Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 147 problem z odpalaniem.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive
    Postów
    12

    Domyślnie Alfa 147 problem z odpalaniem.

    Witam. Czy jest tutaj ktoś kto zna się na elektryce/elektronice ewentualnie czy ktoś miał podobny problem do mojego, a więc: Alfa 147 1.6ts 120km 2001r Zacznę od tego że kilka miesięcy temu auto gasło mi podczas jazdy mogłem kręcić do usranej śmierci i nie zapalała pomagało grzebanie w BSI (wypinanie wtyczek) za którymś razem odpalała przy gaśnięciu auta obrotomierz wskazywał 0 prędkościomierz tak samo i auto nie "chodziło" na wszystkie cylindry takie moje odczucie i auto nie reagowało wgl na pedał gazu, wywaliło oczywiście błędów wtedy od groma tutaj screeny dodam że wymieniłem ten czujnik faz (bosch) i sondę lambda (bosch) bo tylko te błędy powracały (elektronik powiedział mi że to przez sondę te błędy i przez sondę gaśnie i nie odpala...) wymieniony pasek rozrządu i ustawiony rozrząd i wymieniony wariator, wszystko pięknie auto odzyskało moc przestało gasnąć podczas jazdy ale po około miesiącu auto nie chciało odpalić znowu kręci rozrusznik auto łapie nie chodzi na wszystkie cylindry takie mam wrażenie i nie reaguje na gaz pomaga znowu wypinanie wtyczek w BSI albo kilkukrotne próby odpalania (przynajmniej nie gaśnie podczas jazdy bo to już wkurwiające było) zdarza mi się to co około 2 tygodnie i mniej więcej co 200-350km, dziś znowu to samo tylko z tym że dziś to wgl nie chciała załapać kręcę kręcę i nic znowu pomogło wypięcie wtyczki w BSI (to ta na screenie zaznaczona na czerwono) dodam że przy ruszaniu od 3-4 tyś obrotów auto łapie lekkiego muła później jedzie normalnie najlepsze jest to że nie ma błędów tzn gdy nie chce odpalić nic nie wyskakuje, kiedyś wyskoczył tylko jakiś błąd "zawór zmiennej geometrii..." elektronik powiedział że błąd będzie wracać bo mam gdzieś nieszczelność w układzie wydechowym fakt błąd wrócił ale auto jeździło normalnie więc to chyba nie od tego. Pytanie czy to może być uszkodzony sterownik silnika? Czy ktoś miał podobnie jak ja? Z góry dzięki za pomoc. (Te błędy co są na załącznikach nie powracają! dodałem z racji tego że chciałem opisać problem od czego się zaczęło).
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_1564790776903622.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	159.3 KB
ID:	247809   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_1564790866903613.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	152.1 KB
ID:	247810   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180709_164240.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	118.5 KB
ID:	247811  

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A sprawdzałeś jakość połączenia na wtyczkach ECU?
    Jeśli nie to odłącz akumulator, wypnij wtyczki, sprawdź czy piny nie są uszkodzone (skrzywione), spryskaj jakimś środkiem do połączeń elektrycznych. Sprawdź też czystość podłączenia masy do ECU.
    A co powiesz o czujniku położenia wału? On też potrafi płatać różne figle, a wcale nie musi wykazywać błędu.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 12-07-2018 o 06:50

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    A sprawdzałeś jakość połączenia na wtyczkach ECU?
    Jeśli nie to odłącz akumulator, wypnij wtyczki, sprawdź czy piny nie są uszkodzone (skrzywione), spryskaj jakimś środkiem do połączeń elektrycznych. Sprawdź też czystość podłączenia masy do ECU.
    A co powiesz o czujniku położenia wału? On też potrafi płatać różne figle, a wcale nie musi wykazywać błędu.

    Chodzi o te wtyczki co są w BSI co jak je wypinam to auto pali? Możesz podać jaki środek do połączeń elektrycznych bo jestem w tym zielony przyznam.
    Niby masy sprawdzał elektronik i było ok ale wiesz mechanik/elektronik może dużo mówić a jak się samemu coś zrobi to ma się pewność, więc możesz mi podpowiedzieć gdzie są masy do ECU? kiedyś znalazłem jedną na kielichu pod maską i jedną do skrzyni czy jest ich więcej jak tak to gdzie szukać?
    No właśnie też myślałem o czujniku położenia wału ale czy faktycznie nie wywaliłby błędu? Niby opisują że jak jest walnięty to auto gaśnie i nie odpala na ciepłym, mi już nie gaśnie podczas jazdy tylko potrafi czy to na zimnym czy to na ciepłym przy odpalaniu albo kręcę rozrusznikiem i nic albo chyci ale nie na wszystkie cylindry nie reaguje na dodawanie gazu i zgaśnie po chwili i pomaga tylko odpinanie tych wtyczek w BSI (przedtem jak gasła podczas jazdy to czasem nawet wypinanie tych wtyczek nie pomagało tylko trzeba było odczekać kilka minut...)


    I jeszcze jedno najpierw chciałbym wszystko wykluczyć posprawdzać ale jakby się okazało że sterownik silnika się kończy znalazłem taki sterownik wylogowany (używkę) czyli niby gotowy do podpięcia tylko pytanie czy to jest na zasadzie że wystarczy podmienić podpiąć i nic nie trzeba robić sam się zaprogramuje do mojego auta czy jednak coś trzeba robić elektronicznie na komputerze? Bo rozumiem że jak jest wylogowany to wystarczy tylko sterownik a nie cały zestaw czyli BSI stacyjka immo zamki i pestkę?


    I jeszcze jedno zauważyłem że czasem od jakiegoś czasu nie reaguje centralny zamek muszę uderzyć w dłoń kluczykiem dopiero otwiera drzwi i ma strasznie słaby zasięg muszę dosłownie stać koło auta nie wiem czy to może być coś z tamtym tematem związane ale wolę to napisać.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Chodzi o wtyczki do ECU, a nie BSI. Tak wygląda ECU
    https://allegro.pl/alfa-romeo-147-1-...865971416.html

    Nie wiem, jak jest w 147, ale u mnie w starym 156 masa do ECU jest doprowadzona kabelkiem przykręconym do obudowy.
    Kiedyś miałem nietypowe problemy z czujnikiem wału, ale błędu nie było. Nie chciał palić na zimnym. Dopiero jak już na ciepłym odmawiał posłuszeństwa to wiedziałem, co go boli.
    Z wyczyszczonym ECU to zawsze jest loteria, czy zadziała. Może lepiej kupić zestaw startowy, np. taki jak tu:
    https://allegro.pl/zestaw-startowy-a...990096072.html

    A co do centralnego zamka to może bateria w kluczyku jest słaba.
    Spray kontaktowy kupisz w każdym sklepie z elektroniką.
    Tak sobie jeszcze myślę, że skoro odcięcie zasilania BSI na chwilę pomaga, to może przyczyna leży w samym BSI. Sprawdź również tam wszystkie możliwe połączenia elektryczne, szczególnie na tej dużej wtyczce, może jakiś przekaźnik po nagrzaniu pada, itp. Wypinanie i wpinanie wtyczek i innych elementów do BSI i ECU rób po odłączeniu akumulatora.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 13-07-2018 o 12:55

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive
    Postów
    12

    Domyślnie

    Wiem jak ecu wygląda tylko nie wiedziałem czy Ci chodzi o wtyczki na ecu czy na bsi, tylko właśnie w tym tkwi problem że tak jakby może jakiegoś połączenia nie było czy przerywało połączenie między BSI a ECU bo odpalać idzie po wyciągnięciu tej niebieskiej wtyczki na BSI nawet w tych screenach co wrzucałem był kiedyś błąd (ale to jak gasł mi samochód podczas jazdy teraz nie wywala tych błędów) U1700 - Sieć CAN (NCM-NCB) i U1706 - Sieć CAN (NCM-NFR) tylko pytanie może dlatego wywaliło mi błędy bo odpinałem wtedy wszystkie wtyczki na raz już sam nie wiem. Na razie od 5dni nie ma problemu z odpaleniem auta zrobiłem około 100km ale pewnie to znowu powróci, co ciekawe jak mam problem z odpaleniem bądź odpali ale nie gada na wszystkie garki (takie mam wrażenie) i zgaśnie to się dzieje zawsze jak gdzieś pojadę zgaszę auto i chcę odpalić bądź zgaszę auto i do 2godzin stoi, nigdy nie miałem problemu z odpaleniem na drugi dzień jak auto troszkę dłużej postoi.

    Mówisz że ze zresetowanym ECU są problemy? a mógłbyś coś więcej napisać czy coś trzeba w elektronice grzebać żeby zadziałało? czy z tym elektronik sobie poradzi w razie czego?

    Ten zestaw co podałeś niestety nie podejdzie też to oglądałem właśnie bo ja mam wersje 120km tam jest do 105km i ECU i BSI mam BOSCH a tam w aukcji jest Magneti Marelli ;/
    Jutro zobaczę tą masę na ECU przeczyszczę zobaczę te styki zobaczymy co z tego będzie bo najgorsze jest to że ten problem z odpalaniem się pojawia co jakiś czas więc nawet do elektronika jakbym oddał to najlepiej jakbym miał ten problem i odholował i tam żeby zobaczyli, całe szczęście że po wymianie czujnika pozycji wałka rozrządu sondy lambda i wariatora z paskiem rozrządu nie gaśnie mi podczas jazdy bo to już była tragedia ;/

    Rozumiem że chodzi Ci żebym odpinał akumulator jak odpinam wtyczki żeby błędów nie łapało tak? czy się mylę? Bo nigdy aku nie odłączałem jak rozpinałem te wtyczki...


    I najważniejsze: A propos BSI zauważyłem że na tej kremowej czy białej skrzynce co są bezpieczniki i przekaźniki bardzo się grzeją przekaźniki są wręcz gorące nie wiem czy to jest normalne a do tego jak wypinam przekaźniki i bezpieczniki mam wrażenie że w gniazdach jest jakby okopcone/przybrudzone tak jakby od wysokiej temperatury czy to normalne? Ten czarny przekaźnik 50A najbardziej się grzeje...

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Aku odłącza się przede wszystkim po to, aby nie iskrzyło przy podłączaniu wtyczek, bo elektronika tego nie lubi.
    Jeśli masz okopcoen styki w BSI i przekaźniki się grzeją, to zacznij od zrobienia z tym porządku, bo to może być faktyczna przyczyna Twoich problemów.

Podobne wątki

  1. [159] Problem z odpalaniem alfa 159 150 km
    Utworzone przez Pawell1885 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 15:55
  2. Problem z odpalaniem Alfa 156 2.0
    Utworzone przez kinga9534 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2017, 07:41
  3. Alfa 147 problem z odpalaniem
    Utworzone przez kominiora w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 19:12
  4. alfa 147 1.9 jtd 115 km problem z odpalaniem na mrozie
    Utworzone przez b.wojciech w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 14:15
  5. Alfa 1.8TS problem z odpalaniem
    Utworzone przez zor-ro1970 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 15:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory