Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Temat: "ukruszona" świeca 1.6 TS

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Unhappy "ukruszona" świeca 1.6 TS

    Witam
    We wtorek jechałem ekspresówką jakieś 120km/h a że było sucho i ładnie to postanowiłem „przegonić „ włoszczyznę i przy 170km/h zaczęła dziwnie buczeć (jak jakieś V6), zapaliła się kontrolka usterki silnika i dalej nie chciała się rozpędzać (normalnie 200 zamykałem), zwolniłem do 100 i na piątce zero przyspieszenia, czuć duże drgania i ten dźwięk „bulgotania”. Miałem do domu jakieś 50km więc postanowiłem jakoś dojechać. Spalanie wzrosło z 6.5 do 9.5 (chwilowe przy 100). Na wolnych obrotach silnik się trzęsie , widać że nie pali na jeden cylinder, podpiąłem kompa i wyrzuciło mi błąd ogólny o braku zapłonów p0300 i p0304 czyli brak zapłonów na 4 cylindrze. Na drugi dzień zacząłem sprawdzanie:
    - cewki przełożone nic nie dało
    - wtryskiwacze sprawdzone – wszystko ok
    Postanowiłem zamienić świece między cylindrami i po wykręceniu z 4 cylindra ukazał się taki widok
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190124_114858.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	32.6 KB
ID:	254239
    A tak wyglada świeca z 3 cylindra:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190124_115330.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	27.3 KB
ID:	254240
    (zdjęcia mocno naświetlone bo inaczej nic by nie było widać)
    Świece wymieniłem ale dalej nie pali na czwartym.

    W sobotę bedę sprawdzał kompresję bo podejrzewam że jakiś odłamek z tej świecy podparł zawór. Ktoś miał już może taki przypadek? Czy te odłamki mogły narobić dużych szkód w komorze spalania? A jeszcze jedno, po dopaleniu słychać takie cykliczne syczenie w okolicach właśnie czwartego cylindra - czy to może uszczelka pod głowicą?
    Trochę jestem na siebie zły bo od jakiegoś czasu myślałem o zajrzeniu do świeć ale niestety nie zdążyłem - przebieg 178k km.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar DENIZOTAC
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Auto
    ALFA ROMEO 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Widzę że u ciebie to spory kawałek świecy jest to ta cienka świeca na 4cyl ona jest w ciężkim miejscu przy samiutkim zaworze u mnie ukruszyło połowę tego co u ciebie .
    Jeśli słychać syczenie to znak że zawór nie domyka i kompresja ucieka na bank pokaże ci to przy sprawdzaniu kompresji . Jestem Pewien na 99.9% że zawór może być nawet skrzywiony .
    Jeśli to 4 ta świeca cienka na czwartym cylindrze to znak że coś było nie tak skoro ceramika odleciała dostała przebicia u ciebie ewidentnie u mnie po postoju stało się tak ale była to uszczelka pod głowicą płyn ciekł koło samej świecy i po odpaleniu dostała szoku termicznego bo mokra i przebicie urwało ceramikę.
    Wtryskiwacze są takie same możesz śmiało zamieniać między cylindrami .
    Robiłeś test świec ? Na wyjętej listwie ?
    Zapisałem zdjęcie z testu świec
    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez DENIZOTAC ; 24-01-2019 o 18:55

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Pomiar wykonany i niestety tak jak kolega pisał wyżej na 4 cylindrze jest całe 0 bar, na 3 cylindrze jest 13 bar i tak się zastanawiam czy to nie za dużo?? Na 1 i 2 nie mierzyłem bo stoi olej w świecach a nie mam pod ręką sprężonego powietrza i tak trzeba ściągać głowice więc wtedy wszystko się okaże. Próbowałem coś zobaczyć kamerą inspekcyjną ale za dużo nie było widać.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Ja po remoncie mam 14,9 15 14,9 15.
    Ta..głowica do zrzucenia.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar DENIZOTAC
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Auto
    ALFA ROMEO 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Ja przed zdjęciem Głowicy miałem

    1cyl 14.2

    2cyl 13.8

    3cyl 13.5

    4cyl 14.0

    Pozostaje Modlić się by był to tylko podparty lub skrzywiony zawór.
    Mechanik blisko mnie znajomy miał przypadek, lecz wtedy odleciała stopka, ta metalowa końcówka świecy i wpadła między tuleje a tłoka i zrobiła piękną rysę, wtedy pozostaje do wymiany silnik goły słupek ;(

    Jak zdejmiesz Czapę daj znać lub zarzuć fotki jak wygląda .
    Ostatnio edytowane przez DENIZOTAC ; 27-01-2019 o 17:00

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar DENIZOTAC
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Auto
    ALFA ROMEO 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Kurcze tyle się upisałem do cb w prywatniej wiadomości i chyba poszło się
    Ja przed zdjęciem Głowicy miałem
    1cyl 14.2
    2cyl 13.8
    3cyl 13.5
    4cyl 14.0
    Ja na 7tys dolałem 1.2l teraz po remoncie głowicy mówią że jak zrobisz głowice kompresja wzrośnie nieznacznie i wzrośnie pobór oleju . GLOWICE Z USZCZELNIACZAMI ROBIŁEM .
    Po zakupie pierwszy raz wystarczyło mi bańka 5l na wymianę i dolewki dodatkowo z 200-300ml druga wymiana już brakło 5l na wymianę i dolewki przez 9200i dokupiłem 1l i z tamtej litrowej z 400ml dolalem.
    Olej wymieniam jak już jest 9400-9600 jak się zdąży parę.km w te czy w te nie robi różnicy . Ja jeżdżę na Motul 6100 10w40 ma dodatki redukujące konsumpcję oleju. Valvolone Max Live też go maja

    Pierścieni nie zmieniałem bo później już trzeciego zestawu nie założysz , w razie awari trzeba będzie szlif tulei.
    Kolega w Golfie V brało mu niecałe 1l na 10tys i zmienił u jakiegoś mechanika i teraz więcej bierze nie ułożyły się pierścienie
    Ja w razie czego przelecę honownicą nowe pierścienie panewki i będzie dalej śmigał a teraz jest ok u mnie z tego co czytam i mechanik radził by nie ruszać zawsze to oryg panewki i pierścienie .
    Mam drugie Auto Renault Megane II 1.9 dCI 120KM tam robiłem w 2018 Panewki pierścienie kompleksowa regeneracja głowicy ale kupiłem hlała olej a nie widac yło dymu trzeba było ostro dać przed wymianą pierścieni łykała już 1l na 300Km
    Przez pierwsze 3tys lykneła jeszcze z 1l po wymianie pierścienie się musiały ułozyć przy 4tys zmiana oleju i teraz 5tys i 500ml ubyło czyli ładnie jest
    Ostatnio edytowane przez DENIZOTAC ; 27-01-2019 o 18:08

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    W następnym tygodniu planuje ściągać głowice, po ściągnięciu wszystko się wyjaśni ale optymistą co do stanu tego silnika nie jestem (potrafił spalić 0,7l oleju na 1000km) więc pierścienie na pewno zajechane, ciekawe jak wyglądają gładzie cylindrów i ich wymiary a szczególnie tego 4-tego? Ciekawe jak wał korbowy wygląda? Jak rozbiorę to zdam relację. Bije się z myślami co robić bo włoszka mi strasznie plany pokrzyżowała. Jak zrobię kapitalke za jakieś 6k zł to trzeba będzie jeździć a za rok chciałem się przesiąść na 159 (chociaż czuję że żeby zrobić to na tip top to może być więcej - sam komplet świec, cewek i przewodów to jakieś 1600zł, komplet tłoków i pierścieni kolejne 1200zł ). Nikt przecież nie zapłaci mi za ten remont odkupując samochód ode mnie. Wolałbym kupić silnik z małym potwierdzonym przebiegiem i zrobić przekładkę. A może ma ktoś na sprzedaż słupek w bardzo dobrym stanie w dobrej cenie ? Będę na bieżąco dawał znać co i jak.
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 28-01-2019 o 20:30
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar DENIZOTAC
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Auto
    ALFA ROMEO 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Za dużo chcesz robić kto teraz takie remonty robi nie sztuka kupę kasy wydać trzeba przemyśleć zrobić dobrze na dobrych częściach i to co potrzebne wymienić tłoki to trzeba gdy szlif tulei jak ładne to honownica przelecieć nowe pierścienie .
    Zwróć uwagę na kable u nas są inaczej niż w przed lifcie lecą od 2cyl do 4 bodajże a u nas świeca koło świecy. Trudno w ogóle o takie kable a jak znajdziesz to cena 500zl kosmos
    Robiłem remont taki w megi tam 1litr na 300 piła oliwy
    Świece Irydowe 257zl z wysyłka po co cewki skoro obecne działają ?
    Ja kupiłem sprawny zestaw z zdjęcia za 50zl ale mój sprawny jest i mam na zapas.
    Ludzie mają cewki i kable z 98 r i wszystko działa tu są kable tylko do bocznych świec nie padają jak w innych samochodach .
    Zrobić głowice plus uszcz. Zaw. Tuleje honowac nowe pierścienie i panewki Korbowodowe uszczelniacze wału i wałków od strony rozrządu nowe świece zapłonowe irydowe lżej cewki będą mieć bo irydowe łatwiej iskrę wytwarzają i śmigać rozrząd jak stary wymienić komplet jak świeży do 20tys dać nowy Pasek . Irydowe bardzo wytrzymałe są świece.
    Jeśli cię pocieszę ja w tamtym roku w Alfie robiłem głowice zanim doszedłem co i jak komputer cewki wtryski to z 2tys. Zł z głowicą z rozrządem później sprzęgło na święta około 1tys do pracy kupiłem niby tani wóz i co na starcie turbo oleje itp 1tys ale to nie to łykałai1litr na 300km glowica, panewki pierścienie, honowanie ,oleje, zawory turbiny dekompresji itp z 3.5tys plus pełno innych tarcze klocki w megi końcówki drążków klocki tył opony i lato zima alufelgi i przegoniło grubo ponad 10tys zł i jak nie było pieniędzy tak nie ma 2018 był dla mnie rokiem remontów a zarabiam około 2.5 w zależności ile dni roboczych i ciężko było linki ręcznego w Alfa Megane termostat Alfa na darmo bo uszczelka winna komp 220 na darmo wtryski , cewki na darmo . Styczeń 2019 myślę koniec tego 2018 roku nic nie zrobiłem koło domu tylko remonty auy a tu bach urwany amortyzator w Alfie laweta części amortyzatory tył z osłonami odboje poduchy łączniki stabilizatora nowa opona naprawa i 1270zl nie ma za 2tyg robię przód Amortyzatory odboje KYB z osłonami . Poduszki Febi/Blistein z łożyskami i robocizna taniej będzie 613zl razem dobrze że dobry mechanik na miejscu warsztat z okna widać
    Ps. Początek 2018 chłodnica cieczy uszcz. Płaszcza wodnego więcej zapomniałem zapisane mam w mini książce napraw .

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez DENIZOTAC ; 29-01-2019 o 00:30

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Jak zdejme głowicę i wyciągnę tłoki to dopiero będę wiedział, co robić. Trzeba pomierzyć cylindry bo jak są owalne to co mi z honowania i nowych pierścieni, robota bez sensu. To samo z wałem i panewkami, jak wał nie trzyma wymiarów to po co montować nowe panewki a jak już to robisz to powinno się oddać pompę oleju o regeneracji itd. Itp. Te cewki które masz nie mają pęknięć na obudowie? Przewody można kupić w polskiej firmie Janmor. Do regeneracji głowicy należy doliczyć właśnie nowe cewki, przewody, świece i spawdzenie/regeneracja wtryskiwaczy. To jest dla mnie remont silnika a wszystko inne to tylko pudrowanie które na długo nie starczy. Równie dobrze można zrobić głowicę po kosztach, dołu nie ruszać i sprzedać komuś niech się buja... ale to nie w moim stylu chociaż jak pomysle że w drugiej alfie mam robić remont i za rok ktoś dostanie to w prezencie to dochodzę do różnych myśli...
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar DENIZOTAC
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Auto
    ALFA ROMEO 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Masz namiary na przewody jaki koszt ?

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 13:11
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  4. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34
  5. Nowe modele Maserati zamiast nowego "169" , "Gulia" ?
    Utworzone przez Mandziel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory