Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Trzeszczenie w kolumnie kierownicy

  1. #1
    Holmes
    Gość

    Domyślnie Trzeszczenie w kolumnie kierownicy

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

    Od niedawna jestem posiadaczem Alfy147 1.6. i z niepokojem wsłuchuję się w każde zgrzyty, stukania itp. i w związku z tym mam do Was dwa pytania.

    1. kręcąc kierownica na postoju, zwłaszcza przy zimnym silniku, słychać dosyć głośne trzeszczenie dochodzące gdzieś z okolicy kolumny kierownicy - jestem prawie pewny, ze ten głos nie dochodzi z zewnątrz, z podwozia ale w okolicach kolumny kierownicy. Nie dziej się tak zawsze - niekiedy tylko przy szybkim skręcie. Mam wrażenie, że dzieje się tak zwłaszcza jednym punkcie podczas obrotu kierownicą, tj. krecę w lewo i jeśli słychać tę dęwięk to tak po około pół obrotu kierownicą. Poczytałem podobne posty i dolałem płyn do układu wspomagania kierownicy ( Tutela Gi/A) - było minimum, teraz jest ok. Niestety, nie pomogło.

    2. Zapaliła mi sie lampka VDO system failured. Pobrzęczało , wyłaczyłem silnik, zapaliłem i wszytsko gra. Czy to znaczy, że jest już wszystko ok, czy po prostu raz mi zakomunikował i tyle, system zepsuty.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Holmes Zobacz post
    kręcąc kierownica na postoju, zwłaszcza przy zimnym silniku, słychać dosyć głośne trzeszczenie dochodzące gdzieś z okolicy kolumny kierownicy - jestem prawie pewny, ze ten głos nie dochodzi z zewnątrz, z podwozia ale w okolicach kolumny kierownicy. Nie dziej się tak zawsze - niekiedy tylko przy szybkim skręcie. Mam wrażenie, że dzieje się tak zwłaszcza jednym punkcie podczas obrotu kierownicą, tj. krecę w lewo i jeśli słychać tę dęwięk to tak po około pół obrotu kierownicą. Poczytałem podobne posty i dolałem płyn do układu wspomagania kierownicy ( Tutela Gi/A) - było minimum, teraz jest ok. Niestety, nie pomogło.
    Z jakiegoś powodu ten olej uciekł. Monitoruj stan tego oleju najlepiej co tydzień- ja ciągle będzie uciekało tzn, że prawdopodobnie maglownica do regeneracji.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  3. #3
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    dość dobrym "wyciszaczem" wspomy jest Prestone. Tak czy tak sprawdź jak Paweł Ci pisze skąd płyny ubywa.. jak z maglownicy to czeka Cie regeneracja (jak maglownica sie zapowietrza to wydaje właśnie takie dźwięki)
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

Podobne wątki

  1. [159] Stukanie w drzwiach/kolumnie bocznej
    Utworzone przez mpiotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 14:13
  2. [Giulietta] Otwory w kolumnie kierownicy
    Utworzone przez YouogY w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-03-2015, 23:51
  3. [159] Jakie autko jechało jako pierwsze w kolumnie prezydentów Polski i USA ?
    Utworzone przez ozi73 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 21:10
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 13:26
  5. Wyciek z maglownicy przy kolumnie kierowniczej.
    Utworzone przez Czarek w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 15:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory