Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zakup Alfy 147 - problemy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 147 1.6TS 105KM 2002r
    Postów
    8

    Domyślnie Zakup Alfy 147 - problemy

    Witam, stałem się posiadaczem Alfy 147. Pochodzi ona z 2002r i posiada silnik 1.6 105KM.
    Alfe zakupiłem i posiadam następujące problemy:
    Alfa miała zmieniony ECU oraz immo stacyjkę itp(poprzedni wlasciciel zmienil - nie pytajcie czemu). Stare oczywiście dostałem. Na zmienionym ECU itp mrygał cały czas przebieg, brak sygnalizacja otwarcia tylnych drzwi, jak również paląca się kontrolka silnika - błąd to czujnik położenia wału, oraz błąd 1szej sondy(wg właściciela tych błędów nie było przed zmianą). Zmieniłem wszystko na stare - przebieg nie mryga, powiadomienia otwarcia drzwi są itp. Występują natomiast takie problemy, przy włączeniu zapłonu wyskakuje błąd immo - auto normalnie odpala. Zmieniałem obudowę kluczyka ponieważ stara była uszkodzona(brak klapki z baterią itp) Przy zmianie obudowy próbowałem odpalić auto bez pastylki immo - nie odpala. Po zmianie obudowy dioda na pilocie mryga- jednak nie reaguja - prawdopodobnie się rozkodował, niestety brak karty kodów. Dzwoniłem do salonu w Zielonej Górze - koszt 270zł - zna ktoś jakiś tańszy sposób w okolicy?
    Kolejny problem to nie działające przednie światła przeciwmgielne - sprawdzałem bezpiecznik, po wciśnięciu guzika słychać piknięcie - niestety nie zapala się dioda na włączniku, jak również światła nie działają. Czy ktoś wie co może być na rzeczy? Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1,6TS
    Postów
    10

    Domyślnie

    Zacznij od najprostszych rozwiązań - sprawdź żarówki w p-mgielnych.
    Co do immo rozumiem, że auto odpala bez i niech tak zostanie - po co Ci ten immo?



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 147 1.6TS 105KM 2002r
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus68 Zobacz post
    Zacznij od najprostszych rozwiązań - sprawdź żarówki w p-mgielnych.
    Co do immo rozumiem, że auto odpala bez i niech tak zostanie - po co Ci ten immo?



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Na tym starym ECU itp światła normalnie działały - po zmianie na oryginalny nie chcą się zapalić
    Co do immo - auto musi mieć pastylkę - inaczej nie odpala. Obecnie z pastylką odpala- ale wywala błąd. Chciałbym zdobyć kartę kodów aby zaprogramować pilot(obecnie muszę otwierać z kluczyka) oraz dokodować kolejny z czasem (posiadam tylko 1 kluczyk)

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar mimimi
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Jest 159 8V 120 KM była Alfa 147 1.9 JTD 85 KW
    Postów
    40

    Domyślnie

    Chyba rzucę pracę i zacznę wam kodować te kluczyki, bez karty kodów "kod" zakodowany jest w pamięci komputera, można go odczytać specjalnym programem. Jeżeli jesteś z okolic W-wa, to mogę Ci to ogarnąć, zakoduję Ci dwa kluczyki. Roboty na 15 min. Swoją drogą, nie da się kupić Alfy, bez problemów, bo Ci którzy dbają, to trzymają dla siebie.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 147 1.6TS 105KM 2002r
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimimi Zobacz post
    Chyba rzucę pracę i zacznę wam kodować te kluczyki, bez karty kodów "kod" zakodowany jest w pamięci komputera, można go odczytać specjalnym programem. Jeżeli jesteś z okolic W-wa, to mogę Ci to ogarnąć, zakoduję Ci dwa kluczyki. Roboty na 15 min. Swoją drogą, nie da się kupić Alfy, bez problemów, bo Ci którzy dbają, to trzymają dla siebie.
    Niestety - 2 koniec polski... Bliżej mam do Stolicy Niemiec, niż Polski
    Czy mógłbyś w skrócie wyjaśnić jak odczytać kod immo? Jedyne co posiadam to pożyczony elm 327 na bt. Oraz zamówiłem niebieski kabel od viakkena. Czy za pomocą tych rzeczy można odczytać kod? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez GacekTV ; 07-03-2019 o 17:38

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimimi Zobacz post
    Chyba rzucę pracę i zacznę wam kodować te kluczyki, bez karty kodów "kod" zakodowany jest w pamięci komputera, można go odczytać specjalnym programem.
    Podpowiesz jakiego programu urzywasz

Podobne wątki

  1. [147] Nowy zakup, niespodziewane problemy
    Utworzone przez zlotk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 21:27
  2. Zakup Alfy Romeo GTV - Problemy i ceny
    Utworzone przez kristof1745 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 14-06-2014, 12:06
  3. Zakup AR 156 2.0 TS (2000) i małe problemy
    Utworzone przez Yoddha w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 12:34
  4. Nowy zakup 156 i problemy
    Utworzone przez rudiszubert w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 16:44
  5. Problemy z odpalaniem alfy 145
    Utworzone przez Budrys w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2007, 09:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory