Witam, po udanej przygodzie ze 147 1,9JTD 115KM od niedawna jestem posiadaczem 147 1,6TS ECO 105KM . Dużo czytałem o błędach , które zamiesiłem w tytule ale dzisiaj podpiąłem pod komputer i wyskoczyło P0420, catalytic converter system, bank 1 efficiency below threshold. Zrobiłem pomiary na sondach, sonda pierwsza 02 1x1 , pomiar skakał od 0,1 do 0,8V , sonda druga 02 1x2 - pomiar 0,4-0,5V . Czy pomiary są prawidłowe? Średnie spalanie z ostatnich dni, które pokazuje komputer wynosi 10L . Silnik pracuje cicho, równo, nie dymi, nie klekocze jak diesel. Przegoniłem pare razy po autostradzie do 160-170km/h . Nie gaśnie w trakcie jazdy , obroty nie falują. Nie ma problemów z odpalaniem . Spotkałem się z opinią, że przy uszkodzeniu sond albo katalizatora kontrolka przy zegarkach powinna migać , ta jednak non stop świeci. Wyskakuje błąd, MCSF. Gdzie szukać przyczyny? Od czego zacząć ?

Co do drugiego błędu podejrzewam, że jest spowodowany tym, że jest dorobiony kluczyk, który nie jest zakodowany. Próbowałem z czystej ciekawości nim odpalić auto ( nie wiedziałem, że nie jest zakodowany ) i wyskoczył przy nim błąd, że nie zakodowany lub coś w tym stylu.

Na koniec dodam, że samochód był "chipowany" przez poprzedniego właściciela , jedynie ze strony internetowej mogę napisać co weszło w skład tego chip tuningu :

Ogranicznik prędkości od 6500 do 6800 obr./min
Dostosowana prędkość biegu jałowego
Dostosowano reakcję przepustnicy
Typ układu wtryskowego: Bosch Motronic ME7.3
Typ EPROM: Flash EEPROM
Programowanie szeregowe
(tłumaczenie z języka holenderskiego)

Czy chipowanie może być przyczyną wyrzucenia błędów?