Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa romeo 147 2005r dziwnie działa nadmuch.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie Alfa romeo 147 2005r dziwnie działa nadmuch.

    Witajcie.Mam dziwny problem z moją alfą. Mianowicie, wydaje mnie się, jakby nie działała zmiana nadmuchu(temperatury). Wygląda to tak, że mimo, że przestawię pokrętło by było cieplej lub zimniej to temp. jest stałą, takie leci lekko ciepłe powietrze.. daje na zimno i leci wciąż tak samo, chce cieplej i nic... jeśli chodzi o siłę dmuchawy to jest OK. Wszystko działa, Przestałą działać jakby sama zmiana temperatury. Możecie pomóc? Ewentualnie jechać z tym problemem do elektryka czy normalnego mechanika??
    Dodam, że mam manualną klimatyzację.
    Ostatnio edytowane przez wicher123 ; 18-02-2018 o 10:29

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tofik
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM
    Postów
    78

    Domyślnie

    Hejka! Niedawno przerabiałem ten sam problem który opisujesz. Wiem też z pw że nie działa Ci podświetlenie w regulacji temperatury i to właśnie tu szukałbym przyczyny problemu. No cóż czeka Cie demontaż radia i wyjęcie panelu klimatyzacji. Ja do pomocy poprosiłem kolegę z forum (brak odp "wyjmaków" do radia i pewien problem z jego wyjęciem) ale da się to ogarnąć , tak jak w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=LEEWBs8H1kM . Tu wszystko masz jak na dłoni . Teraz kwestia wymiany żarówek. Oryginały z ASO to koszt ok 40 zł za sztukę. Możesz poszukać jakieś odpowiedniej żarówki z wąsami i bawić się w lutowanie. Ja zrobiłem inaczej - kupiłem 3 szt ledów - R3 12 mm, a ich koszt to ok. 1,80 za sztukę. Wygoglujesz je bardzo szybko, a w razie co podeśle pw żeby nie robić kryptoreklamy. Oprawki pasują idealnie i wszystko świeci jasno i wyraźnie a co najważniejsze problem z regulacją temperatury znikł jak ręką odjął . W razie gdybyś uważał że świeci za jasno możesz ledy troszkę zmatowić papierem ściernym. Dla mnie jest w porządku. Daj znać jak Ci poszło

    edit: LED T4,7 (T3 R3) 1 SMD 3528 12MM
    Ostatnio edytowane przez tofik ; 18-02-2018 o 14:53

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Bardzo bardzo dziękuję

Podobne wątki

  1. Nie działa nadmuch
    Utworzone przez Szafran w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 21:32
  2. nadmuch raz działa normalnie raz sie zawiesza
    Utworzone przez krzyskoo21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 21:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory