Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Temat: "ukruszona" świeca 1.6 TS

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar DENIZOTAC
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Auto
    ALFA ROMEO 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Ile za Motor z ciekawości ?
    Wrzuć przy okazji nowe uszczelniacze wału i wałków

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    1090zł za goły słupek, wszystkie uszczelki i uszczelniacze potrzebne przy wymianie będą nowe. Żeby oddać do mechanika musiałem wszystko złożyć do kupy i chyba jakieś masy nie przykręciłem bo mam błąd immo i asr. Może ktoś się domyśla co mogłem spie....?

    Temat błędów ogarnięty. Przeczyściłem preparatem do styków wtyczki od ECU (te na przepustnicy) no i podpiąłem czujnik położenia wałka rozrządu (wydech) - niebieska wtyczka. Teraz nie wiem co pomogło ale jest ok
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 20-02-2019 o 15:20
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Zawsze przykro czyta się takie rzeczy ;/ Niestety tak to jest z tymi autami, daj znać jak wrażenia po swapie, życzę powodzenia i wytrwałości..

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie. Dzisiaj odebrałem samochód po "przeszczepie" silnika. Silnik pracuje ładnie, mam wrażenie że lepiej od poprzednika - jest cichszy, zbiera się też dobrze także na tą chwilę jestem zadowolony. Za dużo też nie mogę napisać bo zrobiłem dopiero 150km. Przed montażem oglądaliśmy go z mechanikiem i wszystko w środku było czyste, widać że olej był zmieniany regularnie. Jestem ciekawy jakie będzie spalanie oleju? Cała operacja kosztowała jakieś 4300zł - silnik, robocizna i wszystkie potrzebne graty - tu chciałbym podziękować chłopakom z Autosklep24 za szybką organizację i dostawę części - wpadł nowy komplet rozrządu, nowe świece, jedna cewka (Janmor), nowe kompletne sprzęgło, łożysko oporowe z wysprzęglikiem, komplet potrzebnych uszczelek.Poniżej filmik z pracą rozgrzanego silnika - jak ktoś słyszy coś niepokojącego to śmiało pisać.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar DENIZOTAC
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Auto
    ALFA ROMEO 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Pięknie sprzęgło jakiej firmy ?
    Fajne że wszystko na raz nie trzeba później rozbierać , nie żałowałeś kasy wszystko co trzeba zrobione
    Miło silnika posłuchać

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez DENIZOTAC ; 06-03-2019 o 21:40

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Sprzęgło i wysprzęglik z VALEO.Wszystko zrobione ale będę chciał jeszcze raz rozebrać i dostać się do rozrusznika i alternatora i oddac do regeneracji - niby mechanik sprawdzał i powiedział że wszystko ok ale w wakacje planuje to zrobić. Jeszcze muszę wymienić łącznik między cewką a świecą (dzisiaj powinien przyjść z JANMOR) bo jest uszkodzony no i wymienić jedną świecę na 2 cylindrze (ta mniejszą) bo przy przekładce nie chciała się do końca odkręcić - pomyślałem że jak trochę pojedże z zalanym penetratorem to może puści a jak nie to do fachowców od wykręcania trzeba będzie się zgłosić. W planach jeszcze mam oddać wtryskiwacze do regeneracji i to będzie na tyle
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Mam pytanko do doświadczonych kolegów którzy sami wymieniali rozrząd w TS'ie. Mechanik wymieniał mi rozrząd na blokadach ale wiem na 100% że nie okręcał kół na wałkach, czy w taki sposób mozna dobrze ustawić rozrząd? Zarzekał się że nawet o setkę mu się nie przestawiło jak zakładał nowy pasek. Pytam dlatego bo mam wrażenie że na wyższych biegach ten silnik "nie idzie tak jak trzeba". Poprzedni silnik potrafił mi zamknąć 200km/h a ten z wielkim bólem do 180km/h dochodzi. Mechanik nie odkręcal tych kół bo były zamalowane farbą i w razie jakby silnik był padnięty to nie byłoby gwarancji. Czy istnieje taka możliwość że jest minimalnie żle ustawiony rozrząd a silnik pracuje normalnie ale brakuje mu pare KM?? A może katalizatory już są na wykończeniu? (178kkm przebiegu). Jeżeli chodzi o stan silnika to moim zdaniem jest lepszy niż poprzedni. Przejechałem jakieś 400km i oleju nic nie ubyło a olej jest tak czysty że ciężko na bagniecie odczytać stan.
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 08-03-2019 o 18:13
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Teoretycznie można tak ustawiać (tylko z samymi blokadami), ale nigdy nie ma pewności, że istniejące ustawienie rozrządu było prawidłowe. No i oczywiście nigdy nie ma pewności, że wał się mechanikowi nie przestawił, bo jego nie ma jak zablokować przed demontażem rozrządu - można co najwyżej zrobić sobie jakieś znaki, które mechanik pewnie sobie zrobił.
    Gdyby mechanik użył czujnika zegarowego i wyzerował tłok 1-go cylindra w GMP z dokładnością do 0,01 mm, a potem przystawił blokady i wszystko by pasowało po założeniu paska, to byłaby pewność, że rozrząd jest ustawiony poprawnie, a tak to nic nie wiadomo.
    Ponadto jeśli na kołach są jakieś malowanki, to jest prawie pewne, że ktoś nieobeznany grzebał przy rozrządzie i robił sobie znaki, żeby ustawić rozrząd. Niestety, moja praktyka w ustawianiu rozrządu jest taka, że każdy samochód, który miał znaki zrobione na rozrządzie markerem, czy farbą, był ustawiony nieprawidłowo.
    Generalnie można powiedzieć, że bez czujnika zegarowego nie ma co podchodzić do rozrządu w TS-ie. Tam jest dość duża dokładność ustawienia. Kiedyś bawiłem się w pomiary dokładności ustawienia rozrządu i z tego co pamiętam błąd ok. 0,2 mm w ustawieniu tłoka w GMP powoduje przestawienie rozrządu o 1 ząbek. Niektórzy zamiast czujnika zegarowego próbują używać śrubokrętów, czy innych "patyków", które wkładają w otwór świecy i w ten sposób chcą ustalić GMP, ale to jest za mało dokładne.
    Zakładając, że mechanik złożył wszystko tak, jak było to i tak nie ma żadnej pewności, że jest dobrze. Taka pewność byłaby tylko wtedy, gdyby ten silnik miał fabryczne ustawienia, w co trudno uwierzyć.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 08-03-2019 o 15:21

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar DENIZOTAC
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Auto
    ALFA ROMEO 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Kolega mówił że śruby kół zębatych są zamalowane by nie odkręcić na gwarancji zabezpieczenie do gwarancji silnika by było widać czy ktoś ruszał.
    U mnie nie były odkręcanie tylko do wymiany uszczelniaczy .
    Tyle że ja mam 1.6 105 Km bez wariata

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez DENIZOTAC ; 08-03-2019 o 16:31

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Ponadto jeśli na kołach są jakieś malowanki, to jest prawie pewne, że ktoś nieobeznany grzebał przy rozrządzie i robił sobie znaki, żeby ustawić rozrząd. Niestety, moja praktyka w ustawianiu rozrządu jest taka, że każdy samochód, który miał znaki zrobione na rozrządzie markerem, czy farbą, był ustawiony nieprawidłowo.
    Te malowanki to tak jak DENIZOTAC napisał coś w rodzaju plomb gwarancyjnych. Praktycznie wszystkie śruby w silniku są pomalowane farbą. Tak zabezpieczają się handlarze silników i innych gratów. Jeżeli chodzi o ustawienie rozrządu to gościa przed oddaniem samochodu przepytałem z teorii i wszystko wiedział. Chciałem żeby przy wymianie rozrządu przełożył wariata z poprzedniego silnika bo tamten ma nalatane 30kkm i jest pewny. On sam zdecydował że nie wymieni bo jak odkręci te śruby to będzię po gwarancji, trochę mnie tym wkurzył bo nie skonsultował tego ze mną ale zarzekał się że nawet o setkę mu się nie przestawiło. Mam zamiar kupić blokady i samemu sprawdzić czy jest dobrze bo inaczej chyba się nie dowiem. Trochę ciężko mi sobie wyobrazić że przy zakładaniu paska nie ruszył mu się wał ale miał ułatwione zadanie bo silnik miał na wierzchu. No i twierdzi że sprawdzał 3 razy bo jeszcze coś przy rolce poprawiali i wszystko jest na tip top. Zastanawiam się tylko czy jest możliwe że rozrząd jest ustawiony nie dokładnie a mimo tego silnik pracuje równo, gładko i żadnych błędów nie wywala, jedyne czego mi brakuje to lepsze przyśpieszenie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Gdyby mechanik użył czujnika zegarowego i wyzerował tłok 1-go cylindra w GMP z dokładnością do 0,01 mm, a potem przystawił blokady i wszystko by pasowało po założeniu paska, to byłaby pewność, że rozrząd jest ustawiony poprawnie, a tak to nic nie wiadomo.
    I to właśnie muszę zrobić sam i wtedy będzie wiadomo.
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 08-03-2019 o 18:09
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 13:11
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  4. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34
  5. Nowe modele Maserati zamiast nowego "169" , "Gulia" ?
    Utworzone przez Mandziel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory