Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Alfa 147 1.6 TS praca lewarka biegów pytanie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM
    Postów
    6

    Domyślnie Alfa 147 1.6 TS praca lewarka biegów pytanie

    Witajcie. Mam taki problem, Alfa Romeo 147 1.6 TS, czy to normalne, że po wrzuceniu np. pierwszego lub drugiego biegu lewarek wraca na pozycję środkową? Wygląda to tak, że po pierwsze, lewarek ze środka w lewo ma jakby 2 opory, do ok. połowy słabszy, a za połową większy. Jak przesunę w lewo zanim nastąpi ten "większy" opór, to wejdzie, w zależności czy w przód czy w tył, 3 lub 4 bieg. Natomiast gdy przesunę do samego końca wejdzie 1 albo 2, przy czym po wrzuceniu biegu i puszczeniu lewarek wraca na środek. Z kolei po wrzuceniu 3 lub 4 stoi na środku, jednak mogę go przesuwać w lewo, do pozycji 1 lub 2 (mimo, że cały czas wrzucona jest 3 lub 4). Z kolei przy wrzucaniu 5 i wstecznego lewarek zostaje w miejscu, ale jest luźny, tzn. mogę go ręką przesunąć na środek, ale jak tego nie zrobię to zostanie w pozycji 5 lub wstecznego. Czy można coś tym zrobić, czy tak musi już zostać?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Mimo, że objawy nietypowe, winna okazała się tuleja na skrzyni biegów. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc

Podobne wątki

  1. Plastik lewarka zmiany biegów 147
    Utworzone przez TwinSmark w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 19:04
  2. Skracanie lewarka zmiany biegów
    Utworzone przez Paazik w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 11:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory