Page 2 with 3 The firstThe first 123 LastLast
Show results from 11 to 20 with 21
    The user Cyclist
    He joined the
    05 2018
    Auto
    147 JTD 115KM

Domyślnie

Potwierdzam słowa SG0240, znajomemu spaliło żarówki jak tak zrobił, w gorszym przypadku będzie to elektronika. Akumulator działa jak kondensator i nie można go odpinać podczas odpalonego samochodu.

The user Romeo Avatar LukaSS
    He joined the
    06 2012
    Lives in
    Biała Podl./Warsaw
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere

Domyślnie

12,4V po nocy to znaczy, że akumulator już trochę zużyty lub ładowanie zbyt małe.

Masz gdzieś w NL elektryka samochodowego? Tu warsztat typowo mechaniczny nie jest zbyt potrzebny

The user Cyclist Avatar Stiopa
    He joined the
    09 2009
    Lives in
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD

Domyślnie

Quotation Wrote Gooku Zobacz post
    Potwierdzam słowa SG0240, znajomemu spaliło żarówki jak tak zrobił, w gorszym przypadku będzie to elektronika. Akumulator działa jak kondensator i nie można go odpinać podczas odpalonego samochodu.
    Nie będę się tu spierać. Wyraziłem swoje zdanie, poparte faktem. Ja nie miałem żadnych problemów, zwłaszcza w dieslu gdy tak zrobiłem, bo prąd ładowania był ale okazało sie, że jest niskie natężenie i diory były do wymiany na alterantorze.
    W tym przypadku alternator jest ewidentnie do, naprawy lub wymiany gdyż nie ładuje akumulatora.
    Życzę powodzenia w szybkim usunięciu usterki.

Sent from my HTC One M9_Prime Camera Edition with Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch.&"Jeremy Clarkson about Alfa Romeo

The user Cyclist Avatar zwarte147
    He joined the
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)

Domyślnie

LukaSS No tak, ale po odpaleniu enginea , mierzyłem jeszcze raz i napięcie na multimetrze nie rosło tylko spadało , włączyłem światła, nawiew, i leciało w dół. Na mój chłopski łeb gdyby alternator był dobry to by skoczyło do 14.5 tak jak pisali koledzy tu i na innych forach. Zobacze jutro po nocy ile będzie .

He joined the
    09 2009
    Lives in
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD

Domyślnie

Quotation Wrote zwarte147 Zobacz post
    LukaSS No tak, ale po odpaleniu enginea , mierzyłem jeszcze raz i napięcie na multimetrze nie rosło tylko spadało , włączyłem światła, nawiew, i leciało w dół. Na mój chłopski łeb gdyby alternator był dobry to by skoczyło do 14.5 tak jak pisali koledzy tu i na innych forach. Zobacze jutro po nocy ile będzie .
    No tak. Czyli jeśli nie rośnie tylko spada to znaczy, że alternator nie ładuje. Uszkodzony, regulator lub diody.

"You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch.&"Jeremy Clarkson about Alfa Romeo

He joined the
    04 2018
    Auto

Domyślnie

Duży the cost of the regulatora albo diód ? czy wymieniać cały altek lepiej żeby nie robić tego na raty ?

The user Romeo Avatar LukaSS
    He joined the
    06 2012
    Lives in
    Biała Podl./Warsaw
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere

Domyślnie

Zobacz po ile chodzą nowe zamienniki dobrej marki (jeśli takowe są) i popytaj jaka cena by była za regenerację. Jabyś miał czas, chęci i sprzęt to sam mógłbyś wymienić uszkodzone elementy w alternatorze.

He joined the
    09 2009
    Lives in
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD

Domyślnie

Quotation Wrote zwarte147 Zobacz post
    Duży the cost of the regulatora albo diód ? czy wymieniać cały altek lepiej żeby nie robić tego na raty ?
    U mnie w mieście zapłaciłem około 150zł za kompletna regenerację - łożyska, regulator i mostek prostowniczy.

He joined the
    04 2018
    Auto

Domyślnie

A jak się ma sprawa płynu chłodniczego do uszkodzonego alternatora ? Czytałem coś na forach, że alternatory są chłodzone cieczą, tak ? Zauważyłem dzisiaj, że w zbiorniczku już tam niewiele zostało , ogólnie ostatni raz poziom sprawdzałem kilka miesięcy temu , zaraz kupie płyn i doile.

The user The alpha and the Omega Avatar motodoktor1
    He joined the
    12 2012
    Lives in
    RZESZOW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM / 250 HP by Weloo and 3200GT 2001 375KM V8

Domyślnie

Alternator niie jest chłodzony płynem!!!Wymiana alternatora w Twoim aucie nie jest mega wyzwaniem ale czytając Twoje posty radzę abyś zlecił to mechanicowi.Pozdrawiam