Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Brak regulacji nawiewu CIEPŁE -ZIMNE

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 147 1.6 105km
    Postów
    6

    Domyślnie Brak regulacji nawiewu CIEPŁE -ZIMNE

    Witam , stałem się ostatnio posiadaczem tego pięknego autka (w zasadzie dla żony . Mam pewien kłopot , mianowicie nie można zmienić pokrętłem od nawiewu powietrza z zimnego na ciepłe . Poprzedni właściciel mi o tym wspominał (klima działa chłodzi elegancko ) ale mówił że jest do wymiana jakaś linka (silniczek od przestawiania (ten za schowkiem) jest dobry bo kupił drugi -niepotrzebnie , a mechanik stwierdził że to jednak jakaś linka . Nie ruszałem do tej pory tematu bo było bardzo gorąco więc nie było potrzeby a i z czasem bardzo słabo stałem (praca) . Panel z manualną klimatyzacją , rozkręciłem dziś rano wszystko aby dostać się do tego panelu i zobaczyć co jest grane , no i okazało się że nie ma żadnych linek odchodzących od panelu nawiewu . Panowie gdzie teraz szukać, kupowałem autko końcem sierpnia i sprzedający (słabo ogarnięty jeżeli chodzi o takie sprawy ) pokazywał mi że działa zarówno klima i chłodny nawiew jak i nawiew gorącego powietrza (przestawiał to mechanicznie tym silniczkiem za schowkiem (tzn. robił to jego mechanik ) i wszystko działało i dmuchało jak powinno , niestety jego mechanik nie miał czasu aby to naprawić ale powiedział że jest to koszt 150zł -naturalnie sprzedający mi na tą usługę opuścił . Niestety nie widziałem jak to przestawiał bo to było na zasadzie że jak chciałem żeby to przestawił (było ustawione na ciepły nadmuch ) na zimne w celu sprawdzenia czy klima chłodzi to po prostu pojechał do mechanika , umówiliśmy się na drugi dzień i wszystko hulało na zimno następnego dnia . teraz prośba do was gdzie szukać i jak to naprawić. Z góry wielkie dzięki

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 147 1.6 105km
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał 82bialy Zobacz post
    Witam , stałem się ostatnio posiadaczem tego pięknego autka (w zasadzie dla żony . Mam pewien kłopot , mianowicie nie można zmienić pokrętłem od nawiewu powietrza z zimnego na ciepłe . Poprzedni właściciel mi o tym wspominał (klima działa chłodzi elegancko ) ale mówił że jest do wymiana jakaś linka (silniczek od przestawiania (ten za schowkiem) jest dobry bo kupił drugi -niepotrzebnie , a mechanik stwierdził że to jednak jakaś linka . Nie ruszałem do tej pory tematu bo było bardzo gorąco więc nie było potrzeby a i z czasem bardzo słabo stałem (praca) . Panel z manualną klimatyzacją , rozkręciłem dziś rano wszystko aby dostać się do tego panelu i zobaczyć co jest grane , no i okazało się że nie ma żadnych linek odchodzących od panelu nawiewu . Panowie gdzie teraz szukać, kupowałem autko końcem sierpnia i sprzedający (słabo ogarnięty jeżeli chodzi o takie sprawy ) pokazywał mi że działa zarówno klima i chłodny nawiew jak i nawiew gorącego powietrza (przestawiał to mechanicznie tym silniczkiem za schowkiem (tzn. robił to jego mechanik ) i wszystko działało i dmuchało jak powinno , niestety jego mechanik nie miał czasu aby to naprawić ale powiedział że jest to koszt 150zł -naturalnie sprzedający mi na tą usługę opuścił . Niestety nie widziałem jak to przestawiał bo to było na zasadzie że jak chciałem żeby to przestawił (było ustawione na ciepły nadmuch ) na zimne w celu sprawdzenia czy klima chłodzi to po prostu pojechał do mechanika , umówiliśmy się na drugi dzień i wszystko hulało na zimno następnego dnia . teraz prośba do was gdzie szukać i jak to naprawić. Z góry wielkie dzięki
    trochę poczytałem i znalazłem kilka problemów jak mój , ale dla pewności : czy tam wogóle jest jakaś linka albo powinna być ?(od tego silniczka gdzieś tam ) czy jak odpalE autko i będe chciał przestawić na panelu na ciepłe to trzpień tego silniczka powinien się poruszać (widziałem na youtube taki film ale żadnej linki nie zauważyłem) , bo jeżeli on musi się ruszać i się rusza to pozostaje uszkodzony panel , czy dobrze rozumuje , czy jeszcze coś jest po drodze do sprawdzenia?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 147 1.6 105km
    Postów
    6

    Domyślnie

    A więc tak , wyciągnołem silniczek od zmiany ciepłe- zimne , wydaje mi się że przy zmianie na panelu klimatyzacji (nawiewu ) pokrętłem ciepłe-zimne powinien się poruszać a co za tym idzie zmieniać położenie klapy (ale tylko mi sie tak wydaje . Gdyby ktoś mógł mnie upewnić w tym co napisałem to już dla mnie coś !!! Wówczas albo walnięty silniczek (mam w sumie drugi ale poprzedni właściciel mówił że to nie to - można go jakoś sprawdzić tzn. jego działanie czy się obraca i wogóle- ja natomiast żadnej linki tu nie znalazłem tak jak mówił poprzedni właściciel choć on opierał się zdecydowanie na tym co powiedział mu jego mechanik ) . Czy w miejscu gdzie znajduje się ten silniczek można coś włożyć żeby przestawić klapę na ciepłe powietrze ? Tak chyba to robił mechanik poprzedniego właściciela bo zajmowało mu to jakieś pół godziny a poprzedni właściciel mówił że właśnie grzebał i przestawiał coś przy tym silniczku za schowkiem. Widzę że problem z tym to nie mój pierwszy przypadek ale żeby nikt nic ??? Wydaje mi się że ten silniczek powinien pracować gdy zmieniam pokrętłem ciepło zimno a wówczas skoro on nie pracuje a podobno jest dobry zostaje mi jedynie panel sterowania ? i tam powinienem szukać przyczyny , nie wykluczam że poprzedni właściciel zrobił mnie w konia z tą linką żeby zmniejszyć koszty naprawy na które mi zrzucił z ceny.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Jeżeli silniczek jest sprawny to prawdopodobnie padł potencjometr w pokrętle zimne/ciepłe. Kup cały panel (używke) i wymień - będziesz musiał zrobić po tym osiowanie proxy bo inaczej licznik kilometrów bedzie ci migał. A i żadnych linek tam nie znajdziesz - linki występują przy ręcznej regulacji ( w starszych autach).
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 147 1.6 105km
    Postów
    6

    Domyślnie

    postaram się jeszcze pobawić z tymi żarówkami w potencjometrze bo już od kilku dostałem informację że to jest przyczyną niedziałającego pokrętła . Nie ukrywam to trochę dziwne jak dla mnie ale co mi szkodzi .
    a wiesz może jak sprawdzić ten silniczek czy działa na krótko? niby poprzedni właściciel mówił że jest dobry , dał mi tez drugi który zakupił bo mechanik podejrzewał właśnie jego padnięcie i okazało się że na darmo , więc mam dwa , objaw na jednym jak i na drugim taki sam -czyli nie działa.
    Ostatnio edytowane przez 82bialy ; 01-10-2018 o 12:37

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Z tymi żarówkami to raczej nic nie da - u mnie podświetlenia nie ma a regulacja temp. jest. Jak znasz się trochę na elektryce i umiesz obsługiwać multimetr to sprawdź czy pojawia się napięcie na silniczku lub sprawdź potencjometr od pokretła (czy zmienia się rezystancja)
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 147 1.6 105km
    Postów
    6

    Domyślnie

    no faktycznie , umiem się miernikiem posługiwać , chodziło mi bardziej o to które nóżki przy silniczku odpowiadają za zasilanie które za sterowanie ale w zasadzie po kablach dojdę . Mi też się nie chce wierzyć że to wina spalonych żarówek ale kilku taki problem miało i się rozwiązał po wymianie na sprawne i sami byli zdziwieni że co to niby może mieć wspólnego . Żarówki tak czy siak sprawdzę i wymienię , no jak by zaczęło to działać to by mi kopara spadła i długo w tej pozycji pozostała

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 147 1.6 105km
    Postów
    6

    Domyślnie

    No i w końcu działa, koledzy mieli rację , wymieniłem żarówki podświetlenia pokręteł i wszystko działa . Nie wiem jak to jest zrobione ale ku.....wa działa !!! I to najważniejsze

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 10:14
  2. Silniczek klapy ciepłe/zimne powietrze
    Utworzone przez goffer2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 01:14
  3. Powietrze do silnika, ciepłe czy zimne?
    Utworzone przez Magnett0 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 09:27
  4. brak regulacji temp.nawiewu
    Utworzone przez grzelu w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 20:28
  5. problem z silniczkiem nawiewów ciepłe - zimne
    Utworzone przez greg.79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory