Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Brak biegów- AR 147 JTD

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147, 2005r, 1.9JTD, 115KM
    Postów
    2

    Question Brak biegów- AR 147 JTD

    Siema!

    Jestem właścielką Alfy od pół roku i wydaje mi się że właśnie zasłużyła na swoje imię - 'Grafitowa suka'....

    Problem pojawił się po powrocie z pracy do domu- wcześniej wszystko było OK. Wbiłam wsteczny i już nie mogłam ruszyć samochodem. Pedał sprzęgła chodzi dość ciężko (tak było od początku) jak na hydraulikę. Mogę wbić wszystkie biegi ze sprzęgłem ale po puszczeniu sprzęgła słychać lekkie chrobotanie od strony skrzyni biegów. Cięgna na swoim miejscu, skok linki współpracującej ze sprzęgłem to około 1,5cm.

    Co może być przyczyną?

    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115PS

    Jakiś czas temu wymieniane było łożysko z piastą od strony skrzyni-> półoś?
    'Twardość' samego pedału sprzęgła i lewarka nie zmieniła się przed i po awarii.
    Ostatnio edytowane przez Grafitowasuka ; 06-01-2019 o 10:19 Powód: dodatkowe info

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar mimimi
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Jest 159 8V 120 KM była Alfa 147 1.9 JTD 85 KW
    Postów
    40

    Domyślnie

    Moja diagnoza, to koniec sprzęgła. Miałem takie same objawy i niestety 2400 pożegnało mój portfel. Wymieniłem sprzęgło z dwumasą. Problemem może być jeszcze wysprzeglik, to niewielki koszt, a może dawać takie same objawy. Jeszcze sprawdź kwestie mrozu, czy na ciepłym silniku jest to samo.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Mi to wygląda na wyskoczenie półośki z przegubu. Kiedyś tak miałem w 156 2.4 biegi wchodziły bez problemu a jak puszczalem sprzęgło auto stało w miejscu i coś chrobotało.
    Jak się później okazało scieło zabezpieczenie i półoś wypadła.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lotek900 Zobacz post
    Mi to wygląda na wyskoczenie półośki z przegubu. Kiedyś tak miałem w 156 2.4 biegi wchodziły bez problemu a jak puszczalem sprzęgło auto stało w miejscu i coś chrobotało.
    Jak się później okazało scieło zabezpieczenie i półoś wypadła.
    Też bym stawiał na taką diagnozę, miałem kiedyś podobnie w 145 TS. A czy jak puścisz strzegło i dodasz gazu jak byś miała jechać to auto nie rusza a prędkość na liczniku rośnie? Bo to wtedy wskazuje, że na pewno któraś półoś wyskoczyła - brak zabezpieczającego pierścienia Segera lub co najmniej prawdopodobne pękł.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147, 2005r, 1.9JTD, 115KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    lewa półoś się obraca przy wbitym I biegu i słychać chrobotanie, czyli półoś -> przegub. Przy wymianie łożyska coś musiąło pójść nie tak jak powinno albo to zwykły zbieg okoliczności,

    Zabezpeiczenie półosi przed wysunięciem jest od strony skrzyni czy od strony koła?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grafitowasuka Zobacz post
    lewa półoś się obraca przy wbitym I biegu i słychać chrobotanie, czyli półoś -> przegub. Przy wymianie łożyska coś musiąło pójść nie tak jak powinno albo to zwykły zbieg okoliczności,

    Zabezpeiczenie półosi przed wysunięciem jest od strony skrzyni czy od strony koła?
    Seger jest zakładany na końcówkę półosi, wchodzącej w przegub wewnętrzny. W skrzynie jest wciskany jeśli dobrze pamiętam. A od strony koła końcówka jest zabezpieczana przez nakrętkę, którą widać jak zdejmiesz felgę z piasty.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

Podobne wątki

  1. [GTV] Brak biegów
    Utworzone przez burger555 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-08-2015, 06:53
  2. Brak biegów
    Utworzone przez trzciniak w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 07:43
  3. Brak biegów
    Utworzone przez grzesj w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 17:25
  4. [155] Brak biegów - sprzęgła
    Utworzone przez palians w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 21:11
  5. Brak biegów - sprzęgło?
    Utworzone przez puotek w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 20:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory