Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: wyciek paliwa z pompy wysokiego cisnienia

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    147
    Postów
    1

    Domyślnie wyciek paliwa z pompy wysokiego cisnienia

    Witam
    Niestety mojej alfie zdarzył sie wyciek paliwa. Mechanik ocenił uszkodzoną pompę wysokiego ciśnienia ( koszt naprawy przewyższa wartość auta ), ale z tego co poczytałem i sie podowiadywałem, to te pompy nie padają. Wszystko jest brudne i ciężko zlokalizować wyciek i stad moje pytanie: Czy mogę zdemontować pompę to wyczyszczenia bez ruszania rozrządu?, no i czy nie zapowietrzę układu paliwowego?
    Ostatnio edytowane przez grzesiek.s ; 22-04-2018 o 13:47

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Z tego co się jakiś czas temu orientowałem to można zdemontować bez ściągania rozrządu. Na forum gdzieś jest chyba instrukcja, użyj wyszukiwarki. Nie zapowietrzysz raczej, przy wymianie filtra też się przewody wypina i później tylko trzeba parę razy przekręcić kluczyk na pierwszą pozycję, żeby się odpowierzył układ, tu pewnie podobnie.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek.s Zobacz post
    Witam
    Niestety mojej alfie zdarzył sie wyciek paliwa. Mechanik ocenił uszkodzoną pompę wysokiego ciśnienia ( koszt naprawy przewyższa wartość auta ), ale z tego co poczytałem i sie podowiadywałem, to te pompy nie padają. Wszystko jest brudne i ciężko zlokalizować wyciek i stad moje pytanie: Czy mogę zdemontować pompę to wyczyszczenia bez ruszania rozrządu?, no i czy nie zapowietrzę układu paliwowego?
    rozumiem że twoja alfa warta jest jakieś 600pln ? , bo chyba tyle kosztuje regeneracja pompy CR w serwisach diesli , nieźle 147 stanialy , sprzedaj mi ją za tyle ;

    a wracając do tematu , można kupić zestawy naprawcze (czyli komplet uszczelek do pompy) koszt ok 100pln , a ja jak mi poszła pompa w poprzednim stilo jtd115 to kupiłem używaną pompę z punto2 za 120pln i przełożylem i po temacie , bez problemu zdemontujesz pompę bez zdejmowania rozrządu , trzeba tylko kolo pompy przykręcić do silnika 2 śrubami (niestety nie pamiętam już rozmiaru) masz w kole specjalne dziury i w bloku otwory na to . Układ sam się odpowietrzy po naprawie (to nie VAG gdzie trzeba te ścierwa odpowietrzać ) .

    w razie czego foty i biorę tą alfę za 600pln , skoro mechanik mówi że naprawa przewyższa wartość auta
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Wkręca się dwie śruby M6x40 (tylko dobre śruby, nie jakiś badziew z marketu bo ukręcisz i będzie lipa) w koło, na którym zamontowana jest pompa CR i już można ją ściągać. Rozrządu się nie dotyka przy tej operacji. Sama naprawa pompy może kosztować nawet mniej niż napisał sedici. Mnie skasowali w Boschu na 350zł, Alfa zrobiła już dziesiątki tysięcy kilometrów od tamtej pory i jest super.
    147 1.6 TS 120KM -> była
    156 1.9 JTD 8V 115KM -> była
    MiTo 1.4 TB 155KM -> była
    156 FL 1.9 JTD 16V 140KM -> była
    156 2.5 V6 190KM -> była
    Tonale Edizione Speciale 130KM 1.5 130 + 20KM -> jest
    Jaguar F-Type S AWD 3.0 V6 381KM -> jest

Podobne wątki

  1. Ile za pompę wysokiego cisnienia
    Utworzone przez migot221 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2016, 04:28
  2. Wymiana pompy wysokiego cisnienia
    Utworzone przez sobota w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 20:05
  3. p0190 czujnik wysokiego cisnienia paliwa
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 21:01
  4. przewody wysokiego cisnienia
    Utworzone przez krzysiek592 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 20:30
  5. Pompa wysokiego cisnienia
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory