Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Kilka pytań SELESPEED

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS
    Postów
    30

    Domyślnie Kilka pytań SELESPEED

    Witam,
    Kupiłem kilka dni temu narzeczonej 147 2.0 z SELESPEEDEM, generalnie auto stało półtora roku i kupiłem je z zamiarem doprowadzenia do świetności. Większość rzeczy już zrobiłem, końcem tygodnia jedzie na kompletny rozrząd i wszystkie paski (jak wracałem 550 km, na autostradzie w Katowicach zerwało wyjącą rolkę, zrzuciło pasek, a że akumulator był martwy to stanąłem natychmiast po zgubieniu ładowania - przełożony aku z drugiej belli, odpalanie tej drugiej (mojej) na popych na autostradzie - bezcenne) . Ale wracając do tematu, auto już jeździ, selespeed działa poprawnie, ładnie rusza, jak tylko dotknę gazu zasprzęgla i rusza ładnie, nie robi kangurków ani nie ślizga nic (są rozwalone oba przeguby wewnętrzne, więc powiedzmy ładnie, bo czuć jakie mają luzy i dają po ^%&$_). Przeguby zostaną wymienione razem z rozrządem, ale w czym rzecz, na wyższych obrotach podczas mocnego przyśpieszania skrzynia zmienia ładnie biegi, ale słychać dźwięk jakby synchronizatora, jakby wszedł z niewielkim zgrzytem ten bieg. Też tak macie? Na niższych obrotach, przy delikatnym przyśpieszaniu tego nie ma. Pompa selespeeda podobno kiedyś była regenrowana i znalazłem w bagażniku jeszcze litr płynu do niego - więc może prawdopodobne) Jak diagnozować taką skrzynię ? Gdzieś widziałem w parametrach wartość zużycia sprzegła ~3300 (ta od - coś do 14000 co ma wartość). Czy to się da wykalibrować, czy to skrzynia sama w sobie pada ? Sprawdzę jeszcze olej w samej skrzyni.

    I dodatkowe pytanie, bo nigdy nie miałem takiej skrzyni. Przy lewarku mam przyciski CITY i ASR off, ASR wiem co to, ale skrzynia zmienia sama biegi tylko przy CITY , jak tylko zmienie bieg łopatką lub lewarkiem to funkcja city znika i skrzynia czeka aż zmienię bieg, sama tego nie zrobi. Tak ma to działać?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 147 Selespeed
    Postów
    64

    Domyślnie

    Jeśli o zgrzyty chodzi to pamiętaj że powyżej 5000 obrotów i 75% wciśnięcia gazu (wartości nie jestem pewien- coś koło tego) skrzynia przechodzi w tryb szybki- nie czeka aż się obroty dopasują tylko puszcza sprzęgło jak tylko wejdzie bieg. Sama zmiana też jest szybciej realizowana. To w połączeniu z przegubami może dawać efekty dźwiękowe.

    Natomiast co do City to co opisujesz wygląda 100% OK. City to tryb automatyczny i bardziej płynny(podobno też przełącza silnik w tryb bardziej "aksamitny"). Włączasz guzikiem, wyłączasz guzikiem lub wymuszając zmianę biegu. Ja to traktuję jako zbędny dodatek, jeżdżę wyłącznie na manetkach- świetna zabawa. W manualnym trybie sterownik będzie redukował biegi, ale tylko zabezpieczając przed zdławieniem i analogicznie wrzucał wyższe zabezpieczając przed "przekręceniem" silnika. W City powinien to robić w sposób optymalny, moim zdaniem tak nie robi.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Panowie, zgłębiłem temat bardziej. Skrzynia zgrzyta po rozgrzaniu podczas zmiany biegu na 3 i 4. Na zimnym, w miarę bez efektów dźwiękowych. Na rozgrzanym, tylko do 2-3 tyś zmiana jest bez zgrzytu. Powyżej już zgrzyta, choć nie zawsze. Olej sprawdzony i wymieniony. Jak myślicie, synchronizatory? Czy jest na forum z okolic śląska, małopolski kto naprawia skrzynie i przy okazji zna sie na SELESPEED'ie żeby przy okazji do niej zajrzeć czy wszystko jest wporządku? Czy podczas pracy na wolnych obrotach pompa powinna dobijać ciśnienia co około 7-10 s?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Robiłem jeszcze logi wykresu ciśnienia i skoku sprzęgła podczas zmiany na poszczególnych biegach. Biegi zmieniane w zakresie 3-4 tyś.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	84.1 KB
ID:	243092

    Sporadycznie wyskakuje błąd P0715 - Turbine speed sensor
    Z tego co doczytałem, to sygnał prędkości obrotowej sprzęgła

    Szczegóły błędu :
    Stan błędu : Sygnał nieważny
    Napięcie akumulatora : 13,49v
    Prędkość : 73,3km/h
    Obroty : 2976 obr/min
    Włączony bieg: 4
    Żądany bieg : 4
    Temp. oleju skrzyni biegów: 6,4oC
    Ostatnio edytowane przez spidi347 ; 25-03-2018 o 12:02

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Jaki olej wlałeś do skrzyni?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS
    Postów
    30

    Domyślnie

    2L Specol 75w80
    W układzie selespeeda jest Tutela CS Speed

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 147 Selespeed
    Postów
    64

    Domyślnie

    Może być akumulator ciśnienia w słabej kondycji. Pompka powinna się włączać po trzech zmianach na zgaszonym silniku, a gdy nie zmieniasz to w ogóle nie powinna. Niestety nie mam teraz dostępu do Alfy, żeby sprawdzić dokładnie jak szybko opada ciśnienie. Wrzucę koło weekendu.
    Co do serwisu- korzystam z usług ItalAuto i myślę, ze mogę polecić, ogarniają i Selespeeda i TwinSparka

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Specol to tutela ?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Tutela CS Speed do układu selespeed, a specol do skrzyni biegów.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Amsterdam / Wodzisław Śląski
    Auto
    AR 159 2.4 Q4 Ti
    Postów
    182

    Domyślnie

    Cześć, w temacie Selespeed czy możecie polecić kogoś w okolicy górnego Śląska do diagnostyki i regeneracji SS/DualLogic?.

    Wiem że najlepsi specjaliści są w itcars w Poznaniu niestety dla mnie to bardzo daleko.

    Sprawdzałem polecane serwisy w Pszczynie i Bielsku które ten temat ogarniały ale niestety mechanicy którzy się na tym znali już tam nie pracują

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
    AR 159 2.4 Q4, Ti '09 Sedan

Podobne wątki

  1. usterka SELESPEED - kilka pytań
    Utworzone przez kris9219 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 06:48
  2. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  3. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  4. 166, kilka pytań
    Utworzone przez KarolGT w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 21:48
  5. [146] kilka Pytań
    Utworzone przez bartekp21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-07-2008, 18:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory