Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Długo Kręci ale odpala, Błąd świec.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krasnolud123
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Rromeo 147 1,9 JTDM 150KM 16V
    Postów
    12

    Domyślnie Długo Kręci ale odpala, Błąd świec.

    Witam Wszystkich serdecznie! Jestem posiadaczem Alfy 147 1,9JTDM 16V od kwietnia tego roku. Nie mogę powiedzieć że jest idealnie Po 2 tygodniach od zakupu wymiana maglownicy, teraz kolejny problem, ale wiadomo kupując 13 letni samochód muszę sie liczyć z awariami. Problem który teraz mam zamiar opisać zaczął się tak naprawdę na początku mojej przygody z Alfą (jakiś tydzień po zakupie) wyskoczył mi "Glow PLug Error" z odpalaniem nie miałem żadnych problemów wszystko chodziło pięknie ale profilaktycznie pojechałem z nią do mechanika żeby ją podłączył pod komputer. Mechanik coś tam pogrzebał odpalił kilka razy powiedział że komputer pokazuje że coś jest nie tak z modułem podgrzewania świec. Błąd usunął Alfa dalej dobrze paliła błąd nie wracał przez jakieś 2 miesiące. Po owych dwóch miesiącach jeżdżąc sobie po mieście bylem zmuszony często gasić i odpalać samochód aż za którymś razem Alfa zaczęła długo kręcić około 3/4 sekund, znów pojawił się błąd świec. Sytuacja była jednorazowa, później paliła normalnie, przyznaje trochę zlekceważyłem problem jeździłem dalej z tym całym "Errorem". Tydzień temu problem z odpalaniem wrócił i męczy mnie do teraz. Odpalanie trwa jakieś 6/7 sekund, kilkukrotne rozgrzewanie świec skraca czas odpalania do 3/4 sekund. Moja pierwsza myśl to uszkodzone świece więc wziąłem multimetr w łapę sprawdziłem świece na każdej rezystancja na poziomie 0,9 lub 0,8 Ohma. Sprawdziłem przy okazji akumulator. Na zgaszonym silniku jakieś 11,8 V przy odpalaniu spada do 9,7V na odpalonym silniku ok 13,9 V (światła zgaszone, nawiew wyłączony) Dzisiaj na dodatek chwile po odpaleniu silnik zgasł ,pojawił się jeszcze nowy bład "Motor Control system Failure" Przyznam że w tym momencie stwierdziłem że samochodu nie ruszam dopóki sprawa się nie wyjaśni. Wizyta u zaufanego Mechanika dopiero 10 Września, a powrót do autobusów to dla mnie koszmar! ... Na dole w skrócie napisze jeszcze wszystkie dziwne symptomy które zauważyłem. Opisze nawet mało znaczące sprawy. Nigdy nic nie wiadomo...

    -Długo "kręci" (temperatura na zewnątrz oraz temp. silnika nie ma znaczenia)
    -Wcześniej problem z "kręceniem" pojawił się dwukrotnie po czym ustał, za trzecim razem problem został z Alfą na stałe
    -Napięcia na akumulatorze delikatnie zaniżone. (delikatnie z punktu widzenia laika może to jest dużo i może przyczyna jest tak prosta... nie mam pojęcia)
    - Komputer pokazywał że przyczyną błędu jest moduł podgrzewania świec
    -Po przekręceniu kluczyka (bez odpalania) słychać wyraźne bulgotanie z tyłu (prawdopodobnie z baku)
    -Po zgaszeniu silnika również słychać donośne bulgotanie w okolicach Zbiornika na paliwo.
    -Samochód dzisiaj z rana zgasł mi chwilę po odpaleniu... poszedłem na autobus
    -Wiem że to głupota ale napiszę, pierwszy raz problem z odpaleniem pojawił się po tym jak zalałem moją alfę 6 litrami paliwa "Premium" z Lotosa, ostatnio zalałem ją tym samym paliwem jakieś 10 litrów problem znów wrócił.

    Bardzo proszę o porady, czy jest możliwość żebym samodzielnie mógł to zdiagnozować Ew. naprawić bez pomocy mechanika? Zamawiać ten moduł na allegro, czy może przyczyna leży po stronie układu paliwowego lub akumulatora?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar zwarte147
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Postów
    104

    Domyślnie

    Error glow plug to problem świec żarowych. Ostatnio był podobny temat i ktoś rozsądnie się wypowiedział, że JTD będzie odpalał nawet na uszkodzonych świecach żarowych. a MCSF .. ten błąd w zasadzie oznacza wszystko i nic hah Mi np wyrzucało kiedyś MCSF , po podpięciu do kompa wypluwało błąd uszkodzonego katalizatora/sondy lambda. Pomiary na sondach były prawidłowe, spalanie normalne, auto miało moc. Zasugerowali mi , żeby przegonić go na wysokich obrotach po autostradzie bo być może kat się zapchał - tak zrobiłem, błąd sam znikł i nie ma go 3msc. Ogólnie w Alfach błędów lepiej nie ignorować bo później są problemy. W JTD jak kiedyś miałem to MCSF oznaczał błąd EGR , tam problem leżał po stronie tego, że przewody od EGR były urwane bo ktoś coś tam grzebał kiedyś i nie umiejętnie je zamocował, że rura od turbiny na nie naciskała aż w końcu się urobiły. Gdybyś miał jakieś problemy z aku to wysokczą ci błędy ASR, EPS i ABS . to będzie oznaczało, że aku jest słabe i nie kręci.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krasnolud123
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Rromeo 147 1,9 JTDM 150KM 16V
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dzięki za odp. Kolega "Mechanik" Poradził mi żebym zalał moją Alfine przynajmniej na 60% baku. Zalałem ją do 3/4 i rzeczywiście wszystkie problemu ustały, samochód pali elegancko, błędów nie ma ,bulgotanie ucichło. Czy ktoś teraz jest w stanie powiedzieć mi co jest winowajcą tych problemów? Może Pompa? Albo jakiś syf w baku ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-05-2018, 14:33
  2. 147 115KM JTD Ciężko odpala / długo kręci
    Utworzone przez sniadypl w dziale 147
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 20:33
  3. 2.4.jtd kręci a nie zapala lub długo kręci i pali
    Utworzone przez Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 09:47
  4. Czasami długo kręci V6
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 20:45
  5. Długo kręci na zimnym
    Utworzone przez Pasi w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 18:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory