Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Czy AR 147 rdzewieje?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    147
    Postów
    33

    Domyślnie Czy AR 147 rdzewieje?

    Znalazłem informacje odnośnie modelu 156, że jej poważnym problemem jest korozja. Czy to samo dotyczy modelu 147?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120km
    Postów
    13

    Domyślnie

    U mnie rocznik 2000 już troszkę zjada progi i podwozie ale po jednej nie można nic określić no i nasze zimy robią swoje + auto nie jest garażowane.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Też rdzewieją, chyba łatwiej znaleźć 147 z dobrą podłogą niż 156, ale nie jest wolna od problemu rdzy.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Ja w swojej 147 wymieniłem progi a teraz przyszedł czas na podłogę bo 2 dziurki się zrobiły. Rocznik 2001r
    W 147 progi lecą przez te welurowe nadkola z tylu.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bodzio98
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    35

    Domyślnie

    Tak jak Sebek2442 napisał w Alfie 147 rdzewieją najbardziej progi, a jest to spowodowane welurowymi nadkolami z tyłu. Przy kupnie warto też sprawdzić błotniki przód tam gdzie łączą się z zderzakiem no i oczywiście w miejscu gdzie nachodzą na próg. Tak samo błotniki tył też warto sprawdzić bo też lubią rdzewieć. Podobnie jak się otworzy klapę bagażnika to warto przejrzeć tam przy uszczelce.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Wystarczy spojrzeć na sam tyl, na nadkole + łączenie progu, dookoła korka. Nacisnij tam reka, jak cos zacznie strzelać to do wymiany.

    W 156 przed FL leciała podłoga, po FL jest spokój.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Wystarczy spojrzeć na sam tyl, na nadkole + łączenie progu, dookoła korka. Nacisnij tam reka, jak cos zacznie strzelać to do wymiany.

    W 156 przed FL leciała podłoga, po FL jest spokój.
    No coś ty, jest taki spec na forum który twierdzi ze AR 156 przed fl do 1999r nie rdzewiały. A po tych latach wszystkie... on wie lepiej...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    W 156 przed FL leciała podłoga, po FL jest spokój.
    156, 147, GT po liftach czy przed, ta sama konstrukcja, tak samo produkowane, tak samo malowane i zabezpieczone. Rdza jest tylko kwestią rocznika i środowiska w jakim auto funkcjonuje.
    Agonię przedłuża tylko dbałość niektórych właścicieli, dodatkowe środki antykorozyjne i ogólna czystość samochodu,
    Więc jak komuś nie rdzewieje - to będzie. Najlepiej opisane problemy 156-tek dotkną każdy z wymienionych modeli, kwestia czasu.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Każde stare auto rdzewieje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    2003 rok. Przez trzy lata garażowana u poprzedniego właściclela. W trakcie zimy, kiedy tylko jest powyżej zera, kończę każdą większą podróż myjnią, myje w szczególości spód auta, nadkola, miejsca gdzie może zbierać się sól itp. Auto z Belgii. Powierzchowną rdzę mam w dwóch miejscach: łączenie progów i podłogi - ten podłużny zgrzew, jedynie tam gdzie się podkłada podnośnik, drugie miejsce to rant dachu nad przednią szybą - źle przeprowadzana naprawa blacharska przez polskiego .uja blacharza w stodole.

    Auto 4 lata temu od spodu dokładnie przejrzane, czyste, pojedyncze niewielkie ogniska korozji pomalowane odpowiednią farbą i na to bitex. Profile zamknięte pozalewane fluidolem i podobnymi środkami. Nie mam problemu z korozją dotyczącą miejsc stykających się ze szmacianymi nadkolami - po raz trzeci będę je zdejmował i czyścił miejsca styku z blachą.

    Dlaczego nikt tu nie napisał, że nadwozie jest ocynkowane w przeciwieństwo do Alfy 156?
    Ostatnio edytowane przez LukaSS ; 02-08-2018 o 21:20

Podobne wątki

  1. Dach rdzewieje
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 14:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory