Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Hamulce tył problemy + błąd ABS

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 Quadrifoglio Verde 1.9JTD 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie Hamulce tył problemy + błąd ABS

    Witajcie.

    Hamulce piszczą z tyłu gdy dłużej jadę trasą. Piszczą nie przy hamowaniu a przy jeździe.
    Zauważyłem, że lewe tylne koło ma większy opór niż prawe (na podnośniku)

    Pojechałem do mechanika.
    Zregenerował zaciski. Do tego wymienił linkę ręcznego, bo skorodowana i spęczniała, co faktycznie powodowało unieruchomienie ręcznego przy temperaturze niższej niż -1 stopnia.

    Po regeneracji zacisków problem z piszczeniem i oporem na lewym tylnym kole dalej występuje.
    Kompletnie nic się nie poprawiło.

    Dodatkowo każdorazowo chwilę po przekroczeniu 90 km/h zapala się błąd ABS. Po podłączeniu komputera mam błąd czujnika ABS na lewym tylnym kole, który po zgaszeniu i odpaleniu auta znika.

    Mechanik twierdzi, że błąd ABS kompletnie nie ma związku z jego "naprawą".

    Więc wynikiem naprawy jest błąd ABS którego nigdy wcześniej nie miałem i dalsze piszczenie hamulców przy jeździe w dłuższej trasie.
    (gdy lekko zaciągnę ręczny podczas jazdy pisk natychmiast ustępuje)

    Czy jest jakaś regulacja zacisków, czy to normalne, że jedno koło ma większy opór od drugiego?
    Z czego może wynikać błąd ABS?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar bogusz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    147 1.9JTD 115km. 159 2.4 JTDm 210km
    Postów
    207

    Domyślnie

    A co zawierała regeneracja zacisku? Miałem tak samo i dopiero jak zacisk bardzo dokładnie wyczyściłem i wymieniłem tłoczek, dwie prowadnice i wszystkie gumy to problem ustąpił. Jeśli chodzi o opory toczenia to u mnie również lewe tylne koło ma nieco większy opór niż prawe. Po regeneracji trzeba od nowa linkę od ręcznego wyregulować. Warto jeszcze sprawdzić czy blaszki co trzymają klocki nie są pokrzywione oraz czy tarcza nie wymaga przetoczenia
    Using Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 Quadrifoglio Verde 1.9JTD 150KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to komplety naprawcze do zacisków zostały zakupione i wymienione stare tłoczki, gumy, bo chyba właśnie na lewym kole był zatarty tłoczek.
    Tarcze i klocki były wymieniane jakoś 2 lata temu, więc nówki, nie widać wielkiego zużycia. Linka chyba jest doregulowana, lekko chodzi i lekko zaciska hamulce dopiero po pociągnięciu za ręczny.

    Przy końcu bardzo powolnego toczenia na równym czuję takie lekkie zatrzymanie jakby właśnie hamulec był zaciśnięty trochę. A na podnośniku tak jak pisałem prawe koło leciutko się obraca, a lewe z oporem (ale nie bardzo dużym).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 05:56
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 21:48
  3. błąd 1219 i problemy z odpalaniem na zimnym..
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-02-2013, 07:36
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 16:34
  5. WAŻNE!! błąd p030x, problemy z mocą i odpalaniem!
    Utworzone przez marceell w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory