Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 1.9 JTDm 16v 140km - dziwny problem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140km
    Postów
    10

    Domyślnie 1.9 JTDm 16v 140km - dziwny problem

    Witam wszystkich Alfaholików,

    niecały miesiąc temu kupiłem swój drugi samochód, czyli wymarzoną 147-kę. 2004, 5 drzwi, przed liftem, przebieg 225tys.
    Wymieniłem rozrząd z pompą wody, filtry wszystkie, olej. Dodatkowo okazało się, że wymiany wymaga koło pasowe, poduszka silnika oraz pasek klinowy - też wymieniłem.

    Mam z nią jeden problem (postaram się go opisać jak najdokładniej),

    w losowych sytuacjach - w jeździe z reguły miejskiej - np. jadąc na 'dwójce' przy ok. 2500 obrotów, zmieniam bieg na 'trójkę', mam te 1700-1900 obrotów, dodaję gazu, obroty dochodzą do max. 2000
    i bieg jakby się wyłącza/wyskakuje (z tym, że nie wskakuje na luz, tylko jestem zmuszony wrzucić luz, wrzucić znowu ten sam bieg i mogę jechać z reguły normalnie dalej, ale czasem jak 'zresetuje' bieg to znowu od razu tak sie dzieje).
    Analogicznie, jest przy zmianie z trójki na czwórkę, z czwórki na piątkę, piątki na szóstkę.

    Natomiast jeśli ciągnę bieg od niskich obrotów (np. 1200) to przy tych 2000 jest okej.
    Jak jeżdzę trochę żwawiej tzn. zmieniam bieg przy 3000 to też jakby problemu nie zauważam.

    Macie pomysł co to mogłoby być?
    Nikt ze znajomych nie spotkał się z czymś takim, dlatego wolę Was spytać, zanim uderzę do magika.

    Pierwszy post - proszę o wyrozumiałość.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Sprawdź sworznie linek na wybieraku pod aku czy dobrze siedzą. Najpierw bym tu szukał problemu.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140km
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dziękuję! Łatwo to znajdę?

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Sykoo
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    147 1.9 16V JTDm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Wyciągasz aku i masz tam cały dostep do tych linek, patrzysz czy nie odtają gdzieś i są na swoich miejscach, jak nie tam to proponuje ściagnąc mieszek od lewarka zmiany biegów i zobaczyć czy nie jest tam nic popękane na tych plastikowych elementach

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140km
    Postów
    10

    Domyślnie

    Chyba jest okej. Tylko ta osłona linki jakby wyskoczyła ale zgaduje że to nie problem.

    Jak ściągnąłem mieszek to w rowku było ciut oleju, widać na zdjęciu. Jak ściągnąć ta gąbkę żeby nie uszkodzić i zajrzeć pod nią ? Sama w sobie wydaje się być sucha.

    Zauważyłem że jak wcisne i puszczę sam pedał sprzęgła to bieg również się resetuje.

    Co to może byc, na trasie jedzie się na porządku i zdarza się to rzadko. Raz na 100km. Natomiast w mieście przy przyspieszaniu to wyłączanie się biegu mnie irytuje i jest dość niebezpieczne.




    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Alfa 147 JTDm 140km dziwny kolor płynu chłodniczego?
    Utworzone przez arek0070 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-05-2015, 17:32
  2. Dziwny problem JTDm 8v
    Utworzone przez BB85 w dziale 147
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 08:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory