A więc po pracy auto już zupełniee nie chciało pojechać :/ Po odpaleniu dosłownie sekunde pojawiało się kilka kontrolek : abs failure, ebd failure, immobilizer failure.... wcześniej podczas jazdy było vdc failure i abs failure oraz coś z kierownicą... Tak więc trochę kontrolek jednego dnia zobaczyłem. Żeby wrócić autem z pracy posprawdzałem wszystkie bezpieczniki, odpiąłem i podpiąłem akumulator i auto odpaliło, jedyna kontrolka jaka została to ta MCSF i wyraźnie czuć, że turbina nie działa lub ma ustawioną bardzo niską moc. Pod koniec tego tygodnia mam zamiar zostawić auto u mechanika bo mam podejrzenia, że część z tych błędów spowodowana została w jakiś sposób podczas poprzedniej naprawy, było wymieniane wiele rzeczy + np odkręcana kierownica w celu wymiany zespolonego przełącznika światła a teraz czuć jakby auto było bez jakiegokolwiek systemu wspomagania. Czy jest coś o czym powinienem pamiętać żeby mechanik koniecznie sprawdził gdy będę oddawał auto? Bo obawiam się, że po wyjęciu akumulatora niekoniecznie zobaczy jaką dyskoteke miałem na komputerze pokładowym z kontrolek przed restartem komputera