Sida 2 med 3 FörstaFörsta 123 SistaSista
Pokaż wyniki od 11 till 20 med 21
    Användaren Cyklist
    Gick
    05 2018
    Auto
    147 JTD 115KM
    Meddelanden
    87

Domyślnie

Potwierdzam słowa SG0240, znajomemu spaliło żarówki jak tak zrobił, w gorszym przypadku będzie to elektronika. Akumulator działa jak kondensator i nie można go odpinać podczas odpalonego samochodu.

Användaren Romeo Avatar LukaSS
    Gick
    06 2012
    Bor i
    Den Vita Adapter./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; 800 Yamaha XTZ Super Tenere
    Meddelanden
    2,521

Domyślnie

12,4V po nocy to znaczy, że akumulator już trochę zużyty lub ładowanie zbyt małe.

Masz gdzieś w NL elektryka samochodowego? Tu warsztat typowo mechaniczny nie jest zbyt potrzebny

Användaren Cyklist Avatar Stiopa
    Gick
    09 2009
    Bor i
    Gorzow Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Meddelanden
    94

Domyślnie

Citat Skrev Gooku Zobacz post
    Potwierdzam słowa SG0240, znajomemu spaliło żarówki jak tak zrobił, w gorszym przypadku będzie to elektronika. Akumulator działa jak kondensator i nie można go odpinać podczas odpalonego samochodu.
    Nie będę się tu spierać. Wyraziłem swoje zdanie, poparte faktem. Ja nie miałem żadnych problemów, zwłaszcza w dieslu gdy tak zrobiłem, bo prąd ładowania był ale okazało sie, że jest niskie natężenie i diory były do wymiany na alterantorze.
    W tym przypadku alternator jest ewidentnie do, naprawy lub wymiany gdyż nie ładuje akumulatora.
    Życzę powodzenia w szybkim usunięciu usterki.

Skickat från min HTC One M9_Prime Kamera Edition med Tapatalka
    "Du kan inte vara en sann petrolhead tills du har ägt en... det är som att ha riktigt bra sex som lämnar dig med en besvärande klåda." Jeremy Clarkson om Alfa Romeo

Användaren Cyklist Avatar zwarte147
    Gick
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Meddelanden
    58

Domyślnie

LukaSS No tak, ale po odpaleniu motora , mierzyłem jeszcze raz i napięcie na multimetrze nie rosło tylko spadało , włączyłem światła, nawiew, i leciało w dół. Na mój chłopski łeb gdyby alternator był dobry to by skoczyło do 14.5 tak jak pisali koledzy tu i na innych forach. Zobacze jutro po nocy ile będzie .

Gick
    09 2009
    Bor i
    Gorzow Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Meddelanden
    94

Domyślnie

Citat Skrev zwarte147 Zobacz post
    LukaSS No tak, ale po odpaleniu motora , mierzyłem jeszcze raz i napięcie na multimetrze nie rosło tylko spadało , włączyłem światła, nawiew, i leciało w dół. Na mój chłopski łeb gdyby alternator był dobry to by skoczyło do 14.5 tak jak pisali koledzy tu i na innych forach. Zobacze jutro po nocy ile będzie .
    No tak. Czyli jeśli nie rośnie tylko spada to znaczy, że alternator nie ładuje. Uszkodzony, regulator lub diody.

"Du kan inte vara en sann petrolhead tills du har ägt en... det är som att ha riktigt bra sex som lämnar dig med en besvärande klåda." Jeremy Clarkson om Alfa Romeo

Gick
    04 2018
    Auto
    Meddelanden
    58

Domyślnie

Duży kostnaden regulatora albo diód ? czy wymieniać cały altek lepiej żeby nie robić tego na raty ?

Användaren Romeo Avatar LukaSS
    Gick
    06 2012
    Bor i
    Den Vita Adapter./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; 800 Yamaha XTZ Super Tenere
    Meddelanden
    2,521

Domyślnie

Zobacz po ile chodzą nowe zamienniki dobrej marki (jeśli takowe są) i popytaj jaka cena by była za regenerację. Jabyś miał czas, chęci i sprzęt to sam mógłbyś wymienić uszkodzone elementy w alternatorze.

Gick
    09 2009
    Bor i
    Gorzow Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Meddelanden
    94

Domyślnie

Citat Skrev zwarte147 Zobacz post
    Duży kostnaden regulatora albo diód ? czy wymieniać cały altek lepiej żeby nie robić tego na raty ?
    U mnie w mieście zapłaciłem około 150zł za kompletna regenerację - łożyska, regulator i mostek prostowniczy.

Gick
    04 2018
    Auto
    Meddelanden
    58

Domyślnie

A jak się ma sprawa płynu chłodniczego do uszkodzonego alternatora ? Czytałem coś na forach, że alternatory są chłodzone cieczą, tak ? Zauważyłem dzisiaj, że w zbiorniczku już tam niewiele zostało , ogólnie ostatni raz poziom sprawdzałem kilka miesięcy temu , zaraz kupie płyn i doljae.

Användaren Alpha och omega Avatar motodoktor1
    Gick
    12 2012
    Bor i
    RZESZOW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4 JTDm 210 KM/250 KM till Weloo och 2001 3200GT V8 375KM
    Meddelanden
    490

Domyślnie

Alternator niie jest chłodzony płynem!!!Wymiana alternatora w Twoim aucie nie jest mega wyzwaniem ale czytając Twoje posty radzę abyś zlecił to mekanikerowi.Pozdrawiam

Liknande ämnen

1. Komunikat battery charge low
    Skapad tomek227 i avsnitt 147
    Svar: 13
    Senaste inlägg författare: 22-09-2017, 21:07
  2. batteriets laddning är låg
    Skapad tispun i avsnitt 147
    Svar: 8
    Senaste inlägg författare: 13-12-2015, 12:45
  3. Batteri låg kostnad
    Skapad aveon i avsnitt 147
    Svar: 10
    Senaste inlägg författare: 13-03-2015, 08:45
  4. Meddelandet låg batterinivå
    Skapad lysy13 i avsnitt 147
    Svar: 4
    Senaste inlägg författare: 10-11-2014, 21:40
  5. Batteriets laddning är låg generator?
    Skapad Keanu i avsnitt 147
    Svar: 13
    Senaste inlägg författare: 19-08-2012, 19:44

Taggar för detta tema

Befogenheter

• Du kan inte skapa nya trådar
  • Du kan inte att skriva meddelanden
  • Du kan inte för att lägga till bifogade filer
  • Du kan inte för att redigera dina inlägg
  •  
Stötdämpare