Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Alfa Romeo 147 1.6 TS stukanie w silniku1.6

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar alfonsoo1.6TS
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 1.6 TS
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa Romeo 147 1.6 TS stukanie w silniku1.6

    Witam jestem od dzisiaj posiadaczem Alfy Romeo 147 1.6 TS bodajże jest to wersja 105 konna i stuka w nim silnik według mnie to góra silnika powyżej dwóch tysięcy obrótów/min przestaje stukać,silnik nie kopci nawet ma moc na warsztacie był podpinany pod komputer i wywaliło 3 błedy 2 od sondy i jeden p1155 nieznany błąd ale wyczytałem ze to też sonda oraz błąd(włącznik) ciśnienia Oleju. Mechanik powiedział ze trzeba remontować silnik .Dzwoniłem do sprzedającego i on Kazał zmienic mechanika bo to jest nie mozliwe że silnik jest do remontu .Sprzedający jest mechanikiem i stwierdził ze podpinał go pod komputer i kazał wymienić czujnik faz Rozrządu.Nie wiem czy mam ten samochod sobie po prostu darowaći go oddać bo nie uśmiecha mi sie na dzień dobry remontować silnika,Więc mam nadzieje ze to nic wielkiego.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Gratulacje Poprostu niewierze ze ktos kupil stukajacego TS

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar alfonsoo1.6TS
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 1.6 TS
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomano Zobacz post
    Gratulacje Poprostu niewierze ze ktos kupil stukajacego TS
    A jakieś sugestie cco to moze byc,czy zostaje sama krytyka

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Gdy czytam jednego i drugiego, to mi się tylko ,,analfabeci" ciśnie na klawiaturę. Tak kurwa mać ciężko jest poprawnie pisać w ojczystym języku? Powtarzaliście czwarta klasę podstawówki osiem lat i was w końcu wywalili? To nie grupa na fejsie, gdzie każdy ochłap przejdzie, satandammit.

    Dobra. Jeśli to jest silnik stupięciokonny, to nie ma w nim wariatora zmiennych faz rozrządu, który aktywuje się w okolicach 2500 obrotów, i mógłby stukać, gdyby był rozwalony. Ale ponieważ go nie ma (no, chyba, że to nie jest 105 koni, a 120?) to nie wiem. Panewka raczej stukałaby cały czas, na jałowych obrotach także, a im wyższe obroty, tym bardziej, zresztą mechanik raczej by to rozpoznał, bo dźwięk obróconej panewki jest dosyć charakterystyczny. Czy mechanik podał powód, dla którego trzeba robić remont?
    Sonda (albo sondy, w zależności, czy masz silnik CF2, czy CF3) nie powodowałyby hałasu. Co masz na myśli, pisząc: ,,błąd(włącznik) ciśnienia Oleju"? Nie ma czegoś takiego, jak włącznik ciśnienia oleju. Możesz mieć niskie ciśnienie oleju, ale wtedy miałbyś czerwoną ikonkę olejarki na zegarze - świeci się? Bo powinna zgasnąć albo w trakcie kręcenia rozrusznikiem, albo zaraz (czyli ok. 1-2 sekundach) po uruchomieniu silnika. Sprawdzałeś poziom oleju?

    Uszkodzony czujnik faz rozrządu tez nie powoduje stukania, ale może powodować problemy z uruchomieniem silnika. Wyrzuca wtedy błąd P0340. Jeżeli sprzedający jest mechanikiem, i kazał wymienić czujnik faz jako antidotum na stukanie, to chyba jest albo cwaniaczkiem, albo januszem.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Sprzedający kłamie lub nie ma bladego pojęcia. Czujnik faz rozrządu (czujnik Halla) nie ma nic do stukania. Jeśli on padnie to jest błąd P0340 i Twój samochód nie będzie się "wkręcał" na wyższe obroty. Jeśli w silniku coś stuka na górze to trzeba zacząć od sprawdzenia popychaczy hydraulicznych zaworów i wałków rozrządu. Dobrze by było też w ogóle zrobić gruntowny przegląd tego silnika, z pomiarem ciśnienia sprężania włącznie. Tylko najpierw wymień olej, bo może być zalany jakimś motodoktorem. Jeśli silnik będzie OK to zmień rozrząd, o ile nie masz wiedzy i papierów dot. historii serwisowania.

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    stukający TS ...
    do tego bez wariatora na który można czasem zrzucić winę ...

    hmm - no ja bym nie brał








  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Może nie będzie tak źle. Może też stukać coś na osprzęcie lub coś poza silnikiem i dźwięk się przenosi.
    W każdym razie kupowanie jakiegokolwiek "stukającego" samochodu to duże ryzyko. Kto wie, może właśnie dlatego poprzedni właściciel zdecydował się na sprzedaż auta.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    21 wiek... nawet taborety mają już kamery nagrywające w HD a ktoś opisuje jak mu coś stuka w silniku...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Jeżeli nie oddałeś jeszcze tego auta to może zleć naprawę poprzedniemu właśćicielowi

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar alfonsoo1.6TS
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 1.6 TS
    Postów
    3

    Domyślnie

    Poprzedni właściciel umywa ręce ,ponieważ stwierdził ze on moze to zrobić ale płace normalnie jak by był oddany na warsztat, Olej jest w normie.Poprzedni właściciel moim zdaniem wyłączył Komputer pokładowy ponieważ sie nie świeci.Mimo usterki silnika chce to auto wyremontować ponieważ strasznie wygodnie mi sie nim jeżdzi.Ile ten silnik ma tak naprawde koni tego nie wiem zajde do samochodu po południu to podam wam ile ma "KW" Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ślady oleju na silniku1.75TBi 2011 - zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez Mario618 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-07-2018, 20:58
  2. alfa 156 2.0 jts 2003 rok stukanie w silniku
    Utworzone przez michalllo3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 07:51
  3. alfa 147 stukanie na przodzie
    Utworzone przez boski522 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 20:38
  4. [155] Stuki w silniku1.8 T.Spark
    Utworzone przez omron8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 08:21
  5. Alfa Romeo 156 2.0 TS glosne stukanie
    Utworzone przez aro51 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 20:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory