie wie dlaczego dalej klekocze? Potrzebowałem wracać do holandii więc odebrałem auto. Inna sprawa że miałem pełne zaufanie do tego pana. Po 300 km zaświeciła mi się kontrolka check engine, po 800 kilometrach tuż przed Holandią auto nagle przestało być zamulone ale ciągle miałem wrażenie że jest słabsze niż moja poprzednia Włoszka o mocy 105 koni. Przejechałem nią jakieś 3000 km i choć owszem auto ma moc ( do 300 obrotów średnio z tą mocą) to ...nadal dymi na zimnym na biało, klekocze jak diesel choć też nie zawsze i pali mi około 15 litrów gdzie raczej jeżdżę po małym miasteczku i autostradach. Drodzy alfaholicy zastanawiam się czy aby na pewno mój mechanik wymienił mi wariator? Powiedzcie mi czy to możliwe że przy nowym wariatorze słychać diesla ?niezależnie od tego czy jest ciepły czy zimny. Powyżej trzech i pół tysięcy silnik pracuje ładnie aż miło i klekotu nie słyszę. Istotne wydaje mi się to ,że z czasem klekot jest cichszy i rzadszy.Na początku klekotał zawsze. Proszę o pomoc mądrych głów .Czy uważacie że mechanik mógł mnie oszukać i nie wymieniać mi wariatora? czy może te wszystkie moje problemy są związane z docieraniem się silnika po remoncie? Czy spalanie to wina przepływomierza bądź czujnika termostatu, ponieważ nadal temperatura mi czasami opada na chwilę a 90 stopni osiąga znacznie szybciej niż 105 koni wersja. Obroty rzadko falują a jeśli już to w zakresie jednej kreski proszę Was o pomoc bo nie wiem co robić najprościej stuknął bym mechanika w web.... Za Każdą pomoc dziękuję i życzę wszystkim przyjemnego dnia

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Czemu nie pojedziesz do mechanika na reklamację? Oddaj mu auto, zapłaciłeś 5tyś więc chcesz odebrać auto sprawne i już.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    brzydki
    Postów
    14

    Domyślnie

    Witam Panów i Panie. Kupiłem zaniedbaną Włoszkę 147 ts 120kM. Z miłości, nie z rozsądku. Samochód miał uszkodzoną uszczelkę pod głowicą oraz głośno stukał co zgodnie z opisami na w waszym forum mogło świadczyć o uszkodzonym wariatorze. Zawiozłem samochód do mechanika i zleciłem wymianę uszczelki
    z planowaniem głowicy, wymianę świec, termostatu, filtrów ,płynów oraz oczywiście wariatora.

    Trzeba było dać mu auto do zdiagnozowania a nie zlecać do wymiany niepotrzebne rzeczy , a potem płacz na forum.

    - - - Updated - - -

    Witam Panów i Panie. Kupiłem zaniedbaną Włoszkę 147 ts 120kM. Z miłości, nie z rozsądku. Samochód miał uszkodzoną uszczelkę pod głowicą oraz głośno stukał co zgodnie z opisami na w waszym forum mogło świadczyć o uszkodzonym wariatorze. Zawiozłem samochód do mechanika i zleciłem wymianę uszczelki
    z planowaniem głowicy, wymianę świec, termostatu, filtrów ,płynów oraz oczywiście wariatora.

    Trzeba było dać mu auto do zdiagnozowania a nie zlecać do wymiany niepotrzebne rzeczy , a potem płacz na forum.

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    diagnoza przez internet to lipa
    ale zepsuty termostat u mnie nie powodował spalania na poziomie 15litrów wiec to bym wykluczył
    a stary wymieniony wariator dostales / widziałes chociaz ?
    i jak temat z poborem oleju np ?








  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Nagraj filmik jak to klekota, jak dymi. Jeśli zmieniał wariator, to demontował wałki, jeśli tak to powinien ustawić rozrząd na blokadach, na GMP pierwszego cylindra. Jeśli on słuchając tego auta nie wie co jest powodem klekotania, to nie zna się na włoskich autach. A jak nie zna się na włoskich autach, to nie ustawił też prawidłowo rozrządu. Stukać mogą Ci panewki, nie wariator - więcej podpowie filmik. Jeśli była uszkodzona głowica, dostała się woda do cylindrów to remont góry może nie wystarczyć. Strasznie dużo tak wogóle zapłaciłeś - rozrząd to jakieś 350 zł, z wymianą wariata niech będzie 450zł + 350 za planowanie głowicy + 100 za uszczelkę + 100 za śruby jeśli włozył nowe + 500 cześci na rozrząd + 700 wariator + 300 za montaż demontaz głowicy, popychacze? Tylko jeśli któryś był szlifnięty to przez wyjechane krzywki - bez zmiany chodzić to już nie będzie dobrze. Jeśli na kompie błędów brak, to nie przepływka, zresztą możesz ją odpiąc i zobaczyć czy będzie lepiej czy gorzej. Tak czy inaczej za robote powinieneś zapłacić 2500 zł, no maks 3000 jeśli u was drogo.

    Pozatym masz nauczkę, bo 90 % mechaników uważa że alfa to złom i tak się zepsuje, nie umieją tego naprawiać i nie chcą. Wozi się do tych 10 % którzy na Alfach zęby zjedli, forum pomoże gdzie w jakim regionie Polski oddać auto.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 08:51
  2. Remont simlika 2.0 jtdm 170km potrzebny mechanik !!
    Utworzone przez kamorado w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 15:12
  3. Mechanik w Kielcach , 2.0 JTDM Alfa 159, problemy z ASO
    Utworzone przez kedzior303 w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 08:43
  4. Remont silnika i nadal stuka
    Utworzone przez darekd24 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2010, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory