Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: AR 147 1.9 JTD 115KM, 2001, 5 drzwiowa bestia :D - Usterki

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cichy_wpNs
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz / Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 115KM jtd Progression, 2001
    Postów
    60

    Cool AR 147 1.9 JTD 115KM, 2001, 5 drzwiowa bestia :D - Usterki

    Mam kilka usterek, część z nich była wałkowana na forum ale bez skutecznie nie udało mi się znaleźć sensownego rozwiązania, dlatego podrzucam info może znajdzie się jakaś dobra duszyczka Na wstępnie bezpieczniki wszystkie śmigają jak mało, które

    1. Drzwi tylne lewe, po otworzeniu beli pilotem drzwi są zablokowane. Po otwarciu od środka, zamykam i otwieram drzwi bez problemu. Rozbierałem klamkę i tu jest wszystko ok, gdzie szukać przyczyny ?

    2. Dla równowagi drzwi po prawej stronie, przy otwieraniu słychać głośny stuk, pierwszy przy otwarciu na 20% drugi przy otwarciu na jakieś 40%, z oceny wizualnej drzwi nie są puknięte, nie opadły, mocowanie proste i nie wiem na co patrzeć jakieś sugestie?

    3. Komp wyrzuca komunikat o postojówkach (przeczytałem bardzo dużą ilość wątków na forum jest ich naprawdę sporo, sam kiedyś zakładałem), ale w dalszym ciągu problem nie został rozwiązany.
    - Zakładając oryginalne postojówki, elektryka wariuje, postojówki świecą jak stroboskopy lub inne dziwne służby mundurowe deska rozdzielcza świeci na wszystkie dostępne kolory a to nie święta Jak wrzucę postojówki np. ledowe canbus (testowałem kilka) to z kolei świeci się cały czas komunikat o braku postojówek. Gdzie może być błąd co sprawdzić, na co zwrócić uwagę ?? Ewentualnie czy macie faktycznie sprawdzone "jakieś" żarówki, któ®e warto wypróbować a nie tylko "słyszeliście" że są ok.

    4. Zapalił się komunikat o AIRBAG, przewiduje, że to taśma od AIRBAGU, nie wymieniałem jeszcze tego sam, czy przy wymianie poduszka może wystrzelić, czy też po prostu zmienia się płytkę i koniec tematu.

    5. Czy ktoś kiedyś spotkał się z mapami CD europa / polska, do tej wersji belli?

    6. Ostatnie na deser, EGR zaślepiony 100%, czasem przy prędkości 150 wyrzuca błąd EGR, noga z gazu ponowne naciśnięcie znika i polawaia się przy 155, 160, 165 dalej nie próbowałem czy jakieś obejście tego ?

    Dzięki z góry za info

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Ad. 4
    A czyszczenie wtyczek tam gdzie usterkę wskazuje i do centralki bezwładnościowej. Cleanserem IPA możesz. Ja tak u siebie zrobiłem i problem znikł.
    Cytat Napisał cichy_wpNs Zobacz post
    Mam kilka usterek, część z nich była wałkowana na forum ale bez skutecznie nie udało mi się znaleźć sensownego rozwiązania, dlatego podrzucam info może znajdzie się jakaś dobra duszyczka Na wstępnie bezpieczniki wszystkie śmigają jak mało, które

    1. Drzwi tylne lewe, po otworzeniu beli pilotem drzwi są zablokowane. Po otwarciu od środka, zamykam i otwieram drzwi bez problemu. Rozbierałem klamkę i tu jest wszystko ok, gdzie szukać przyczyny ?

    2. Dla równowagi drzwi po prawej stronie, przy otwieraniu słychać głośny stuk, pierwszy przy otwarciu na 20% drugi przy otwarciu na jakieś 40%, z oceny wizualnej drzwi nie są puknięte, nie opadły, mocowanie proste i nie wiem na co patrzeć jakieś sugestie?

    3. Komp wyrzuca komunikat o postojówkach (przeczytałem bardzo dużą ilość wątków na forum jest ich naprawdę sporo, sam kiedyś zakładałem), ale w dalszym ciągu problem nie został rozwiązany.
    - Zakładając oryginalne postojówki, elektryka wariuje, postojówki świecą jak stroboskopy lub inne dziwne służby mundurowe deska rozdzielcza świeci na wszystkie dostępne kolory a to nie święta Jak wrzucę postojówki np. ledowe canbus (testowałem kilka) to z kolei świeci się cały czas komunikat o braku postojówek. Gdzie może być błąd co sprawdzić, na co zwrócić uwagę ?? Ewentualnie czy macie faktycznie sprawdzone "jakieś" żarówki, któ[emoji768]e warto wypróbować a nie tylko "słyszeliście" że są ok.

    4. Zapalił się komunikat o AIRBAG, przewiduje, że to taśma od AIRBAGU, nie wymieniałem jeszcze tego sam, czy przy wymianie poduszka może wystrzelić, czy też po prostu zmienia się płytkę i koniec tematu.

    5. Czy ktoś kiedyś spotkał się z mapami CD europa / polska, do tej wersji belli?

    6. Ostatnie na deser, EGR zaślepiony 100%, czasem przy prędkości 150 wyrzuca błąd EGR, noga z gazu ponowne naciśnięcie znika i polawaia się przy 155, 160, 165 dalej nie próbowałem czy jakieś obejście tego ?

    Dzięki z góry za info
    Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cichy_wpNs
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz / Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 115KM jtd Progression, 2001
    Postów
    60

    Domyślnie

    Thx na pewno sprawdzę

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Pamietaj o wyłączeniu zapłonu
    Cytat Napisał cichy_wpNs Zobacz post
    Thx na pewno sprawdzę
    Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Ad. 2
    Ogranicznik drzwi do wymiany. Zużyty strzela okropnie, po założeniu nowego będzie cisza podczas otwierania/ zamykania drzwi.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Bella 147 & 1.9 JTD 115KM z 2005r
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    Pamietaj o wyłączeniu zapłonu

    Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
    Podczepię sie pod temat i dopytam czy klemę trzeba ściągać czy niekonieczne?

    Ad.1) A sprawdzałeś siłownik w tych drzwiach?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Nie trzeba.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziupo Zobacz post
    Podczepię sie pod temat i dopytam czy klemę trzeba ściągać czy niekonieczne?

    Ad.1) A sprawdzałeś siłownik w tych drzwiach?
    Klemy nie trzeba odpinac, tak jak powiedział to Maxi.

    Wysłane z mojego HTC One M9_Prime Camera Edition przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cichy_wpNs
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz / Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 115KM jtd Progression, 2001
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Ad. 2
    Ogranicznik drzwi do wymiany. Zużyty strzela okropnie, po założeniu nowego będzie cisza podczas otwierania/ zamykania drzwi.
    Dzięki za info ogranicznik zamówiony dam znać po wymianie

    - - - Updated - - -


    - - - Updated - - -

    No to jeszcze coś dla fanów rozkmin związanych z elektroniką:

    Świeci mi się żółta ikona żarówki na desce, mniemam, że to postojówki a bardziej precyzyjnie pewnie dlatego, że ich nie mam, chcąc podjąć to wyzwanie zaznaczam co następuje (dobry wstęp na opis zdarzenia)

    Zakupiłe LED (parametry z instrukcji) dodam, że wkładając zwykłe żarówki jest tak samo czyli:
    - przekręcając kluczyk z pod maski wydobywa się tak jak by głos "napięcia" "pola magnetycznego" "buczenie" nie umie inaczej tego opisać
    - ledy migają jak stoboskopy
    - wskaźnik paliwa skacze dół góra 0 - do aktualnego stanu paliwa
    - wyskakują wszystkie możliwe komunikaty
    - wszystkie ikony świecą, gasną, migają (jak kiedyś pisałem może to zostać w okresie świątecznym)
    - odpalam silnik, rozrusznik kręci jak szalony ale nie ma możliwości odpalić auta tak jak by nigdy wcześniej auto nie paliło
    - dodatkowo w skrzynce bezpieczników pod kierownicą ten czarny kwadracik "stuka" dotykam palcem i czuje pulsowanie zsynchronizowane z charakterystycznym stuknięciem" zał 1

    - - - Updated - - -

    dodam że jak wyjmę 1 żarówkę led, wówczas 1 świeci normalnie i auto wraca do normy, zero przygód, pali od sztycha

    I jeszcze raz podkreslam dziej się tak zarówno jak włoże 2 x LED oraz jak włożę 2 x zwykłe żarówki (testowałem z tymi za 50 groszy jak i z tymi za 40 zł )
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37278964_1753472961388045_7852226503818346496_n.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	30.7 KB
ID:	248156  
    Ostatnio edytowane przez cichy_wpNs ; 18-07-2018 o 07:54

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cichy_wpNs
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz / Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 115KM jtd Progression, 2001
    Postów
    60

    Domyślnie

    Z uwagi na to, że elektryka daje trochę w kość ww. opis, czy ktoś zna jakiś sposób na znalezienie np. przebicia, zwarcia. Czy macie jakieś sposoby do odnalezienia winowajcy

    Druga kwestia, zarówno po stronie kierowcy i pasażera, uchwyt drzwi (wewnętrzny) jest strasznie porysowany tak jak by schodziła z niego "wierzchnia" warstwa gumy czy macie jakieś sposoby na renowacje tego

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 17:24
  2. Opaski / Obejmy zbiornika paliwa 156 2001 1.9 jtd 115km
    Utworzone przez murek w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 18:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory