Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: ABS oraz ASR

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm (85kw) 2006r
    Postów
    9

    Domyślnie ABS oraz ASR

    Witam forumowicze!
    Nadchodzi zima i zaczynaja się problemy z moją bellą... Jak w tytule chodzi o ABS oraz ASR które to kontrolki włączają się same gdy temperatura na zewnątrz wynosi koło 1/2 stopni celcjusza noi stopniowo coraz mniej... Pytanie moje brzmi gdzie leży problem? Dzieje się tak tylko w temperaturach opisanych powyżej.. Zeszłą zimę było to samo, przyszły dodatnie temperatury problem sam się rozwiązał.
    Proszę o pomoc / diagnozę, pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Po pierwsze podłącz auto pod komputer i sprawdź rodzaj błędu. Skąd my mamy wiedzieć czy błąd dotyczy centralki, pompy ABS czy np któregoś z czujników w kołach?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał baronekk Zobacz post
    Jak w tytule chodzi o ABS oraz ASR które to kontrolki włączają się same gdy temperatura na zewnątrz wynosi koło 1/2 stopni celcjusza noi stopniowo coraz mniej... Pytanie moje brzmi gdzie leży problem? Dzieje się tak tylko w temperaturach opisanych powyżej..
    Czy jak masz te 1/2 stopni i błąd się zapala, to czy potem znika, czy może pojawia się dopiero jak samochód ruszy i komputer zacznie porównywać prędkość na kołach?

    Może uszkodził się kabel czujnik ABS na którymś kole, może masz uszkodzoną piastę tylną, może masz zaśniedziałe styki... wróżenie z fusów.

    Tak jak Belfer pisze, ABS da się spokojnie diagnozować samemu mając kabel za kilkadziesiąt PLN z aledrogo: https://allegro.pl/kategoria/interfe...a+vag+kkl+obd2

    Jeśli opiszesz dokładniej moment występowania błędu to krąg podejrzeń się zawęży.


    L.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar bogusz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    147 1.9JTD 115km. 159 2.4 JTDm 210km
    Postów
    207

    Domyślnie

    U mnie pojawia się błąd abs i asr system failure ale po kilku sekundach błąd znika. U mnie powodem prawdopodobnie jest już lichy aku

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
    Using Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtdm (85kw) 2006r
    Postów
    9

    Domyślnie

    Pojawiają się gdy się przejedzie ~ 500 metrów i nie znika.. Po 8 godzinach pracy przy 18 stopniach po przekreceniu kluczyka do poziomu kontrolek znów pojawiły się błędy, a gdy uruchomiłem samochód zniknęły.. Rano zapewne znów nie będzie a po przejechaniu kilkuset metrów będzie to samo :/

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar bogusz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    147 1.9JTD 115km. 159 2.4 JTDm 210km
    Postów
    207

    Domyślnie

    To tylko podłączenie pod kompa pozostaje

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
    Using Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar zwarte147
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Postów
    104

    Domyślnie

    147 jak mają walnięte akumulatory to wypluwają 3 błędy, ABS, ASR i ESP ? coś takiego . Miałem to kiedyś w 1.9JTD Kilka razy się udało odpalić z błędami a później już padł i nie zakręcił. gorzej jak wyplują kontrolke akumulatora i battery low charge, przerabiam to teraz, alternator . Droga sprawa , znalazłem Laubera za rozsądne pieniądze w Niemczech bo w Holandii za wymiane na Boscha chcieli 750e .

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał zwarte147 Zobacz post
    147 jak mają walnięte akumulatory to wypluwają 3 błędy, ABS, ASR i ESP ? coś takiego . Miałem to kiedyś w 1.9JTD Kilka razy się udało odpalić z błędami a później już padł i nie zakręcił. gorzej jak wyplują kontrolke akumulatora i battery low charge, przerabiam to teraz, alternator . Droga sprawa , znalazłem Laubera za rozsądne pieniądze w Niemczech bo w Holandii za wymiane na Boscha chcieli 750e .
    Ale to nie ten przypadek. Większość aut tak ma, że słaby akumulator powoduje sypanie błędami.

    Tutaj ewidentnie pojawia się błąd od strony czujników lub któregoś elementu układu. Odczytać błąd i tyle.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 12:05
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 06:54

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory