Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Silnik 2.0ts brak mocy alfa 147

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0ts
    Postów
    3

    Domyślnie Silnik 2.0ts brak mocy alfa 147

    Szukałem informacji ale nic nie przynosi skutku więc zakładam ten temat.
    Od dłuższego czasu miałem wrażenie że 150 koni powinno jednak robić robotę a u mnie mocy brak. Mimo tego pojechałem zamontować instalacje lpg po zamontowaniu w cenie było wykonanie hamowni i autko wypluło 90 pare koni. Świece nówki przepływomierz okey sondy 3tyś km temu wymienione od zakupu słychać stukot na zimnym i czasem na ciepłym silnik więc obstawiam wariator bo nie był jeszcze wymieniany i tutaj moje pytanie czy to właśnie przez niego mogłem stracić aż 50 koni ?dodam że przy wyższych obrotach czuć pulsacyjne przyspieszanie ''szarpnięcia''. Silnik bierze olej ale podobno ts'y lubią, W warsztacie jestem umówiony dopiero na 16 maj a nie chciał bym być narażony na koszty bo rożnie to dziś bywa, pozdrawiam Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	filename-1.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	47.7 KB
ID:	244427
    Ostatnio edytowane przez Kuba12 ; 23-04-2018 o 20:31

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A ile tego oleju bierze na 100 km? Jeśli dużo to niewątpliwie zużycie cylindrów będzie miało wpływ na moc silnika. Wariator głównie poprawia moment obrotowy. Zresztą w Twoim przypadku trzeba by dobrze go zdiagnozować, bo padnięty wariator rechocze zwykle cały czas, również na ciepłym silniku.
    Natomiast podstawową rzeczą, jaką trzeba sprawdzić w każdym podejrzanym TS-ie to prawidłowość ustawienia rozrządu. Te silniki do wymiany rozrządu potrzebują specjalnych narzędzi i odpowiedniej wiedzy mechanika. Niestety, w praktyce trafiają one do warsztatów "od wszystkiego", gdzie zamiast czujnika zegarowego i blokad maluje się znaki markerem i potem zakłada pasek. Tak ustawiony rozrząd nigdy nie będzie pracował prawidłowo. Jak chcesz to zdejmij pokrywę rozrządu i zobacz, czy były malowane znaki. No i sprawdź, czy masz czysty filtr powietrza.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 24-04-2018 o 07:25

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A ile tego oleju bierze na 100 km? Jeśli dużo to niewątpliwie zużycie cylindrów będzie miało wpływ na moc silnika. Wariator raczej poprawia moment obrotowy. Zresztą w Twoim przypadku trzeba by dobrze go zdiagnozować, bo padnięty wariator rechocze zwykle cały czas, również na ciepłym silniku.
    Natomiast podstawową rzeczą, jaką trzeba sprawdzić w każdym podejrzanym TS-ie to prawidłowość ustawienia rozrządu. Te silniki do wymiany rozrządu potrzebują specjalnych narzędzi i odpowiedniej wiedzy mechanika. Niestety, w praktyce trafiają one do warsztatów "od wszystkiego", gdzie zamiast czujnika zegarowego i blokad maluje się znaki markerem i potem zakłada pasek. Tak ustawiony rozrząd nigdy nie będzie pracował prawidłowo. Jak chcesz to zdejmij pokrywę rozrządu i zobacz, czy były malowane znaki. No i sprawdź, czy masz czysty filtr powietrza.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0ts
    Postów
    3

    Domyślnie

    Przy delikatnej nodze na 1000km około 0,6litra jeśli bym dał mu to dużo więcej. Przebieg 150tysięcy książka jest więc przebieg myślę że prawdziwy, olej mam teraz selenia, raczej po za zapachem delikatnym spalonego oleju brak kopcenia.Filtr powietrza nowy zwykły, poprzednik jeździł na sportowym k&n. Czyli teraz sprawdzam rozrząd i kompresja dzięki za odpowiedz.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    0,6 l/1000 km to nie jest źle. Może być jeszcze zapchany katalizator i lewe powietrze na dolocie. Sprawdź rurę gumową przed przepustnicą, bo ona lubi pękać.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Youleck
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    108

    Domyślnie

    Instrukcja mowi o zużyciu max 400 gramów (jakieś 0,5l) na 1000 km, więc 0,6l juz wykracza poza pewna normę.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Według instrukcji do mojego samochodu dopuszczalne zużycie oleju wynosi 1 litr na 1000 km.
    Jednocześnie producent podaje, że zużycie oleju zależy od stylu jazdy i warunków eksploatacji samochodu.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Moje 1.6 TS z przebiegiem 345 tyś, bierze do 0,5L na 15000 tyś km. Zawsze przy wymianie jak mam dolany maks to przy następnej mam połowę miarki. Za to w 2.0TS które teraz kupiłem nie jest tak kolorowo, bo znika około 0,5L na 2 tyś km. Ale czuję na postoju zapach oleju jak silnik jest rozgrzany, więc gdzieś możliwie gubi jakieś coś troszkę

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 (88KW)120KM LPG OMVL DREAM XXII
    Postów
    347

    Domyślnie

    A filtr powietrza wymieniony ?

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0ts
    Postów
    3

    Domyślnie

    Tak filtr nowy. Mechanik mi kiedyś gadał że jeśli katalizator byłby zatkany to są bardzo gorące spaliny na wylocie i umnie faktycznie, końcówki po 30 min jazdy nie idzie czasem dotknąć, wydech mam podwójny z noviteca macie jakieś porównanie czy to prawda ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 18:31
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. silnik po remoncie - brak mocy 2.0TS 99r
    Utworzone przez Yellon w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 13:52
  4. Brak mocy w Ar 156 silnik 1,6 Help
    Utworzone przez bodziak_spiz w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 19:50
  5. Silnik jtd brak mocy
    Utworzone przez dragon7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 23:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory