Side 2 med 3 FørsteFørste 123 SisteSiste
Pokaż wyniki od 11 for å 20 med 21
    Bruker Syklist
    Sluttet
    05 2018
    Auto
    147 JTD 115KM
    Meldinger
    87

Domyślnie

Potwierdzam słowa SG0240, znajomemu spaliło żarówki jak tak zrobił, w gorszym przypadku będzie to elektronika. Akumulator działa jak kondensator i nie można go odpinać podczas odpalonego samochodu.

Bruker Romeo Avatar LukaSS
    Sluttet
    06 2012
    Bor i
    Det Hvite Kortet./Warsawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; 800 Yamaha XTZ Super Tenere
    Meldinger
    2,521

Domyślnie

12,4V po nocy to znaczy, że akumulator już trochę zużyty lub ładowanie zbyt małe.

Masz gdzieś w NL elektryka samochodowego? Tu warsztat typowo mechaniczny nie jest zbyt potrzebny

Bruker Syklist Avatar Stiopa
    Sluttet
    09 2009
    Bor i
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Meldinger
    94

Domyślnie

Sitat Skrev Gooku Zobacz post
    Potwierdzam słowa SG0240, znajomemu spaliło żarówki jak tak zrobił, w gorszym przypadku będzie to elektronika. Akumulator działa jak kondensator i nie można go odpinać podczas odpalonego samochodu.
    Nie będę się tu spierać. Wyraziłem swoje zdanie, poparte faktem. Ja nie miałem żadnych problemów, zwłaszcza w dieslu gdy tak zrobiłem, bo prąd ładowania był ale okazało sie, że jest niskie natężenie i diory były do wymiany na alterantorze.
    W tym przypadku alternator jest ewidentnie do, naprawy lub wymiany gdyż nie ładuje akumulatora.
    Życzę powodzenia w szybkim usunięciu usterki.

Sendt fra min HTC One M9_Prime Kameraet Edition med Tapatalka
    "Du kan ikke være en sann petrolhead til du har eid en... det er som å ha virkelig god sex som etterlater deg med en pinlig kløe.&"Jeremy Clarkson om Alfa Romeo

Bruker Syklist Avatar zwarte147
    Sluttet
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Meldinger
    58

Domyślnie

LukaSS No tak, ale po odpaleniu motora , mierzyłem jeszcze raz i napięcie na multimetrze nie rosło tylko spadało , włączyłem światła, nawiew, i leciało w dół. Na mój chłopski łeb gdyby alternator był dobry to by skoczyło do 14.5 tak jak pisali koledzy tu i na innych forach. Zobacze jutro po nocy ile będzie .

Sluttet
    09 2009
    Bor i
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Meldinger
    94

Domyślnie

Sitat Skrev zwarte147 Zobacz post
    LukaSS No tak, ale po odpaleniu motora , mierzyłem jeszcze raz i napięcie na multimetrze nie rosło tylko spadało , włączyłem światła, nawiew, i leciało w dół. Na mój chłopski łeb gdyby alternator był dobry to by skoczyło do 14.5 tak jak pisali koledzy tu i na innych forach. Zobacze jutro po nocy ile będzie .
    No tak. Czyli jeśli nie rośnie tylko spada to znaczy, że alternator nie ładuje. Uszkodzony, regulator lub diody.

"Du kan ikke være en sann petrolhead til du har eid en... det er som å ha virkelig god sex som etterlater deg med en pinlig kløe.&"Jeremy Clarkson om Alfa Romeo

Sluttet
    04 2018
    Auto
    Meldinger
    58

Domyślnie

Duży kostnaden regulatora albo diód ? czy wymieniać cały altek lepiej żeby nie robić tego na raty ?

Bruker Romeo Avatar LukaSS
    Sluttet
    06 2012
    Bor i
    Det Hvite Kortet./Warsawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; 800 Yamaha XTZ Super Tenere
    Meldinger
    2,521

Domyślnie

Zobacz po ile chodzą nowe zamienniki dobrej marki (jeśli takowe są) i popytaj jaka cena by była za regenerację. Jabyś miał czas, chęci i sprzęt to sam mógłbyś wymienić uszkodzone elementy w alternatorze.

Sluttet
    09 2009
    Bor i
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Meldinger
    94

Domyślnie

Sitat Skrev zwarte147 Zobacz post
    Duży kostnaden regulatora albo diód ? czy wymieniać cały altek lepiej żeby nie robić tego na raty ?
    U mnie w mieście zapłaciłem około 150zł za kompletna regenerację - łożyska, regulator i mostek prostowniczy.

Sluttet
    04 2018
    Auto
    Meldinger
    58

Domyślnie

A jak się ma sprawa płynu chłodniczego do uszkodzonego alternatora ? Czytałem coś na forach, że alternatory są chłodzone cieczą, tak ? Zauważyłem dzisiaj, że w zbiorniczku już tam niewiele zostało , ogólnie ostatni raz poziom sprawdzałem kilka miesięcy temu , zaraz kupie płyn i doljee.

Bruker Alfa og omega Avatar motodoktor1
    Sluttet
    12 2012
    Bor i
    RZESZOW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4 JTDm 210KM/250 KM til Weloo og 2001 3200 GT V8 375KM
    Meldinger
    490

Domyślnie

Alternator niie jest chłodzony płynem!!!Wymiana alternatora w Twoim aucie nie jest mega wyzwaniem ale czytając Twoje posty radzę abyś zlecił to mekanikerowi.Pozdrawiam

Lignende emner

1. Komunikat battery charge low
    Opprettet tomek227 i § 147
    Svar: 13
    Siste innlegg forfatter: 22-09-2017, 21:07
  2. batteri lav
    Opprettet tispun i § 147
    Svar: 8
    Siste innlegg forfatter: 13-12-2015, 12:45
  3. Batteri lav kostnad
    Opprettet aveon i § 147
    Svar: 10