Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Motor Control System Failure

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 2005 1.9 jtd
    Postów
    19

    Domyślnie Motor Control System Failure

    Cześć,

    Byłem dzisiaj u mechanika, były wymieniane uszczelki, płyny, filtry i tylne wahacze. Auto jezdzi wyczuwalnie lepiej, na pewno nie gorzej. Mimo to po 30 minutach jazdy pojawił się na ekranie błąd Motor Control System Failure i pali się kontrolka. Dodam jeszcze, że auto miało dziś robioną zbieżność z przodu i z tyłu, komputer był chyba restartowany. Kontrolka zapaliła się chyba podczas jazdy obwodnicą przy prędkości około 130-140 jeśli ma to jakieś znaczenie. Nic nie wskazuje na to, żeby coś przestało działać lub żeby auto traciło moc.

    Wyczytałem gdzieś w internecie, że może to być problem z regulacją przy turbinie ale wcześniej tego nie było a po wizycie u mechanika chyba nie powinno być gorzej. Czy jest szansa, że do rana kontrolka zniknie? Nawet jeśli zniknie to jest to powód żebym się przejmował na przyszłość czy nie?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Jeśli MCSF się odpala to znaczy że coś jest nie tak. Warto byłoby sprawdzić co to za błąd dokałdnie bo sam MCSF może oznaczać różne problemy, jeśli jeszcze nie masz to zainwestuj te kilka dyszek w kabelek Viakena i będziesz mógł sam sobie sprawdzać i kasować błędy.
    Z najprostszych rzeczy skoro miałeś wymieniane filtry itp. to posprawdzaj czy wszystkie wtyczki są powpinane, np wtyczka od przepływomierza (sam to miałem ).
    Gorzej że bez restartu kompa błąd może nie zniknąć (nie pamiętam czy MCSF wogóle sam znika).

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 2005 1.9 jtd
    Postów
    19

    Domyślnie

    Jak narazie blad nie zniknal, musialem pojechac dzisiaj do pracy. Czy moze sie cos stac podczas jazdy? Po pracy zobacze wtyczki.

    Wymienione bylo bardzo duzo rzeczy eksploatacyjnych, posprawdzam czy nic nie zwisa czy wszystko jest podokrecane ale chyba sie bez wizyty u mechanika nie obejdzie jesli nie mam tych kabli?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Czy może się coś stać? Zależy co powoduje błąd.
    Jeżeli w czasie jazdy nie było dziwnego zachowania się auta, żadnych podejrzanych stuków, puków, wycia ani stawiania za sobą zasłony dymnej to raczej nic powaznego, ale to jest Alfa tu wszystko jest możliwe .

    Co do kabli napisz na forum regionalnym - na 100% ktoś w niedaleko ciebie ma kabelek, latopa i MESa . Za piwo (lub nawet darmo) pomoże.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 2005 1.9 jtd
    Postów
    19

    Domyślnie

    Podjechałem na szybko do mechanika i po zczytaniu kontrolki po podpięciu do komputera okazało się że problem tkwi w przewodzie lub zaworze overboosta, który ustawia sprawność turbiny na 0%, wcześniej nie zauważyłem ale auto faktycznie ma mniej mocy, turbina chyba od tego momentu się nie załącza. Dostałem informacje, że mogę z tym jeździć w weekend ale orientuje się ktoś czy naprawa tego jest droga lub czasochłonna? Da się to ewentualnie jakoś sprawdzić samemu czy przewody dochodzą gdzie powinny?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 2005 1.9 jtd
    Postów
    19

    Domyślnie

    Mały Update, kontrolka po 24h zniknęła i przez 50 km się nie pokazywała, dzisiaj ponownie się zapalila i ponownie przy przyspieszaniu na obwodnicy ze 120 do 140-145.


    W internecie wyczytałem, że to może być faktycznie przewód od zaworu overboosta, gdzie go znajde w alfie 147 2005 1.9jtd, zeby ewentualnie docisnąć lub sprawdzić co z nim?
    Ostatnio edytowane przez GulaszWarzywny ; 15-09-2018 o 18:41

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 2005 1.9 jtd
    Postów
    19

    Domyślnie

    Poza kontrolka MCSF dzisiaj, dzień po wizycie na myjni auto z rana dwukrotnie zgasło na środku ulicy z komunikatem VDC system failure oraz ABS system failure i wyskoczyło też coś o kierownicy ale nie zobaczyłem dokładnie, po 20 sekundach auto się uruchomiło i do końca trasy do pracy był już tylko komunikat MCSF, co może być problemem
    Ostatnio edytowane przez GulaszWarzywny ; 17-09-2018 o 09:40

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    To chyba dwa niezależne problemy. MCSF to nieprawidłowa praca turbiny - dziurawy overboost lub turbina zasyfiona sadzą. VDC i ABS to w pierwszej kolejności elektryka: słaby akumulator, zwarcie gdzieś w instalacji, poluzowane klemy itp.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 147 2005 1.9 jtd
    Postów
    19

    Domyślnie

    Z MCSF pojadę na pewno ponownie do mechanika przy najbliższej okazji ale co do VDC ABS to bardziej się martwię czy mogę tak normalnie wrócić do domu, akumulator jest nowy tydzień temu wymieniany, mocowanie akumulatora również poprawione

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    Akumulator nowy, ale alternator już nie. Jak będziesz podłączał pod komputer to sprawdź też błędy centralki ABS i, dla pewności, napięcie ładowania. Jechać do domu możesz, tylko musisz wziąć poprawkę na brak ABS i kontroli trakcji.

Podobne wątki

  1. Motor control system failure
    Utworzone przez Filipp_25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-04-2018, 12:09
  2. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  3. Motor control - system failure
    Utworzone przez ikseloff w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-05-2017, 12:05
  4. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06
  5. [147] Motor system control failure
    Utworzone przez bartek_gw w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory