Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Wiosenne porządki. Co polecacie sprawdzić po zimie.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD, 115 KM. 3 drzwiowa. 2002 r.
    Postów
    16

    Domyślnie Wiosenne porządki. Co polecacie sprawdzić po zimie.

    Witam.

    Na dworze coraz cieplej więc można zabrać się za wymienianie najróżniejszych elementów w naszych samochodach.

    Ja planuje w przyszłym tygodniu zabrać się za kilka rzeczy i tutaj pytanie do was żebyście doradzili i wyrazili swoje opinie:

    - olej. Planuje kupić SELENIA WR 5W40. Z tego co znalazłem to taki zaleca producent. Dobrze znalazłem czy jestem w błędzie? I jak dużo oleju wchodzi? 5 litrów wystarczy jak kupie?
    - filtr oleju, filtr kabinowy i filtr powietrza -ceny między różnymi producentami są prawie niezauważalne. Polecacie jakąś firmę czy co wezmę to będzie dobrze?


    Coś jeszcze proponujecie sprawdzić/wymienić po okresie zimowym?

    Będę wdzięczny za wszystkie opinie i sugestie .
    Pozdro.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Olej jest polecany przez producenta, ale na forum nie jest uważany za dobry, podobno parametrami nie dorównuje tańszym olejom. Co do ilości to 4,5 litra chyba wchodzi, 5l musisz kupić. 5w40 będzie dobre. Jest osobny wątek olejowy, ponad 1000 stron, tam znajdziesz polecane oleje.

    Jeżeli chodzi o filtry to chyba nie będzie ogromnej różnicy. Ja nie ryzykował bym np. z filtrem paliwa i oleju z jakiejś najniższej półki, co by nie zrobić krzywdy silnikowi.

    Co sprawdzić po zimie ? Wszystko. Ogólny przegląd.
    Warto sprawdzić zawieszenie, wejść pod auto i sprawdzić czy nie ma gdzieś wycieków itd. Można umyć podwozie z soli, której co roku nie szczędzą na drogach..

    Oczywiście jeżeli auto ma jakąś bolączkę, którą widać/słychać to wiadomo, że warto się tym zająć.
    Ostatnio edytowane przez Maxi ; 12-03-2018 o 23:50

Podobne wątki

  1. [146] Wiosenne porządki kilka pytań AR 146
    Utworzone przez discits w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 17:05
  2. Porządki - zapach papierosowy i odkurzanie
    Utworzone przez sirpawel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-06-2008, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory