Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wymiana oleju w skrzyni

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie Wymiana oleju w skrzyni

    Witam.Od 3 tygodni ma AR147 1,9 JTD 116KM.Wymieniłem już prawie wszystko co trzeba zrobić po zakupie samochodu.Chciałbym się dowiedzieć gdzie się sprawdza poziom oleju w skrzynii biegów i w jaki sposób można go wymienić.Chodzi mi o to czy dam radę to zrbić sam w kanale czy muszę jechać do speców.Ile dokładnie wchodzi tego oleju i jakiej marki najlepiej kupić olej.Co ile tyś. się go powinno wymieniać.Mam jeszcze takie pytanie w moim autku jest org.radio CD a także w bagażniku zmieniara na 10CD blupunkta czy nie powinno być wzmaciacza i tuby,czy to jest system bose czy jakiś inny.Bardzo bym prosił o konkrety a jeżeli można to poparte jakimiś fotkami.Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na trasie.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Poziom sprawdza się bagnetem znajdującym się w obudowie mechanizmu różnicowego od góry. A oleju zasadniczo się nie wymienia tylko uzupełnia ewentualne ubytki. Olej to Tutela ZC 75 SYNTH i wchodzi 2l.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    System Bose, jeśli jest w aucie, to jest zamontowany w lewym boczku bagażnika, w prawym natomiast zmieniarka. Ale jeśli masz samą zmieniarkę to wcale nie musi oznaczać ze musisz mieć i Bose. Po prostu masz auto z seryjną montowaną na życzenie zmieniarką.
    I ja właśnie się przymierzam do kupienia tej właśnie zmieniarki więc przy okazji zapytam Ciebie - sprawnie ona działa?? Czyta Ci bez problemu muzykę zgrywaną z komputera? I czy w ogóle coś przerywa jak jedziesz np. po nierównościach?? Skacze coś muzyka czy wszystko gra na tej zmieniarce bez zarzutów??

    jeśli miałbyś Bose to na głośnikach powinno byc takie oznaczenie - http://www.autowizja.pl/gfx/baza/alf...7_5drzwi_5.jpg
    Ostatnio edytowane przez flatbeet ; 17-07-2009 o 13:55

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie

    Zmieniarki nie używam a na głośnikach nie ma takich znaczków.Mam pytanko da rade dokupić sam wzmacniacz i tube taką orginalną ile by to kosztowało i czy trudno jest to zamontować. I jaki jest wzmacniacz wbudowany w orginalne radio?

    ---------- Post dodany o godzinie 15:46 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:35 ----------

    Gdzie znajduje się ten mechaniz różnicowy,widać go jak podnosę maskę czy jest gdzieś indziej bo ja nie widzę żadnego bagnetu,a jak nie mam pewności jaki jest olej to zalać ubytek tym Tutelą czy raczej spuścić i wlać nowy orginalny.

    ---------- Post dodany o godzinie 15:47 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:46 ----------

    Gdzie znajduje się ten mechaniz różnicowy,widać go jak podnosę maskę czy jest gdzieś indziej bo ja nie widzę żadnego bagnetu,a jak nie mam pewności jaki jest olej to zalać ubytek tym Tutelą czy raczej spuścić i wlać nowy orginalny.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana oleju w skrzyni TCT
    Utworzone przez axion80 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 147
    Ostatni post / autor: 08-07-2023, 11:00
  2. wymiana oleju w skrzyni 1.9 jtd
    Utworzone przez przemoo2701 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 15:00
  3. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 09:51
  4. Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez piter1984 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 23:09
  5. [146] Wymiana oleju w skrzyni
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 19:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory