Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Problem ze skrzynią biegów 1.6 TS manual

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    2

    Domyślnie Problem ze skrzynią biegów 1.6 TS manual

    To jest mój pierwszy post tutaj, dziwnie witać od usterki ale witajcie
    Od niecałego miesiąca posiadam bellę Po FL - silnik 1.6 TS. Wczoraj po dłuższej podróży zajechałem z kobietą po kebaba i po ponownej próbie odpalenia auta bella strzeliła focha
    Szukałem po forum, ale jestem zielony w temacie mechaniki. "Coś" jest nie tak z moją skrzynią biegów - problem wygląda następująco:
    Nie mogę wrzucić biegów 1,3,5 - gałka lata "luzem" i nie czuć, by je zapięło, zaś 2,4 i R jak rakieta nie mogę w ogóle lewarka przestawić (blokuje się w połowie i czuć opór)
    "Jakiś" bieg jest zapięty bo po puszczeniu sprzęgła auto chce się wyrwać i gaśnie.
    Dodatkowo zauważyłem, że coś zgrzyta zaraz po odpaleniu i po sekundzie ten zgrzyt ustaje (to na 100% to nie wariat)
    Wcześniej zrobiłem nią jakieś 1500 kilometrów i nic nie wskazywało, że coś takiego mnie spotka. Zero zgrzytów, szarpnięć itp.
    Dzisiaj już nic nie zdziałam, ale jutro zamierzam zabrać ją z parkingu do mechanika (myślę, że po wciśnięciu sprzęgła będę mógł ją holować) jednak chciałbym już teraz dowiedzieć się, co mogło się zwalić i oszacować o ile odciąży to moją kieszeń
    A miałem w niej wymienić tylko rozrząd/wariata i pompę i śmigać....
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar gruber007
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    147FL 1.6 Blu Montecarlo
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kabson Zobacz post
    To jest mój pierwszy post tutaj, dziwnie witać od usterki ale witajcie
    Od niecałego miesiąca posiadam bellę Po FL - silnik 1.6 TS. Wczoraj po dłuższej podróży zajechałem z kobietą po kebaba i po ponownej próbie odpalenia auta bella strzeliła focha
    Szukałem po forum, ale jestem zielony w temacie mechaniki. "Coś" jest nie tak z moją skrzynią biegów - problem wygląda następująco:
    Nie mogę wrzucić biegów 1,3,5 - gałka lata "luzem" i nie czuć, by je zapięło, zaś 2,4 i R jak rakieta nie mogę w ogóle lewarka przestawić (blokuje się w połowie i czuć opór)
    "Jakiś" bieg jest zapięty bo po puszczeniu sprzęgła auto chce się wyrwać i gaśnie.
    Dodatkowo zauważyłem, że coś zgrzyta zaraz po odpaleniu i po sekundzie ten zgrzyt ustaje (to na 100% to nie wariat)
    Wcześniej zrobiłem nią jakieś 1500 kilometrów i nic nie wskazywało, że coś takiego mnie spotka. Zero zgrzytów, szarpnięć itp.
    Dzisiaj już nic nie zdziałam, ale jutro zamierzam zabrać ją z parkingu do mechanika (myślę, że po wciśnięciu sprzęgła będę mógł ją holować) jednak chciałbym już teraz dowiedzieć się, co mogło się zwalić i oszacować o ile odciąży to moją kieszeń
    A miałem w niej wymienić tylko rozrząd/wariata i pompę i śmigać....
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    spadła linka zmiany biegów
    była: 147 1.6 TS Eco Blu Inca
    jest: 147FL 1.6 TS 120PS Blu Montecarlo

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli gałka "lata luzem" to masz prawdopodobnie pęknięte gniazdo lewarka.
    Można to łatwo sprawdzić zdejmując od góry mieszek i osłonę gumową. Jeśli gniazdo będzie pęknięte to trzeba je wymienić i po problemie. Niestety robota nie jest przyjemna bo trzeba to robić od dołu, po opuszczeniu wydechu.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    2

    Domyślnie

    Rano targam go do mechanika, (mniejszy ruch a mam kawałek...) Dziękuję za podpowiedzi. Mam nadzieję, że nie skasuje ze mnie za dużo
    I miejmy nadzieję, że to ostatnia usterka unieruchamiająca te piękne włoskie auto "ot tak sobie" bo poprzednio miałem forda o którym również chodziły słuchy, że ford g**** wort a przez 7 lat nie miałem z nim takiego problemu

    Edit:
    Okazało się, że padła mi linka zmiany biegów. Na razie ogarnięta jest na "patencie" ale trzeba ją wymienić.
    Ostatnio edytowane przez Kabson ; 17-08-2018 o 14:41

Podobne wątki

  1. [MiTo] Problem ze skrzynią biegów Mito QV (manual) - biegi wchodzą bardzo ciężko
    Utworzone przez Paweł Chodun w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-03-2018, 17:23
  2. [159] Problem ze skrzynią biegów
    Utworzone przez kamilsztender w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-03-2016, 13:29
  3. Problem ze skrzynią biegów
    Utworzone przez radoshliv w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 17:54
  4. problem ze skrzynią biegów
    Utworzone przez Airborne44 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 12:51
  5. Problem ze skrzynią biegów.
    Utworzone przez raph w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 14:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory