Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Nierówna praca zimnego 2.0 T.S. Pomocy!

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Poznań - Rogoźno
    Auto
    147 2.0 T.S. + LPG ;)
    Postów
    6

    Domyślnie Nierówna praca zimnego 2.0 T.S. Pomocy!

    Witam. Od 2016 roku posiadam Belle 147 i za każdym razem na wiosnę czy przed zimą boję się odpalać auto kiedy jest zimno. Silnik po odpaleniu pracuje nierówno i jakby się dławił, popierdywał i nie wiadomo co, ale tylko do temp. silnika 60-70*C. Zawsze kiedy odpalę, nawet latem (tylko, że latem to nie trwa długo z racji temperatury) występuje nierówna praca i dziwne zachowanie takie jak to: youtube.com/watch?v=ct8UFQNLmYQ (sorry za taki link, ale nie mogę dodać normalnie z racji braku postów na forum)
    Miał ktoś takie doświadczenia? szukałem, czytałem, starałem się brać to wszystko na logikę i nic nie wyszło. Błędów na kompie nie wyświetla żadnych. Gdyby ktoś chciał podpowiadać świece, cewki, przepływomierz to już uprzedzam, że przepływka nowa oryginalna boscha, nowe świece irydowe komplet denso, cewki komplet też nowe, ale nie oryginalne. Kupiłem cewki oryginalne używane na allegro i mi przysłali bubel bo od układu zapłonowego bodajże CS2 (z Belli 156), a w 147 jest CS3 czy jakoś tak, no i te przysłane cewki były popękane i z przebiciami więc wiadoma sprawa poszło w śmieci.
    Wracając do tematu zimnego silnika, pomoże ktoś?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar kriso221
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 2.0.JTS 16v PB 155km
    Postów
    184

    Domyślnie

    Jak masz możliwość to spróbuj podmienić sterownik silnika,być może w twoim przypadku on jest winny.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Poznań - Rogoźno
    Auto
    147 2.0 T.S. + LPG ;)
    Postów
    6

    Domyślnie

    Niestety nie mam możliwości podmiany. Czy jeżeli kupię używkę to trzeba coś programować? Dobrze rozumiem, że to taki sterownik pod maską do którego podpinane są dwie prostokątne wtyczki tak jakby od góry przy rurze dolotowej?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Zamiana ECU nie jest taka prosta, bo musiałbyś posiadać "wyczyszczone" ECU.
    Może na początek zrób reset swojego ECU za pomocą programu diagnostycznego, a potem zobaczymy.
    Na forum jest sporo tematów, jak to zrobić.
    Sprawdź też szczelność układu dolotowego powietrza, bo jeśli zaciąga gdzieś lewe powietrze to mogą się dziać różne rzeczy. Zwróć szczególną uwagę na rurę gumową przed przepustnicą, bo ona lubi czasami pękać.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 30-11-2018 o 13:33

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Poznań - Rogoźno
    Auto
    147 2.0 T.S. + LPG ;)
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Sprawdź też szczelność układu dolotowego powietrza, bo jeśli zaciąga gdzieś lewe powietrze to mogą się dziać różne rzeczy. Zwróć szczególną uwagę na rurę gumową przed przepustnicą, bo ona lubi czasami pękać.
    Gdyby układ dolotowy był nie szczelny to wydaje mi się, że silnik cały czas nie równo by pracował, ale nie zaszkodzi sprawdzić. Dopiero dzisiaj wieczorem będę mieć dostęp do interfejsu i zrobię reset.
    Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam postaram się na bieżąco pisać wszystkie "obserwacje", choć nie zawsze dysponuję czasem i możliwościami, żeby pogrzebać przy aucie

    Czy reset ECU można wykonać na rozgrzanym silniku? Czy jego "nauka" (do 3 załączeń wentylatora) powinna odbyć się od zimnego silnika, czy na takim rozgrzanym też można wykonać naukę?
    Ostatnio edytowane przez pysiox90 ; 02-12-2018 o 15:26

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Z lewym powietrzem różnie bywa, więc lepiej sprawdzić.
    Co do resetu to sama czynność może być wykonana niezależnie od temperatury. Natomiast potem do adaptacji lepiej jest startować od zimnego silnika, a po rozgrzaniu na postoju trochę pojeździć.

Podobne wątki

  1. alfa 156 1.9 jtd nierówna praca zimnego silnika
    Utworzone przez kordex w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 21:18
  2. [159] nierówna praca zimnego silnika na jałowym biegu (dławienie)
    Utworzone przez Damian2014 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2015, 19:00
  3. Dziwna praca zimnego silnika 1.6 TS
    Utworzone przez krzychu43 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 21:11
  4. Praca zimnego 2.4 JTD - twardy, mułowaty
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 22:39
  5. [1.9 JTDm] Praca zimnego silnika
    Utworzone przez Krajcok w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2009, 11:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory