Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wstawienie poduszek powietrznych (poduszki po wsytrzale)

  1. #1
    ose
    Gość

    Domyślnie Wstawienie poduszek powietrznych (poduszki po wsytrzale)

    Witam,
    w mojej Alfie 147 pojawił się problem wystrzelonych poduszek kierowcy i pasażera.
    Czy ktoś bardziej zaawansowany dokonywał kiedykolwiek wstawienia poduszek pasażera i/lub kierowcy?
    Ceny w ASO są niesamowite (ponad 4000zł za jedną poduszkę + 200zł robocizna) natomiast na Allegro cena samej poduszki waha się w okolicach 500zł za sztukę.
    Czy do takiego wstawienia potrzebuję jeszcze jakiś części oprócz samych poduszek?
    Jaki jest poziom trudności montażu obu poduszek i ile mniej więcej może to kosztować u jakiegoś fachmana nie z ASO a może nawet wiecie kogo polecić na śląsku?

    Będę bardzo wdzięczny z odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Kolego tylko i wyłącznie ASO jeśli chodzi o montaż poduszek - chyba że chcesz mieć atrapy (włąsnie z allegro)
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    ose
    Gość

    Domyślnie

    ja się nie znam za bardzo ale czy mam przez to rozumieć że poduszki (wymontowane z innych AR) sprzedawane na Allegro nie zadziałają?

    cena ok. 500zł za jedną poduszkę z Allegro to nie małe pieniądze i zastanawiam się dlaczego miały by nie działać po odpowiednim zamontowaniu?

    ps.
    Link do poduszki pasażera

    Link do poduszki kierowcy

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    mogą zadziałać albo i nie (zależy czy ktoś nie sprzedaje 'atrapy' ) , ostatecznie szukaj jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę z allegro;
    a co z sensorem , kupujesz nowy czy 'regeneracja' starego ;

    ta poduszka kierowcy z linku jest prawdopodobnie trefna , bo widać ślady pęknięć plastiku przy emblemacie
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #5
    ose
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie jak to wygląda w przypadku zamontowania niewłaściwej poduszki? Czy w wypadku zamontowania poduszki niedziałającej, "atrapy" to czy komputer mnie o tym zaalarmuje? że poduszka jest uszkodzona itp?

    Nie wiem jak będzie z sensorem bo aktualnie nie mam dostępu do autka i nie wiem co z nim jest. Czy potrzebne są dwa sensory dla tych obu poduszek czy wystarczy jeden?

    Co do aukcji:
    faktycznie poduszka kierowcy z podanego przeze mnie linku ma dziwne ślady w około emblematu. Muszę zwracać na to uwagę. Ta poduszka jest sprzedawana przez tego samego sprzedawce co poduszka pasażera i chyba wygląda OK

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Kolego tylko i wyłącznie ASO jeśli chodzi o montaż poduszek - chyba że chcesz mieć atrapy (włąsnie z allegro)
    Sam montaż to pierdołka pod warunkiem że poduchy ze sprawdzonego zródła, innymi nie warto sobie głowy zawracać. ASO i ich kosmiczne ceny chętnie na marsie bym oglądał, do niczego innego się nie nadają ( kasa zawsze wielka a serwis często marnej jakości, panowie muszą się na czymś dokształcać)

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    witam!!!sprawa poduszek powietrznych wbrew pozorom nie jest skomplikowana.oczywiście wszystkie te pochodzące z drugiej ręki a nie noszące śladów jakichś "kombinacji" będą dobre do zamontowania.

    jedynym elementem który nieraz trzeba wymienić w raz z poduszką może być wtyczka łącząca ją z kierownicą (potrafi się nadtopić od temperatury przy wystrzale) w najgorszym wypadku taśma w kierownicy.

    inaczej jest z poduszką pasażera.w alfach 156 147 jest o tyle dobrze że nie trzeba wymieniać całej deski rozdzielczej.wystarczą odpowiednie oryginalne spinki i ewentualnie nowa zaślepka AIRBAG.
    poduszka jest przymocowana od spodu deski najczęściej na cztery śruby,wtyczka raczej rzadko się wytapia.

    nieraz też trzeba wymienić pasy bezpieczeństwa,mają one zamontowane napinacze pirotechniczne i po wystrzale pas jest bezurzyteczny.

    ale to nie wszystko!sercem całego systemu jest specjalny komputer sterujący zwany popularnie "sensorem AIRBAG".
    jest to tak jak poduszki,element jednorazowy i trzeba go wymienić.
    owszem są artyści którzy naprawiają ten element,ale ja bym nie ryzykował montażu tego w swoim aucie.
    sama wymiana poduszek więc nic nie da,kontrolka wciąż będzie się świecić.trzeba wymienić wszystkie elementy które wymieniłem powyżej.
    i na koniec reset komputera.

    taki komplet wygląda mniej więcej tak:
    http://moto.allegro.pl/item652985578...g_komplet.html

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  8. #8
    ose
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Jutro będę miał autko u siebie i dokładnie sprawdzę jak to wygląda.

    Niestety pewnego źródła używanych poduch nie mam. Po wystrzale poduszek oczywiście poszły napinacze pasów jednak gość u którego stoi aktualnie autko twierdził że to naprawi bez problemów(?). Ten sam klient oferuje mi również samą poduszkę pasażera w cenie bardzo atrakcyjnej (200zł) i ciągle jestem w rozterce czy ją kupić od niego czy o wiele drożej na Allegro?

    BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ: Jeżeli wystąpi taka sytuacja że po zamontowaniu poduch i naprawy napinaczy któraś z tych rzeczy będzie "felerna" (przykładowo jedna poduszka lub napinacz) czy system będzie zgłaszał błędy uszkodzenia całego układu? Czy może jest możliwość wyszczególnienia co dokładnie jest nie tak?
    Ostatnio edytowane przez ose ; 03-07-2009 o 08:11

  9. #9
    ulvhedin
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ose Zobacz post
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Jutro będę miał autko u siebie i dokładnie sprawdzę jak to wygląda.

    Niestety pewnego źródła używanych poduch nie mam. Po wystrzale poduszek oczywiście poszły napinacze pasów jednak gość u którego stoi aktualnie autko twierdził że to naprawi bez problemów(?). Ten sam klient oferuje mi również samą poduszkę pasażera w cenie bardzo atrakcyjnej (200zł) i ciągle jestem w rozterce czy ją kupić od niego czy o wiele drożej na Allegro?

    BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ: Jeżeli wystąpi taka sytuacja że po zamontowaniu poduch i naprawy napinaczy któraś z tych rzeczy będzie "felerna" (przykładowo jedna poduszka lub napinacz) czy system będzie zgłaszał błędy uszkodzenia całego układu? Czy może jest możliwość wyszczególnienia co dokładnie jest nie tak?
    Kolego, naprawa napinaczy jest nierealna. Po wystrzale takie zwijacze wraz z napinaczem nadaja sie na smietnik.
    Zeby Ci przyblizyc temat napisze ogolnie jak to dziala.
    1. Ze sterownika wysylany jest sygnal - odpal napinacze.
    2. Ladunek pirotechniczny zapala sie.
    3. Cisienie na tlokiem gwaltownie rosnie powodujac posuw tloka
    4. Przesuwajacy sie tlok zaczyna krecic zabatkami - szpulka zwijacza zaczyna nawijac pas
    5. Po wypaleniu ladunku pirotechnicznego cisnienie spada
    6. Pas zaczyna byc ponownie wyciagany ze zwijacza
    7. szpulka sie blokuje - zaczyna dzialac ogranicznik sily
    8. pas jest wyciagany ze zwijacza - ogranicznik sily, czyli walek w osce zaczyna sie skrecac (plastycznie, czyli juz nie wroci do swojego pierwotnego ksztaltu)

    Ogolnie podczas tego zdarzenia wszysko sie gnie, skreca, topi itd.
    Nie da sie tego naprawic. Trzeba kupic nowe zwijacze z napinaczami. Niestety musisz zdawac sobie sprawe, ze kupujac uzywane czesci i laczac wysztko w calosc moze to nie zadzialac badz co gorsze - zadzialac w nieodpowiednim momencie.

    Sterownik tez jest do wymiany - w nim znajduje sie miedzy innymi akcelerometr. Na podstawie przyspieszenia z niego zczytanego komputer decyduje o odpaleniu poduszek i napinaczy

    Jak bedziesz szukal uzywanych czesci sprobuj chociaz dobrac je z jednego badz takiego samego samochodu. Podczas faceliftingu mogla byc zmiana poduszek - wtedy algorytm wyzwalajacy systemy bezpiecznstwa moze byc niekompatybilny z reszta komponentow.

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Błąd poduszek powietrznych
    Utworzone przez ciecieszek w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 12:25
  2. Oznaczenie poduszek powietrznych.
    Utworzone przez neron78 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 11:06
  3. Kupie sensor poduszek powietrznych 156 przed fl 1.9jtd 4 poduszki
    Utworzone przez kierzkovsky w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 18:40
  4. Kontrolka poduszek powietrznych
    Utworzone przez cobee w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 11:55
  5. Kontrolka od poduszek powietrznych
    Utworzone przez roberto147 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory